Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
REGGINA-MILAN: OFFICIAL LINE-UPS

REGGINA: Pelizzoli; Mesto, De Rosa, Giosa; Vigiani, Tedesco, Paredes, Biondini, Modesto; Missiroli; Choutos. Coach: Mazzarri.

Subs: Pavarini, Ungaro, Barillà, Carobbio, Ceravolo, Amoruso.

MILAN: Dida; Simic, Costacurta, Stam, Kaladze; Gattuso, Pirlo, Rui Costa; Kakà; Inzaghi, Gilardino. Coach: Ancelotti.

Subs: Kalac, Nesta, Marzoratti, Serginho, Vogel, Seedorf, Amoroso.

p.s. rezultat na poluvreme 1-2 povede regina so golot na paredes, izramni inzagi a za vodstvo od 2-1 se pogrizi gilardino.
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
filipo inzagi za 3-1 za milan.

p.s. vecer sme za inter, ne za drugo pointeresno da stane prvenstvoto vo prodolzenie.
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Вечер ќе има навистина супер утакмица.
Се надевам педериве тука ќе даат директен пренос.
Ако не, нек си ебат мамата.

Милан сеуште води 3-1 а минута е 60. :)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Филипо Инзаги денеска со Хет Трик.
Резултатот 4-1
:)
 

betogrozdanov45

мајстор за гибаници
Член од
26 октомври 2005
Мислења
1.549
Поени од реакции
6
Пипо мадафакинг Инзаги има хетрик??!?!?!?!?!?!!?
јас му видов само еден гол(вториот) и ме зачуди тоа што го даде најнормално со нога!!!Гарант еден од трите е со колено или препона.
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
betogrozdanov45 напиша:
Пипо мадафакинг Инзаги има хетрик??!?!?!?!?!?!!?
јас му видов само еден гол(вториот) и ме зачуди тоа што го даде најнормално со нога!!!Гарант еден од трите е со колено или препона.
hehe. ke moram da te razocaram oti i trite gi dade so noga, bidejki vtoriot si go videl ke ti kazam deka tretiot go dade pak so noga no samo ja vnese topkata vo golot od samata gol linija, a prviot bese malce somnitelen oti domakinite baraa igra so raka od inzagi, a go dade na sledniot nacin, prvo sutna a golmanot odbrani pa odbienata topka go pogodi tokmu nego vo gradi i ja sutna topkata vo prazniot gol.

samo edno ke dodadam BRAVO za SUPER PIPO za denesnata igra.
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
Вечерва јуве губи 100%...така да ќе биде поинтересно првенството и имам претчуство дека кризата во милан ќе помини и дека кога ќе е најпотребно јуве ќе западни во криза...и ќе ја изгуби титулата како слеп:)
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
zocipro напиша:
Вечерва јуве губи 100%...така да ќе биде поинтересно првенството и имам претчуство дека кризата во милан ќе помини и дека кога ќе е најпотребно јуве ќе западни во криза...и ќе ја изгуби титулата како слеп:)
za zal del pjero go resi mecot i pak si tepase juve i iako bese jasno i od porano sega i definitivno gi otpisaa i na inter od titulata.
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
marketar напиша:
za zal del pjero go resi mecot i pak si tepase juve i iako bese jasno i od porano sega i definitivno gi otpisaa i na inter od titulata.
го гледав цел натпревар и за жал неколку глупи одлуки на судијата го расипаа мечот...
 
Член од
14 февруари 2006
Мислења
1
Поени од реакции
0
:pehar: milan sampion juve neka go mestat sudiite milan sampion
zocipro напиша:
Темата ја отворам откако ја видов таа слична за Јувентус, па да видиме кој повече навивачи има во Македонија!

Милан закон.........оле оле оле......... :pos:

Значи во оваа тема се за Милан, чо не ви се допаѓа, што треба да се смени, кога Милан бил најјак,и се што е поврзано со AC MILAN!!!
 

zEk0

Селектор
Член од
8 април 2005
Мислења
531
Поени од реакции
3
zocipro напиша:
го гледав цел натпревар и за жал неколку глупи одлуки на судијата го расипаа мечот...
:pos::pos::pos:

Абе ајде не бидете смешни...
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
Кафу оди на операција

Одранбените проблеми на Милан се продлабочија со веста дека Кафу ќе мора да оди на операција на коленото.

Бразилецот подолго време "влече" непријатна повреда на коленото и последните скенирања покажаа дека е неопходна хируршка интервенција, која ќе биде извршена неделава.

Ветеранот сезонава има хронични проблеми со повреди поради кои пропушти доста средби, а операцијата ќе ја изврши во Бразил каде присутен ќе биде и клупскиот лекар Масимилијано Сала.

С$ уште не е јасно колку точно ќе паузира десниот бек, но на Сан Сиро се надеваат дека би можеле повторно да сметаат на него за околу месец дена.

Милан сезонава има големи проблеми со својот одбранбен ред, кој е полн со ветерани. Алесандро Костакурта и Јап Стам се на залезот од кариерата и далеку од својата најдобра форма. Во финишот од кариерата се наоѓа и капитенот Паоло Малдини, кој воедно е и повреден и тешко дека ќе може да настапи на дуелот со Баерн Минхен во Лигата на шампионите
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
РАЈКАРД ДЕМАНТИРАШЕ КАМ-БЕК НА САН СИРО

Не се селам во Милан

Франк Рајкард негираше дека има намера да се врати во Милан и да го наследи Карло Анчелоти на клупата. Стартегот на Барселона се споменува како сериозен кандидат за нов тренер на "росоњерите" кои се очекува поради слабите резултати по завршувањето на сезоната да му врачат отказ на Анчелоти.

Но Рајкард нема намера да се врати во клубот каде како фудалер бележеше големи успеси.

"Јас во ниту еден случај не сум помислил дека би можел да бидам тренер на Милан. Пред с$ во Барселона работам со фантастичен состав, а воедно Карло Анчелоти и Мауро Тасоти ми се одлични пријатели и не би сакал да им бидам конкуренција. Мислам дека тие имаат уште многу што да кажат со Милан", изјави Рајкард.

Холанѓанецот неодамна го продолжи договор со Барса, според кој на нивната клупа ќе остане до 2009 година. Клубот во моментов се наоѓа во мала резултатска криза по двата порази во Примера и елиминацијата во Купот, но Рајкард нема намера да си замине.

"Вистински луѓе за да го раководат Милан се Анчелоти и Тасоти. Им посакувам многу успеси бидејќи ги заслужуваат со својата одлична работа. Јас искрено мислам само на Барселона и како ние да ја завршиме што подобро сезоната. Милан си има одличен тренер и не гледам причина зошто би одел таму", заврши Рајкард.
 
Член од
17 јануари 2006
Мислења
1.883
Поени од реакции
3
Малдини неизвесен и против Баерн

Паоло Малдини изјави дека рехабилитацијата од повредата на коленото тече многу побавно од очекувањата, поради што капитенот на Милан не знае кога ќе може да се врати на терените.

"Минатата недела се обидов да настапам на еден контролен меч, но веднаш почувствував силна болка и морав да заминам на лекарски прегледи. Од ден на ден се чувствувам с$ подобро, но мислам дека не сум подготвен за враќање на терените. Свесен сум дека за десетина дена н$ очекува тежок дуел со Баерн Минхен во Лигата на шампионите, но не можам да кажам со сигурност дали ќе бидам подготвен за настап на оваа средба", изјави Малдини за италијанските медиуми.

Првиот натпревар против Баерн "росоњерите" ќе го одиграат на 21 февруари, а реваншот е закажен за 8 март.

Милан - Барса за простување на Албертини

Деметрио Албертини официјално ќе стави крај на својата кариера на ревијалниот натпревар што на 15 март на Сан Сиро ќе го одиграат екипите на Милан и Барселона.

Хоан Лапорта и Адриано Галијани вчера на официјална прес-конференција ја потврдија оваа информација. За очекување е и Милан, и Барса да настапат со своите најсилни состави на овој натпревар
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom