Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
ах камо да беше тука Гуркуф, тој би бил совршен за онаа позиција каде што јас би ги ставил за дербиво Фламини или Амбросини..... ах ќелавине само ако не успеат да го задржат.... ке пукам некого жими се:nerv::violent1:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Одличен е тој состав, ама Амброзини ќе игра 100000%.


А Шева не е повикан дека бил повреден...
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
formacijata sto e pogore e mnogu ofanzivna za anceloti ako tie igraci igraat prva postava mislam deka flamini ke igra do pirlo i ke imame dva vezni a sidorf ke ide kaj flamini a roni kaj sidorf.


p.s neam MK bukvi

FORZA MILAN !!!!!!!!!!!

utre ke tepame 2:1:wink:
Да секако дека е „премногу“ офанзивна за Карлито, но сепак е одлична за Милан со оглед на ситуацијата во која се наоѓаме.

Инаку онаа формација е многу блиску до класичната 4-4-2 (која е балансирана фомрација, препорачлива за нашиов тим:toe: ) и е слична со онаа со која ги изигравме последните три натпревари во ЛШ во 2006-2007 ( само што сега е вака, Пато е тука наместо Инзаги односно Џилардињо и Рони на местото од Кака, Фламини на местото од Гатузо).....

И би било најдобро кога би играле со двајца во нападот (затоа го ставив Рони на она место), одбраната на Интер ке е раширена што е = шанса за шутерите како Сидорф или Пирло:wink: = ГОЛ = ПОБЕДА!!! :)

FORZZA MILAN!!!
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
280
Поени од реакции
5
ах камо да беше тука Гуркуф, тој би бил совршен за онаа позиција каде што јас би ги ставил за дербиво Фламини или Амбросини..... ах ќелавине само ако не успеат да го задржат.... ке пукам некого жими се:nerv::violent1:


Мислам дека го гледаше Гуркуф против Гренобле денеска звер ја усра утакмицата влезе од клупа и се правеше звезда шутираше кога му текне и од кај сака и на крај си наведна глава ,,,,,,,,,,,,,,,:helou:
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Мислам дека го гледаше Гуркуф против Гренобле денеска звер ја усра утакмицата влезе од клупа и се правеше звезда шутираше кога му текне и од кај сака и на крај си наведна глава ,,,,,,,,,,,,,,,:helou:
Добро секој има лоши денови, не е он машина па да влезе од клупа и да даде 2 гола.
Има време за него, допрва треба да ги покажува неговите квалитети...
 
P

PewDiePie

Гостин
Мислам дека го гледаше Гуркуф против Гренобле денеска звер ја усра утакмицата влезе од клупа и се правеше звезда шутираше кога му текне и од кај сака и на крај си наведна глава ,,,,,,,,,,,,,,,:helou:
А ти да ги гледаше утакмиците на Гуркуф цела сезона ке видеше дека со право го нарекуваат новиот Зидан......што се однесува до мене чичко Сидорф може комотно да напушти на крај на сезона и да си го вратиме Гуркуф на таа позиција да игра.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Навивам за вас вечерва. Победете ги и докажете кој е кој во Милано.:helou:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Мислам дека го гледаше Гуркуф против Гренобле денеска звер ја усра утакмицата влезе од клупа и се правеше звезда шутираше кога му текне и од кај сака и на крај си наведна глава ,,,,,,,,,,,,,,,:helou:
Не ја гледав утакмицата, но разбуди се!!! човекот има само 22 години !! Да се разбериме, и Кака на 22 години не беше нешто повеќе одговорен од Гуркуф што е сега. Значи ти не можеш да судиш на некого по само една утакмица лошо што ке ја изигра, на крај краева па ни Кака не „цвета“ во последниве неколку утакмици. Друг пат размисли пред да пишиш нешто за некого.... Затоа што човекот низ цел свет е опишан како „Новиот Зизу“, тоа го кажуваат сите фудбалски експерти од целиот свет, а сега тоа што ке се најдат некои по еден-двајца скептици тоа е друга работа, затоа што СЕКОГАШ ГИ ИМАЛО И КЕ ГИ ИМА!!!

п.с. не е време сеа за карање за некој играч туку дај да се насочиме на дербиво!!!!!

FORZZA MILAN!!! :vozbud:

:helou:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Денес на Малдини ке биде 56-дерби и последно против Интер

Ке ни фали во наредните дерби натпревари:nesum: Тешко ке најдеме вистинска замена да го чува носорогов:)




 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
Другари, одамна немам пишано на форумов, повеќе сум активен на блогот, али нема везе, за оние кои што се од Скопје кој сака нека повели во Шенклис бар ќе гледаме сите заедно миланези до Ск и пошироко. :)
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.478
Поени од реакции
5.450
Имамо земено некој HURTADO на проба ?
http://www.milannews.it/index.php?action=read&idnotizia=4679



HURTADO SE MARCHA AL GRASSHOPPER
John Hurtado, defensor colombiano de 24 años que hace un mes estaba a prueba en el Milan, se marchará al equipo suizo del Grasshopper. El jugador sudamericano procedente del Deportivo Cali, llegó a Milanello hace algunas semanas, poniéndose a prueba en pruebas físicas, aparte de otras técnico-tácticas. “Estoy tranquilo y motivado, quiero demostrar toda mi capacidad en un club tan grande”. Estas fueron sus primeras palabras pronunciadas en Milan. Llegó a disputar toda la segunda parte en el amistoso contra el Hannover 96 junto a Thiago Silva, sustituyendo a Philippe Senderos.
Pero hoy llega la novedad de su traspaso a Suiza del prometedor central colombiano nacido el 16 de mayo de 1984, 181 centímetros de altura y 74 kilos. “He tenido una aventura fantástica en Milanello, las estrellas milanistas son realmente profesionales. Aunque ganan mucho dinero, son humildes y amables, nunca rechazan un autógrafo de la gente. Espero que mi sueño de jugar en el Milan no se esfume porque en un futuro me gustaría jugar con esta camiseta”.
Todo parece indicar que se marcha cedido al no tener el conjunto rossonero plazas libres de extracomunitario, como ya ha pasado reciéntemente con Thiago Silva, pero Ancelotti parece convencido que puede ser una interesante opción de futuro.

 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Daj Boze denes da mu trgne na Roni , kolku ke mi bide merak da gi tepame , da im gi vidam facite na Murinjo , na nosorogon Ibra i na ped'''t Maikon lelele kolku gi mrazam da im e''am boite skapani . Vecer Beckham garant go dava od sloboden . A Maldini sekako da se oprosti so pobeda od Milanskovo derbi . :vozbud::vozbud::vozbud::tv:
 
Член од
3 септември 2008
Мислења
160
Поени од реакции
2
Цитат:
Напишано од Ibracadabra
Eдитирано од модератор, причина, навредлива содржина

.. Gledam ima tuka nekoi tipuvaat Milan ke pobedel, ova ona.. Milan nemalo sansi da izgubi.. Abe more.. Da vi kazam dva zbora.. Ako ste tolku sigurni ene vi ja kladilnicata.. Koef za Milan da pobedi e 3.00 !! Nekade i poveke.. Bidejki vie znaete deka Milan nema da izgubi, a site kladilnici kako i nie od Inter go mislime sprotivnoto.. Znaci ke zarabotite.. Nie i kladilnicive sme budali.. Mislime deka Inter e pojak.. Smeski.. Kaj se videlo Inter pojak od Milan.. Hahaha dobri ste.. Stvarno vie od Milan ste dobri.. Na nivo na Regina :)) hahahaha
drugo sto ek kazuvav.. Ah da.. Nemalo da igra Kaka.. Lelee mori majko koj nemalo da igra.. Abe ne kaka da igra.. Arno velat nekoi.. Sega nema koj da se pokaka :)) hahahaha.. Tuku vi kaza imase na goal edno intervju od Jose Mourinho.. Najdobriot tim ja osvojuva ligata, a ne sekogas najdobriot ja osvojuva liga na sampioni.. Dosta pametno od nego.. E taka i jas ke vi kazam vo negov stil.. Vie imajte si go kaka i taa edna liga na sampioni titula so nego, a nie si go imame zlatko i veke 3, a mislam deka naredni 5 tituli prvak na italija so nego..
drugo ke velev.. Kazav jas za prethodnata utakmica.. Nekoi od fan klubot na milan pametat, nekoi ne.. AKO OVOJ TIM NA MILAN GO POBEDI OVOJ TIM NA INTER 11 NA 11 FUDBALERI JAS KE SE OBESAM SREDE PLOSTAD MAKEDONIJA!! Istovo deka nema da go pobedi go kazav i minatata i ete inter crven imase.. Bevte 11 na 10.. Istoto vazi i za ovaa.. Samo sto togas menuvav avatari.. Sega ke se obesam..ako ovoj dooden tim na milan go nadigra inter.. Toa e be deca.. Ne e mozno.. Ednostavno ne e mozno.. Pa sto sakate drndajte si vie ovde.. Ko ima nekoj da ve cita.. So tie vasi zastaren postovi.. Abe kaj vas ne e favali i kaladze problemot.. Abe vie veke kako institucija klub ste problem.. Se vi fali.. Samo nemam jas vreme za vas.. A koga ke ja poglednam tabelava sto mi e mila.. 7 i 8 boda pred dusmanite sme.. Podobro ne mozi da bide.. Pa i da izgubime utre.. Sto e vo domenot na naucnata fantastika.. Sepak sme svetlosni godini pred vas.. Dosta vie ajde.. Premnogu vnimanie ke vi obrnam.. Ke si videte sami utre sto ke ve snajde.. Onaka kako juve ke pominete so samo so 2 udari kon golot vo tekot na site 90 min.. Hahahaha ajt tamu.. Dosta vi e.. :)) pozdrav do kompanijata od fan klub inter..




:pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:

E баш да видам дали ке се обеси клошаров минатиот пат знам Аватар смена, сега главата ја дава .,......:vozbud:

Да видам да не верувам

Им треба лечење на нашиве комшии и тоа под итно или па нека ги стават во карантин и нека цркнат сите до еден !!!!!
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Имамо земено некој HURTADO на проба ?
http://www.milannews.it/index.php?action=read&idnotizia=4679





Да, нели памтиш, Колумбиец е, сличен играч бил на Нелсон Ривас од Интер, бил може и најдобар дефанзивец во Колумбија...Отишол во Граскоперс...
Исто така изјавува дека му било супер на пробата во Милан, играчите на Милан иако биле ѕвезди биле скромни и љубезни, се надева дека некогаш ќе го облече дресот на Милан.:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom