Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.505
Поени од реакции
5.489
Ќе има време да се докажува Фламини, неможе одма да дојде и да му земе место на Гатузо кој живот дава за тимот, обично таквите играчи што одма фаќаат место во тимот се оние докажани играчи во други тимови а како што знам Фламини само една сезона изигра добро во Арсенал ...
Ќе се види кој во каква форма ќе игра тој ќе биде прв состав, затоа е и земен Фламини да ротира со Гатузо/Пирло ...

 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.914
Поени од реакции
167
како е Миланези
ме немаше некој ден и гледа се за Роналдињо и Адебајор муабетите
ама гледам нема ништо официјално
ќе биде не се секирајте :)
 
Член од
19 јули 2007
Мислења
551
Поени од реакции
2
Posledno denes sto go procitav na Sport.es e deka Ronaldinho najverojatno ke ja prifati ponudata od Man City koja iznesuva 16m evra po sezona inaku veke Barcelona ja prifatile ponudata od Man City za Ronaldinho vredna 32m evra,Milan imaat 48 casa da isprata podobra pomina za ronaldinho ako sakaat da igra kaj niv,se ova se spekulacii ostanuva da vidime so ke se slucuva vo narednite 2-3 dena
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Mnogu jako ke bide ako go zemete Ronaldinjo
Inter,Milan,Juventus,Roma,Fiorentina,Lazio,Napoli....uf kolku jaka ke bide novata seznona...edvaj cekam!
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
тешко со Роналдињо... големи пресврти , изгледа од што е очаен да ја напушти Барселона што побрзо прифатил да замине за Манчестер сити...а бидејќи тие сите услови ги исполнуваат со парите (само што рони не сакаше да оди) , сеа ќе можат лесно да го земат, ќе видиме што ќе биде
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Ако не дојде Роналдињо во Милан, нема никаква конкуренција да им биде на Интер, Јуве, Рома и Фиоре.
 

(Igor)

Челзи
Член од
13 јули 2008
Мислења
3
Поени од реакции
0
роналдињи потпиша за милан две години
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Галијани утре ќе допатува во Барселона за финални преговори (ваљда) во врска со Роналдињо со надеж дека ќе се врати со него во Милано....

http://milannews.it/?action=read&idnotizia=2089
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
Ако не дојде Роналдињо во Милан, нема никаква конкуренција да им биде на Интер, Јуве, Рома и Фиоре.
зошто да не ? баш напротив ако не го земат роналдињо ќе се фокусираат на играчи што навистина им требаат како на пример класа напаѓач и одбранбен играч
 

CaMeC

Рамос - 4
Член од
18 јуни 2007
Мислења
2.266
Поени од реакции
10
Ајде овај Галијани нека земи некој одбрамбен играч помлад туку купува старци со му е политиката кујзнај.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419

пишува дека понудите од ман. сити биле само провокација... меѓутоа синоќа повторно имало понуда од сити од 22 милиони фунти и ќе му плаќаат 10.000 евра повеќе од тоа што Милан нуди за секој одигран натпревар, а десетката на дресот без проблеми ќе му ја обезбедат што кај Милан Сидорф тешко дека би се откажал од неа...

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=775443
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.797
Поени од реакции
5.460
пишува дека понудите од ман. сити биле само провокација... меѓутоа синоќа повторно имало понуда од сити од 22 милиони фунти и ќе му плаќаат 10.000 евра повеќе од тоа што Милан нуди за секој одигран натпревар, а десетката на дресот без проблеми ќе му ја обезбедат што кај Милан Сидорф тешко дека би се откажал од неа...

http://www.goal.com/en/Articolo.aspx?ContenutoId=775443
Абе Милан чим имаше 100 милиончиња минатата сезона да даде за него, мислам дека без проблем ќе дојди..Само финтата е да се исценкаат за што е помало обештетување да го земат, а Милан и Манчестер Сити се тимови на различно ниво така да не се сомневам кој ќе го одбери!:helou:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom