Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520



Можна формација за во Недела само централните бекови ме плашат да нема некои киксови ако играме со овој состав, ама сеуште не се е вратил Силва....:nesvest:
формација греф тешко да играат вака по подолго време да пишам и ја а наназад утакмиците да не ги коментирам подобро..
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.253
Поени од реакции
8.339
Зашто цигански работи?

Оваа формација е глупост како прво зашто да игра одо десен бек? кога више абате би го играл како крило зашто Замброта не би си играл на својата природна позиција... Зашто да не се игра Огучи.... незнам ако е ова навистина составот /комбинацијата со која мисли да искочи Леонардо подобро да изгубиме и нека го сменат!
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.237
Поени од реакции
30
Од тимов само сакам да останат Nesta,Silva,Pato,Abate и Huntelar, а другово нека си бара друг тим. Дај боже од Аталанта да кикснеме и да видеме што ке се случи дали нешто ке се случи или пак мачкање на очи.

Forza Milan >>>
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Сторари,Неста,Ониеву,Замброта,Каладзе,Пирло,Гатузо,Амброзини,Роналдињо,Пато,Инзаги.
Најдобриот можен состав што според мене би можел да парира и да се вмеша во борба за што подобра позиција во СЕРИЈА А.
 

Џенаро Гатузо

Pippo per Sempre
Член од
3 јануари 2008
Мислења
2.797
Поени од реакции
38
Ако игра сварно Леонардо со Фавали и Каладзе стопери господ на помош со Аталанта која секогаш била незгодна на домашен терен без разлика на моменталната позиција на табелата,ипак би требало да му се даде шанса на Ониеву на овој меч и онака Неста и Тиаго Силва не ни се спремни.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Леонардо бара гаранција дека во Јануари ќе пристигнат нови фудбалери (се спомнуваат Рафина, Дренте, Џеко)

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=12444


Роналдињо последниве 2 вечери пиел и се забавувал до раните утрински часови по дискотеките во Милан и по фестивалите во Бразил, но и покрај тоа тој редовно доаѓал на тренинг

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=12446


во врска со формацијата, што се однесува до мене мислам дека Милан е редно да иде на се или ништо па да нападне повеќе со ваква тактика...

........................Сторари............................

Замброта.....Каладзе....Ониеву.....Јанкуловски

........................Пирло...............................
....Абате.................................Сидорф........

..............Пато...............Дињо................
......................Хунтелар...........................
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Роналдињо последниве 2 вечери пиел и се забавувал до раните утрински часови по дискотеките во Милан и по фестивалите во Бразил, но и покрај тоа тој редовно доаѓал на тренинг

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=12446







........................Сторари............................

Замброта.....Каладзе....Ониеву.....Јанкуловски

........................Пирло...............................
....Абате.................................Сидорф........

..............Пато...............Дињо................
......................Хунтелар...........................

Доаѓал на тренинг ама колку изтренирал... :nenene:


Инаку што се однесува до оваа напаѓачка формација, би сакал да ја видам, но тешко дека Лео ќе се одлучи на тоа. Аталанта е претпоследна и сеуште нема победа, се надевам дека утре нема да ја слави првата.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Зошто не го ставате Неста во составите?
Сега кога е најпотребен на Лео, кога Милан "мора" да победи против Аталанта нема шанса да не игра... А тоа што Каладзе игра а не Огучи тоа е затоа што подобро функционираат тие двајца, се знаат со години, играле доста време заедно, а и минатата сезона требаше они да бидат во одбраната...
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Зошто не го ставате Неста во составите?
Сега кога е најпотребен на Лео, кога Милан "мора" да победи против Аталанта нема шанса да не игра... А тоа што Каладзе игра а не Огучи тоа е затоа што подобро функционираат тие двајца, се знаат со години, играле доста време заедно, а и минатата сезона требаше они да бидат во одбраната...

наводно Неста имал мала повреда и на клупа ќе седел против Аталанта

http://www.goal.com/en/teams/italy/1/milan
AC Milan defender Alessandro Nesta could miss their encounter with Atalanta on Sunday through an injury that he picked up in midweek.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10



Можна формација за во Недела само централните бекови ме плашат да нема некои киксови ако играме со овој состав, ама сеуште не се е вратил Силва....:nesvest:
Значи да ја пишам 1. :poss::poss: Аталанта-Милан 1 :3:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.473
Поени од реакции
5.445
Оф, епа тогаш нема сомневање... игра Фавали со Каладзе :icon_lol:
Огучи = Сендерос :toe:

Еве ги и повиканите, туе е и Антонини...
ATALANTA-MILAN: I CONVOCATI ROSSONERI

03/10/2009

MILANELLO - Questi i giocatori 21 convocati da Mister Leonardo per la trasferta di domani a Bergamo contro l'Atalanta:
Dida, Roma, Storari, Antonini, Favalli, Jankulovski, Kaladze, Nesta, Oddo, Onyewu, Zambrotta, Abate, Ambrosini, Flamini, Gattuso, Pirlo, Seedrof, Huntelaar, Inzaghi, Pato, Ronaldinho.

Giocatori indisponibili: Abbiati, Bonera, Borriello, Thiago Silva, Di Gennaro.
Значи да ја пишам 1. :poss::poss: Аталанта-Милан 1 :3:
Море љангар ај не се прај паметен цело време, пиши ја што сакаш само не гњави, некој кур го боли што ќе ја пишеш ти...
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Значи да ја пишам 1. :poss::poss: Аталанта-Милан 1 :3:
Ебати росоњерот.



Би требало да му даде шанса на американчето, искрено ја и не сум го гледал многу како игра. А оној па Фавали неможам да го гледам веќе. Така да линијата Замброта.....Каладзе....Ониеву.....Јанкуловски за мене е најдобра. Па и Антонини да влезе ако Марек пак почне да се губи на теренот.
 
Член од
7 август 2009
Мислења
286
Поени од реакции
10
Оф, епа тогаш нема сомневање... игра Фавали со Каладзе :icon_lol:
Огучи = Сендерос :toe:

Еве ги и повиканите, туе е и Антонини...


Море љангар ај не се прај паметен цело време, пиши ја што сакаш само не гњави, некој кур го боли што ќе ја пишеш ти...
Ако те боли кур што ќе ја пишам, зошто ми реплицираш?
Ебати росоњерот.



Би требало да му даде шанса на американчето, искрено ја и не сум го гледал многу како игра. А оној па Фавали неможам да го гледам веќе. Така да линијата Замброта.....Каладзе....Ониеву.....Јанкуловски за мене е најдобра. Па и Антонини да влезе ако Марек пак почне да се губи на теренот.
Тоа е другар, ќе ја губиме оваа, 100%, ако играме со тие играчи. Кажи ми, кој од тие играчи е во форма, освен Сторари? Пирло ака "slow motion" не го рачунам за играч, Гатузо сезонава е тиња, Абате само што трча, друго фудбалско знаење нема, Хунтелар и Пато се живи пропалици...е сеа може да изненади само Сидорф иако и тој во последните две-три утакмици не е во форма. А за одбраната не треба да се коментира, нели?
 
Ф

ФорцаМилан

Гостин
Ако те боли кур што ќе ја пишам, зошто ми реплицираш?

Тоа е другар, ќе ја губиме оваа, 100%, ако играме со тие играчи. Кажи ми, кој од тие играчи е во форма, освен Сторари? Пирло ака "slow motion" не го рачунам за играч, Гатузо сезонава е тиња, Абате само што трча, друго фудбалско знаење нема, Хунтелар и Пато се живи пропалици...е сеа може да изненади само Сидорф иако и тој во последните две-три не е во форма.
Пропалици а?
Па со која средина да играат...средидната е таа шо треба да им ствара шанси а тоа ние го немаме како да играат они објасни ми?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom