Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
abe gurkuf e dobar igras ama ne za vo milan toj ke igra vo nekoj poslab tim,kako fiorentina,lazio i sl.nema nesto posebno vo nego.Koga ke go sporedam so Nani,Anderson,Ronaldo i dr na negovi godini ebati noviot Zidan!
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
abe gurkuf e dobar igras ama ne za vo milan toj ke igra vo nekoj poslab tim,kako fiorentina,lazio i sl.nema nesto posebno vo nego.Koga ke go sporedam so Nani,Anderson,Ronaldo i dr na negovi godini ebati noviot Zidan!
Да и кога ќе га споредиме минутажата на тие со таја на Гуркуф ... да ти ебем Анчелоти :wink:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
Мора да прават ремонт во составот не може цела игра да биде врз Кака. Како што читав до летоска треба да си одат Дида, Роналдо, Сержињо, Кафу и можеби Џилардино
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.512
Поени од реакции
5.506
Мора да прават ремонт во составот не може цела игра да биде врз Кака. Како што читав до летоска треба да си одат Дида, Роналдо, Сержињо, Кафу и можеби Џилардино
да те надополнам , Фавали , Шимич можно е и Гуркуф ама не верувам :milan7:
 

Kirov95

• GoD •
Член од
30 ноември 2007
Мислења
1.001
Поени од реакции
5
половина постава ќе си оди 8 играчи нешто чудно се случува што е работата само господ знае...
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Уште една награда за Кака. Честито нека му е.

После сите признанија кои ги доби годинава, сигурно не очекуваше уште едно. Имено Кака е избран од читателите на гејвесникот ГМагазин, да позира гол за новогодишното издание.

:pos::pos::pos:

Чиста вистина.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Уште една награда за Кака. Честито нека му е.

После сите признанија кои ги доби годинава, сигурно не очекуваше уште едно. Имено Кака е избран од читателите на гејвесникот ГМагазин, да позира гол за новогодишното издание.

:pos::pos::pos:

Чиста вистина.
Пооо..... :kesa:

Остај не спомнувај, ама јебига и тоа е награда. Уште една таман за да биде фул рекордер:pos:
 

skitnik

...Џабешетач...
Член од
18 септември 2007
Мислења
341
Поени од реакции
2
Има бе нешто што не зеде ???
Само ми е криво летоска што не играше на то првенството во ЈА мислам само таа награда му преостана.
 

Mike Tyson

Never,never,NEVER GIVE UP!
Член од
20 август 2007
Мислења
2.630
Поени од реакции
156
Да и кога ќе га споредиме минутажата на тие со таја на Гуркуф ... да ти ебем Анчелоти :wink:
per a sto treba anceloti da vleze i da izigra dobro koga ke go stavat 20-30 min pri kraj,realno da zborime jas sum razocaran od negovata igra.Iako prviot natprevar u Liga na Sampioni koga dade dva gola sum se iznenadil si vika gotovo ima nova zvezda:)))ama slabo dibek bil:D
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.705
Поени од реакции
9.391
per a sto treba anceloti da vleze i da izigra dobro koga ke go stavat 20-30 min pri kraj,realno da zborime jas sum razocaran od negovata igra.Iako prviot natprevar u Liga na Sampioni koga dade dva gola sum se iznenadil si vika gotovo ima nova zvezda:)))ama slabo dibek bil:D
i jas mislam taka.ne pokazuva nesto posebno vo milan.moze ima nekoj talent deckoto ama slabo go pokazuva na terenot.ne znam zasto go sporeduvaaat si zidan koga voopsto ne nalikuva na nego.sega na mecot so Celtic vo LS koga zagubi milan dvata golovi bea pod negova greska.edniot mozese da ja isfrli nadvor topkata pri nafrlenata topka,a za drugiot bese zaspan nazad i probadna ofsajd zamkata na odbranata poradi negova vina i primija gol.milan ne zasluzuva takovigrac.zato i anceloti ne go redi vo igra.bez lutenje ama jas mislam taka.:smir:
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
ова беше најуспешната година на кака и инзаги
Кака

Сосема заслужено, најдобар фудбалер во светот според сите избори што беа организирани во последните неколку месеци. Бразилскиот генијалец имаше фантастични партии во дресот на Милан и сигурно е убедливо најзаслужниот што “росонерите” стигнаа до титулата во Лигата на шампионите.

Максимално едноставен, скромен фудбалер кој целосно се стави себеси во служба на колективот во чудната формација на Карло Анчелоти, но, сепак, успеа да ги убеди сите во своите вонсериски квалитети. Уште кога би имал крај себе соиграчи какви што заслужува...

Филипо Инзаги

Сосема неочекувано, херој на Милан на натпреварите на кои тоа им беше најпотребно на “росоњерите”. По многуте повреди, Супер-Пипо доби шанса во големото финале од Лигата на шампионите против Ливерпул и му се заблагодари на Карло Анчелоти со два гола.

Продолжува да се мачи во Калчо-лигата, но, сепак, потврдува дека е секогаш максимално мотивиран кога игра на “големата сцена”. Тоа го потврди и на светското клупско првенство во Јапонија, кога повторно (заедно со Кака) беше меѓу најзабележителните и најзаслужните што “росоњерите” стигнаа до трофејот совладувајќи ја Бока во финалето (Инзаги даде два гола при победата од 4:2).

во оваа година ми се исполнија моите 3 желби
1 милан ја освои лигата на шампионите
2 милан го освои светското првенство
3 кака ја освои златната топка и усте многу други награди и признанија
ај нареднава нека биде многуууу поуспесна од оваа за милан и играчите и.........и се надевам ке се запознам со уште некој фудбалер од милан:)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
А нешто читав дека Роналдо и не е повреден туку едноставно не му се игра веќе. Што мислите на оваа тема? А сабајлево читав и дека се опоравил од "повредата" и дека ќе оди со тимот на Милан во Дубаи. Јас мислам дека едноставно на типот не му се игра веќе пошто се има освоено во досегашната кариера.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom