Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Честитки дечки!
Заслужено победивме дефинитивно!:pipi:
Мило ми е што добро ни тргна годинава и успеваме да се повратиме во игра после даден гол,но,зар тоа ќе ни биде мотивацијата цела година?:)
Ај да не отварам сеа бесмислени теми,само ке кажам дека сум задоволна од тоа како изигравме.Едно БРАВО за Абиати,денес одбрани многу удари,некои полесни некои потешки,но сепак не дозволи топката да ја удри мрежата:).
Бекам,дефинитивно изненадување за мене на утакмицава.Не очекував дека ќе шутира накај голот пошто таму беше Пато па мислев него ќќе му асистира:).Како и да е,одличен гол,нека му е честит првенецот,па да има уште многу такви:).Одлична игра и борбеност на Кака,Пато,Пирло итн:).

Одлична игра,уште еднаш честито победа!Дај Боже вака да продолжиме и скудетото е наше!:pipi:
 

katalonec5

Mes que un club
Член од
8 декември 2008
Мислења
1.020
Поени од реакции
121
Честито победа!! Честито првенец на Бекам, нека му се множат:smir::smir:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Честито победа, како ме нервира овај Анчелоти шо не му дава шанса на Фламини.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Честитки на победата :vozbud:

Жал ми е што Кака го извадија можеби ќе имаше и хет трик. Али нема врска.
Победа со заслужени 3 бода тоа е најбитно.

Задоволна сум од играта. Болоња во прво полувреме беа достоен противник. Во второ полувреме не покажаа речиси ништо.
Судијата беше чуден:)
Направи неколку добри судиски грешки.

Можевме и повеќе голови да дадеме. Имавме неколку одлични шутеви кои останаа за жал нереализирани.

Сега во среда со Џенова играме и во недела не чека Лацио :)
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Не толку добар почеток, но успеавме да фатиме ритам и да го вратиме резултатот во наша полза.

И јас го можам веќе Сидорф. Не е веќе како порано. Се гледа дека го фаќаат годините и него....
:tapp: :) Немој више така, добар е он ни дава на брзина колку толку, а што е поважно многу е стабилен во дуели.

Добро е тоа со Бекам, многу му ослободува простор на Кака по левата страна со тоа што навлекува по двајца играчи. Пато, конечно му појде во последните три дуели, добро играше иако не даде гол. Со Кака е како и секогаш, најзаслужниот за победата. Единствено не ми се допаѓаше играта на Сендерос бидејќи ми делува доста несигурно но во соработка со Малдини немаше последици од тоа. Со ова победа го нападнавме Интер. Сега чекаме да се одбрани, но се сомневам во тоа :)
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Пато денес малу послабо играше ама добро.Мислам дека требаше да го стави шева анчелоти.:toe:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Единствено не ми се допаѓаше играта на Сендерос бидејќи ми делува доста несигурно но во соработка со Малдини немаше последици од тоа.
Не бе, баш добро играше Сендерос...:icon_conf
 

-Mr.Positive-

MKD gentlemen
Член од
12 септември 2008
Мислења
609
Поени од реакции
47
леле газење
лом ги направивме

одмаздата е слатка


следечи на листата за одмаздување

^Genoa ^
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Џенова нерешено изигра колово а за Лацио немам коментар. Сеа со победава им избегавме 4 бода на Џенова и со победа во среда ке бидеме сигурни барем за 3 позиција. Али тоа не ни е целта. Јувентус вчера победи и провизорно е на прво место а вечер Интер игра со Сампдорија. Очекувам кикс на погрешниот тим од Милано и наше приближување кон првото место.
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Првенец за Бекам у Сериа А ај нека му се множат:smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom