Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

CrashoverRide

Tutto per la Lazio,persempre nell cuore...
Член од
9 јануари 2008
Мислења
1.293
Поени од реакции
114
naj boli sme ole ole :vozbud:
vecer ke gi tepame lacio 3:0 eeeeeeeee
kaka i ronaldinho se :zver: ki
Оле оле оле!! :tv:
Нечиниш ти бе брат :pos::pos:
Очекувам интересен натпревар нека победи подобриот :smir:
Ја лично очекувам ова да му е последна утакмица на Анчелоти,доста му е треба промени...
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Оле оле оле!! :tv:
Нечиниш ти бе брат :pos::pos:
Очекувам интересен натпревар нека победи подобриот :smir:
Ја лично очекувам ова да му е последна утакмица на Анчелоти,доста му е треба промени...
Ја лично ќе бидам пресреќен ако дознам дека Анџелоти ќе се смени пред Земјата да биде проголтана од Сонцетото што ќе се случи за 5 милијарди години
 

pirlo21

којотот
Член од
12 јануари 2008
Мислења
2.052
Поени од реакции
2.055
Ако настапат со овој состав газиме сигурно:
Дида

Замброта-----Каладзе--------Малдини--------Јанкуловски

Фламини----------Амброзини----------Сидорф

Кака------Рони

Бориело

Леле има да ги рокнеме лацијаливе
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.466
Поени од реакции
5.438
Абе не треба Рајкард за Роналдињо да седи на клупа, еве го и Анчелоти го практикува тоа;

MILAN-LAZIO: LE FORMAZIONI UFFICIALI
21/09/2008

MILAN: Abbiati; Zambrotta, Maldini, Kaladze, Jankulovski; Gattuso, Ambrosini, Seedorf; Kakà; Pato, Borriello.

LAZIO: Carrizo; Lichtsteiner, Siviglia, Rozenhal, Kolarov; Brocchi, Ledesma, Matuzalem; Mauri; Zarate, Pandev.
Мислим дека Гатузо би требало да влезе во вториот дел со оглед на повредата што ја имаше ама ај повеќе искуство има од Фламини се надевам сеа кога се врати Гатузо нема така лесно да примаме гол, и конечно 2ца во нападот :vozbud:
Сеа да победиме и оваа формација Анчелоти ќе ја тера и во другите натпревари :)
 

CurvaSud_Milan

rossoner4life
Член од
21 март 2008
Мислења
622
Поени од реакции
4
MILAN: Abbiati; Zambrotta, Maldini, Kaladze, Jankulovski; Gattuso, Ambrosini, Seedorf; Kakà; Pato, Borriello.

Официјална формција, браво Карло, не изненади сите, секоја чест, конечно!!! Ајде сега да пукаат петарди!!!:vozbud::vozbud::vozbud:
 

Falcao

rossonero per sempre
Член од
28 мај 2008
Мислења
1.986
Поени од реакции
561
Одиме на победа со 2ца напаѓачи и со Бранко Илиевски...:):):) се надевам срека ке ни донесе коментаторов а и ке направи некоја за да се згазам од смеа...
 

DarthMakedon

Македонец
Член од
20 април 2008
Мислења
1.913
Поени од реакции
166
3. Maldini, Paolo 4. Kaladze, Kakha 7. Pato 8. Gattuso, Gennaro 10. Seedorf, Clarence 11. Borriello, Marco 12. Abbiati, Christian 15. Zambrotta, Gianluca 18. Jankulovski, Marek 22. Kaká 23. Ambrosini, Massimo

2 ца напред браво
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom