Фан Клуб: Милан

Статус
Затворена за нови мислења.

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
CopyOfDeath напиша:
знам како е мене исто така ми беше манчестер као испадна од лига на шампиони
Е па за наше добро, купувајте македонски производи.
Не знам баш што те тера да пишуваш тука. Ионака овој дел од форумов е наменет стриктно за луѓе кои што се разбираат од Милан, нивната историја, сегашност па и иднина. Ти гледам не спаѓаш во никоја од овие муабетџиски тракатаници, така да, комотно пиши си на Манчестер Јунајтед делот, барем таму никој нема да ти замери.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
Како шо реплицираат кај мене кај Јувентус ливерпул и други фан клубови така и ја реплицирам
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
CopyOfDeath напиша:
Како шо реплицираат кај мене кај Јувентус ливерпул и други фан клубови така и ја реплицирам
Точно
Али ти воопшто не реплицираш човече. :) Ти пишуваш флејмерски и троловски поста.
Тука е оној куршлус кој што јас сакам да ти го објаснам и дообјаснам, ама по се ми се чини дека џабе тропам.
Како и да е, кај и да сакаш реплицирај. Јас повеќе нема да те читам на оваа тема. Толку.
Ариведерчи
 
Член од
4 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
3
How1TzeR напиша:
А тие што немаат врска у фудбал , лаици , што имаат изгледано 10 утакмици годишно да не кењаат и да се ситакнуваат со изјави БОЉЕ СМЕ!

А не е ни чудно што нема СООДВЕТНА дискусија за фудбал со таквите лаици.
да кажеме соодветна и реална дискусија за милан :
епа вака другар на милан оваа година не им оди баш најдобро затоа што имаат многу играчи од постарата генерација а потмладокот не ѓи даваат очекуваните игри , имаа и неколку промашени тренсвери како што го продадоа томансон а земаа некој играчи што се на залес на својата кариера како што е виери , истото се случува и со арсенал манчестер и реал . милан фрлија толку многу пари на џилардињо непотребно а требаше да го остават томансон а со парите да купеа соодветни играчи кој ке ги заменат малдини , костакурта , кафу и други.
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
StormAngel напиша:
Точно
Али ти воопшто не реплицираш човече. :) Ти пишуваш флејмерски и троловски поста.
Тука е оној куршлус кој што јас сакам да ти го објаснам и дообјаснам, ама по се ми се чини дека џабе тропам.
Како и да е, кај и да сакаш реплицирај. Јас повеќе нема да те читам на оваа тема. Толку.
Ариведерчи
ок тоа е твое право но никаде не се води дебата околу клубовите секој само напага па затоа и јас го употребувам тоа немораш да ме читаш поздрав
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Aj sea priznajte si, si izgubivte posteno Inter bea podobri a baska sto da ne ocekuvavte Vieri da dade gol?
 

Синдикат

Мајгада?!
Член од
22 август 2005
Мислења
3.110
Поени од реакции
180
Fir_Maked напиша:
Aj sea priznajte si, si izgubivte posteno Inter bea podobri a baska sto da ne ocekuvavte Vieri da dade gol?

Не коментирајте бе, крај. “Inter bea podobri’’ :pop: а да ѕирнеше ти фудбал одвреме на време нема да ти штети.
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Sindikat напиша:
Не коментирајте бе, крај. “Inter bea podobri’’ :pop: а да ѕирнеше ти фудбал одвреме на време нема да ти штети.
Ej fala za sovetot a baska ja zirnav fudbal Inter- Milan i dobro zavrsi.:pos::pos::pos:
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Fir_Maked напиша:
Ej fala za sovetot a baska ja zirnav fudbal Inter- Milan i dobro zavrsi.:pos::pos::pos:
Интер победи со среќа башка и судијата побајаги им помогна.
Неста при првиот даден гол не ја фати топката со раце, и као за крај Каладзе не направи фаул над Адриано при вториот гол.
Па ти сам сега прави математика.
Арно ама, не се жалиме. Редно беше после толку време да не победат и тие. :)
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
StormAngel напиша:
Интер победи со среќа башка и судијата побајаги им помогна.
Неста при првиот даден гол не ја фати топката со раце, и као за крај Каладзе не направи фаул над Адриано при вториот гол.
Па ти сам сега прави математика.
Арно ама, не се жалиме. Редно беше после толку време да не победат и тие. :)
Резултатот интер-милан 1-2
трите бода одат за интер:pos:
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Абе ко депресивни , омалодушени , средновечни секретарки се расправате , досадни ко мува у плафоњерка , и ви кажа Сторм , топик за навивачи на Милан е ова , не за инатење. Отворете си универзален топик под име куропецање , и таму инатете се.
Што се замарам и јас , шо ве ебаам :)

Forza Milan , Sempre Con Te , Vecchio Coure Rossonero.
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
141
боље отвори им ти, ич не ги боле нив :) нема да ти се тргнат од темава :)
 

How1TzeR

ШЕВА
Член од
6 февруари 2005
Мислења
367
Поени од реакции
13
Абе знаеш дека и у право си.
Али ако го отворам ја навијач на милан пак 2 страни минимун за интер ќе кењаат.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Оф топик, али неможев да се воздржам:

Фудбалериштата од подфорумов да дојдат во недела да играат, инаку зубите! :)

Да ве видам пријавени во темата за тоа! :)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Море не ме нервирајте, се ќе пишам и ќе бришам
:)
Ебаве тоа. Дискутирајте као шо треба. Еве земете ме пример мене.
Јас си навивам за Милан, и ретко кога улетуем у друг фан клуб и да јадам бурек за нивниот клуб. Једноставно, не ме интересира.

А доколку некој сака да си зголеми број на постови, нека си каже, ја ќе му даам колку што сака.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom