Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
Дедовци ( Миланези ) кој играчи ги зедовде вие ?
роналдињо потпиша за дедовците ?
А па тебе што те боли за нашите играчи? Сакаш постер од некој росоњер? Ако не тогаш свиткај опашката и да не гледам овде.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Овој Бориело глеам ѕвезда станал,да не сака 22ката Кака` да му ја даде?:)Дека е боље од него:)!!!
 

eMilanist

Ursus domesticus
Член од
27 септември 2007
Мислења
2.399
Поени од реакции
1.825
i koj sto minatata godina bese izbran za najdobar trener
Абе баче, џабе е све тоа кога постојат таленти кои не знаат како е да се освои ЛШ (и истите за утеха вечерва нека сонуваат финале во ЛШ:pos: ).
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
197
Поени од реакции
1
Abe lugje(vie so ne navivate za milan) neli imate dovolno temi za razgovor u vasiot fan klub pa sea aj tuka najdovte da mi bildate postovi. Aj nazad, ne za dzabe temava e samo za navivaci na milan!!!
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Еј миланези да ве прашам нешто ?
Костакурта и Малдини ќе ви играат другата години 1постава, или резерви ќе бидат ?
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
Еј миланези да ве прашам нешто ?
Костакурта и Малдини ќе ви играат другата години 1постава, или резерви ќе бидат ?
idol si mi zimi se ej:vozbud: :vozbud: :vozbud:
c c c c c c :pos2: :pos2: :pos2:
vie ako ste imale igrac kako maldini u cela istorija na fio jas go secam sose jaja zimi majka ej
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
Малдини е жива легенда на Милан и на Италија...тука нема збор
ама алоооооооо 40 години има...неможе да оди он сеа фудбал ќе игра..си има млади деца што треба да трчаат, малдини неможе веќе со тоа темпо да игра во серија А
 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.998
Поени од реакции
6.305
бориело може да да го снајде истата судбина на џила ... и тој во 2 сезони за парма даде околу 40 гола па ништо не бидна од него , а бориело веќе беше во милан дури и виери беше подобар од него , очекувам да грее клупа а веројатно милан ќе купи уште еден напаѓач бербатов или ето така да не знам зошто толкава галама за бориело ,а и се виде неговиот квалитет денес .
 

MILAN4EVER

MIL@NIST
Член од
27 април 2008
Мислења
969
Поени од реакции
3
бориело може да да го снајде истата судбина на џила ... и тој во 2 сезони за парма даде околу 40 гола па ништо не бидна од него , а бориело веќе беше во милан дури и виери беше подобар од него , очекувам да грее клупа а веројатно милан ќе купи уште еден напаѓач бербатов или ето така да не знам зошто толкава галама за бориело ,а и се виде неговиот квалитет денес .
sto sakas da kazes
imase li nekoja prijatelska ili reprezentacija?
 
Член од
3 октомври 2007
Мислења
197
Поени од реакции
1
Dobro be neli znaete deka Kostakurta se penzionira pred 2 god???
A za Maldini da ne procitam nieden los zbor, bidejki tipot ako ima 40 godini, seuste igra edna od najdobrite odbrani vo Seria A.Spored mene.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom