Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Суазо се пишмани, оти слабо го ставаат да игра. А дечкото е брз и има квалитет, во Милан ке играше нон стоп. Вака во Интер го подклават повремено да се размрда.

А Бензема ако замине од Лион, единствено ке биде во Милан. Имаше и изјава дека сака да го носи црвено-црниот дрес :)
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
ovaa e taa topkata so mikrocipovi i za prvpat so nea se igra na svetskoto klupsko prvenstvo...pa znaci milan utre so ovaa topka ke igra aj moze ke ni donese sreka:)
 
Д

Демијан

Гостин
Суазо се пишмани, оти слабо го ставаат да игра. А дечкото е брз и има квалитет, во Милан ке играше нон стоп. Вака во Интер го подклават повремено да се размрда.

А Бензема ако замине од Лион, единствено ке биде во Милан. Имаше и изјава дека сака да го носи црвено-црниот дрес :)

Suazo napravi golema greska so ne otide u Milan,ama ako neka mu e taka koga si igrase k**ot i so Milan i Inter,a ako go zemete Benzema sekoja cest!!! Deteto e majstor!!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Suazo napravi golema greska so ne otide u Milan,ama ako neka mu e taka koga si igrase k**ot i so Milan i Inter,a ako go zemete Benzema sekoja cest!!! Deteto e majstor!!
Суазо отиде во Интер зошто му беше забрането да иде во Милан и мораше во Интер он поише сакаше во Милан
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Аргентинскиот фудбалер Диего Марадона кој што е суперфан на Бока Јуниор изјавил дека доколку Бока се справи со супериорниот Кака`во тој случај Бока сигурно ќе ја освои титулата. Според него Кака е клучниот играч во Милан и најдобриот фудбалер во светот кој заслужено ја освои Златната топка за 2007 година.
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
48
Поени од реакции
0
Абе нека каже некој ќе има ли директен пренос на некој од нашите канали БОКА- МИЛАН??
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
мислам ќе нема на нашите барај кабловска, сателитска..... ми кажаа дека го гледале на некоја Мега на сателитска .......
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
48
Поени од реакции
0
кабловска имам...ако знае некој на која програма ќе има нека каже.....мислев на МТВ1 ќе има директен пренос.....изглеа не:raz:
 

FikoX

Impossible is nothing
Член од
13 август 2007
Мислења
2.850
Поени од реакции
128
Плувреме:1-1
Голови:Инзаги,21мин. и Родриго Палачио,23мин.
 

Roswell

Tu Sei Tutta La Mia Vita
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.619
Поени од реакции
29
:cuc: Милан
:violent1:Бока :pishtoldz

Ајде сега второ полувреме!!!

FORZA MILAN


2:1

Nesta 50'
 
Член од
11 септември 2007
Мислења
48
Поени од реакции
0
Нема од каде да го гледам натпреварот..... го немаше на ниеден канал на кабловска.. :(
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom