Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Све од Арсенал земаме бе.
Како може све од нив да земаме ХХХХХХХХ.
ОПЕЛ да си го вратат.:vozbud:
Како фала богу ко чорапи ли ќе ги менуваме спонзорите.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Бордо нема да брза со одлуката за задржување на Гуркуф

“Сеуште не сме имале време за преговори со Јоан.” – рече Триод.
“Исто така сеуште немаме донесено одлука, или пак да го определиме терминот за преговори. Нема потреба за брзање, имаме време до 31 мај да ја искориситме опцијата.”
“Логично е тоа што други клубови се интересираат за него. Не знам дали Баерн Минхен е еден од нов, но знам дека Франк Рибери го цени многу.”
“Нашот тренер сака да го задржи, официјалните лица исто така, и најголемиот акционер ни кажа дека е желен да помогне.”
“Но доколку Гуркуф не сака да продолжи со нас тогаш нема да го држиме против неговата волја.”
:kez:
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Треба што побрзо да си го вратиме Гуркуф па макар и за 2 постава бидејки како што гледаме и самите со повредиве нешто не ни иде.Повредите можеби се и клучниот фактор што се наоѓаме на 3-тото место а не на 1-вото или на 2-рото.Можеби нема да има голема минутажа но во Милан ќе се изгради во врвен фудбалер иако можеби и до сега е врвен фудбалер.Којзнае што чудо е Гуркуф.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Конечно ке ја баталиме кладилницава па да очекуваме добри резултати и да не се плашиме од местенки како сега.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
38
Поени од реакции
2
da joan treba da se vrati definitivno zasto deckoto e zver go pratam celo vreme vo bordo e glaven igrac da ne e on bordo nema da kotira tolku gore vo francija i kakva 2 postava deckoto ke igra prva zosto toj so zubite ke go prodademe na leto ke vidite ke zememe dobri pari za nego
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.694
Поени од реакции
4.520
Па можеби зубарот да го дадат во Сити ако фрлаат пари шеиците па да си го вратиме Гуркуф..но ќе видиме по крајот на сезоната Роналдињо ќе има состанок со Галијани па со ќе се договорат не се знае.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Со Гуркуф ке се вратиме на старата формација со тоа што французинот ке игра место Сидорф и Кака ке се врати на добрата позиција што ја имаше и секако нема до толку да се гуши играта како со Роналдињо. За разлика од Дињо, Гуркуф игра од дефанзивниот ред на средината до шестнаестеникот на противничкиот тим т.е. има голема териоторија која ја покрива а Рони игра претежно во нападот по левата страна и со тоа е отсечена играта што ја имавме со Сидорф. Но Сидорф не е веќе тој стариот и подобро е нова крв - Гуркуф. Но Анчелоти и ќелавите знаат најдобро па нека решат они како што.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Видете го ова и запазете долу кој е меѓу напаѓачите.
Иначе ова "Писмо од навивачите" како што често пишуваат на milannews.it

еве го тој дел:

I buy young people running the framework we have already good.


Goalkeepers: Frey (Abbiati), Marchetti, a spring

Central Defenders: Tiago Silva, Nesta (hopefully), Bonera, Criscito (central or quarterback), Mexes, Darmian (at least a chance), Albertazzi

Triplet: Zambrotta, Maxwell, Mattioni (but a game or two will play him?) (+ Criscito and Bonera Multipurpose)

Midfielders: Pirlo, Gattuso, Flamini, Ambrosini, Gourcuff, Abate, Marigo

Forwards: Kaka, Pato, Paloschi, Borriello, Inzaghi, Pandev



Ова е желба на навивачите, не велам дека Галијани и Берлу би се нафатиле...
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Анчелоти и Галиани вчера одлучиле да продолжат со соработката до 2010 Италијанските медиуми пренесуваат дека на вчерашниот состанок Карло Анчелоти и Адриано Галиани се договориле да продолжат со заедничката соработка до 2010
Состанокот помеѓу менаџерот на Милан и потрептседателот беше најавен од медиумите уште пред неколку дена и тој се одржа вчера и траел нешто повеќе од еден час.
Gazzetta dello Sport објави дека на состанокот Адриано Галиани го осигурал Анчелоти дека Милан не преговара со други тренери.
Потпретседателот на Росоњерите уште еднаш го потврдил ставот дека со освојување на третото место Анчелоти ќе ја задржи работата.
Исто така стратегот на Милан добил ветување дека управата ќе ги подржи неговите трансфер желби во летниот трансефер период односно ангажирање на одбрамбен фудбалер и еден напаѓач.
За продолжување на договорот не станало збор но Gazzetta dello Sport вели дека Анчелоти ќе има можност во периодот од септември до декември 2009 да се избори за подолг пресотј на Сан Сиро.
Во спротивно двете страни ќе се разделат во јуни 2010.
 
Член од
12 декември 2008
Мислења
1.553
Поени од реакции
101
Видете го ова и запазете долу кој е меѓу напаѓачите.
Иначе ова "Писмо од навивачите" како што често пишуваат на milannews.it

еве го тој дел:

I buy young people running the framework we have already good.



Goalkeepers: Frey (Abbiati), Marchetti, a spring


Central Defenders: Tiago Silva, Nesta (hopefully), Bonera, Criscito (central or quarterback), Mexes, Darmian (at least a chance), Albertazzi​


Triplet: Zambrotta, Maxwell, Mattioni (but a game or two will play him?) (+ Criscito and Bonera Multipurpose)​

Midfielders: Pirlo, Gattuso, Flamini, Ambrosini, Gourcuff, Abate, Marigo​

Forwards: Kaka, Pato, Paloschi, Borriello, Inzaghi, Pandev




Ова е желба на навивачите, не велам дека Галијани и Берлу би се нафатиле...
Нека не ни доаѓа Пандев.Сепак гледано тоа е само замисла на навивачите што не мора да значи дека секој играч што го сакаат во тимот на Милан мора да го купи екипата.И да дојде нема 1 тим да фати покрај ПАТО КАКА ИЗНАГИ (БОРИЕЛО).Нека си остане во Лацио.Како што кажа миланез4е во последниов пост Карло Анчелоти ќе си ги одбирал играчите на Милан и дека целата иднина на Милан ќе зависи токму од него.До сега со Милан ги достигна своите успеси како тренер се надеваме на поголеми успеси и да го врати во витрините на Милан трофејот од Лигата на Шампионите и Светскиот Куп.

П.С Јубилејниот 500 пост ќе го постирам на Фан Клуб МИЛАН
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Незнам дали му важи сеушта клаузулата дека ако ги напушти Лацио неможе да иде во некој друг Италијански клуб. Но сепак и да не сум Македонец пак би бил возбуден ако дојде во Милан. Сепак е еден од најдобрите втори напаѓачи (second striker) во Италија а не е играч кој ке се прави ѕвезда во Милан.
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Нека не ни доаѓа Пандев.Сепак гледано тоа е само замисла на навивачите што не мора да значи дека секој играч што го сакаат во тимот на Милан мора да го купи екипата.И да дојде нема 1 тим да фати покрај ПАТО КАКА ИЗНАГИ (БОРИЕЛО).Нека си остане во Лацио.Како што кажа миланез4е во последниов пост Карло Анчелоти ќе си ги одбирал играчите на Милан и дека целата иднина на Милан ќе зависи токму од него.До сега со Милан ги достигна своите успеси како тренер се надеваме на поголеми успеси и да го врати во витрините на Милан трофејот од Лигата на Шампионите и Светскиот Куп.

П.С Јубилејниот 500 пост ќе го постирам на Фан Клуб МИЛАН
Не ми беше постот дали ќе го земат - нема да го земат или дали ни е потребен или не ни е потребен. туку сакав да кажам дека таму италијанците го сакаат на Пандев:)
 

milanez4e

Milan Per Sempre
Член од
8 март 2009
Мислења
393
Поени од реакции
22
Заебајте тава Пандев , зашо ке ни е кога имаме напаѓачи од врвен квалитет за мене напаѓач е тај што ке даде од 20 гола на таму по сезона , засега Пато е многу добар,Инзаги е добар ама годините му се , Шева не е во форма , Бориело е повреден, е таа формација да ја користи и следната сезона добро ке е само треба одзади да земаме некој, за мене прва опција е Агер кој договорот му истекува следната год. а 3 опција е во ливерпул зад Карагер и Шкртел , Мислам дека треба да дојде кај нас, тоа е очигледно:helou::helou::helou:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Денот на пензионирањето ќе биде најтажен за мене!

Легендата на Милан, Паоло Малдини призна дека денот кога ќе се пензионира ќе биде еден од најтажните во неговата кариера. Стоперот на "росонерите" почна да игра во 1978 година кога за првпат го облече црвено-црниот дрес, и тоа како јуниор, и до ден денес му остана верен на својот клуб. Со тоа изгради статус легенда на клубот, но сега полека стравува од пензионирањето кога треба да се случи на крајот на оваа сезона.

"Секогаш го замислував денот на моето пензионирање како најтажен ден во мојата кариера. Го напуштам спортот кој многу ми помогна во животот. Ми даде многу радости, но и разочарувања, меѓутоа токму тие чувства ме изградија како вистински професионалец и личност. Со сите освоени трофеи сум горд и сите успеси што ги доживеав беа поврзани со овој клуб", рече Малдини.

Екс-италијанскиот репрезентативец, кој одигра 126 натпревари за националниот тим, во јуни ќе наполни 41-година, но и покрај годините во неговите нозе има сили за одигрување на многу натпревари. Меѓутоа, самиот Малдини е свесен дека доаѓа крајот на неговата богата кариера и дека местото ќе треба да му го препушти на некој помлад фудбалер.

За "Росонерите" Малдини одигра вкупно 639 натпревари, а за тоа време постигна и 29 гола. Клубот од Сан Сиро како награда, најверојатно, ќе му понуди да работи со младинските категории во кои членува и неговиот син Кристијан.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom