Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.685
Поени од реакции
7.270
Нека го продадат Санчо на зима за 40тина милиони и нека кешираат за Осимен, ќе се тужел со Наполи.
Неостварена желба ми е Осимен.
Ако го соберат браво само незнам дали ќе им се фрла пари, многу ретко фрламе пари во зимски преоден рок, а Наполи ќе бара 100 мил или повеќе.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.505
Поени од реакции
6.136
Зависи што подразбираш под класа бек. Ниту еден од нив никогаш нема да биде Хакими, но за среден тим кој не куца на други позиции, и Далот и ван Бисака сосем задоволително ќе си ја одработат задачата на десен бек. Затоа што ако бараш вистински класа бек, такви се многу дефицитарни. Ни Шо не е класа бек. Добар е, но не е класа.
Од рангот на Вокер, Трипие, Кансело, Џејмс... додуша овие сите се винг бекови а во последно време сите пробуваат да го имплементираат системот на Пеп со Зинченковци. Мислев по Тимбер пак ќе оди летово Тен Хаг, да му игра инвертед десен бек но на крај заврши во Арсенал и на малкуте мечови што го гледав беше одличен во таа улога.

Инаку Ханибал истрчал 12.9км сношти, најмногу за 90 минути во последните 5 години кога станува збор за играч на Манчестер Јунајтед.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
525
Поени од реакции
1.226
Неостварена желба ми е Осимен.
Ако го соберат браво само незнам дали ќе им се фрла пари, многу ретко фрламе пари во зимски преоден рок, а Наполи ќе бара 100 мил или повеќе.
Ќе видиме како ќе заврши ова, салам ја спукал со Наполи.
Автоматски споено мислење:

Во следната рунда во Карабао купот со Њукасл.
Јунајтед и среќата во ждребовите.:angel:
Ајде барем во последно скоро сите ни се паѓаат дома да ги играме.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
525
Поени од реакции
1.226
Не треба вакво размислување. Не е дека Јунајтед немаше среќа во жребот, Њукасл всушност немаше среќа. :pistoldz:
Ама можеше многу полесен противник, чисто да не се троши тимот, да одиграат лаганица. :)
 

eternum

-- 21 incoming ? --
Член од
27 јуни 2007
Мислења
1.023
Поени од реакции
1.141
Ама можеше многу полесен противник, чисто да не се троши тимот, да одиграат лаганица. :)
Ич не ми идат зборовите "лаганица" и "Манчестер Јунајтед" у иста реченица... :LOL:
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.918
Поени од реакции
10.548
Ќе видиме како ќе заврши ова, салам ја спукал со Наполи.
Автоматски споено мислење:


Јунајтед и среќата во ждребовите.:angel:
Ајде барем во последно скоро сите ни се паѓаат дома да ги играме.
Многу тешко ни падна ждребов зашто единствена шанса за трофеј ни е
Зашто Осимен е спукан со Наполи? Ако побара трансфер може доста да ја намали цената
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
NEW: Manchester United have identified Federico Chiesa as a target to replace Jadon Sancho! United want to sign Chiesa as early as January. #MUFC [@calciomercatoit via @Sport_Witness]

Нема вистина тука,али чисто ме занима ,што мислите за ваков трансфер ?

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.685
Поени од реакции
7.270
NEW: Manchester United have identified Federico Chiesa as a target to replace Jadon Sancho! United want to sign Chiesa as early as January. #MUFC [@calciomercatoit via @Sport_Witness]

Нема вистина тука,али чисто ме занима ,што мислите за ваков трансфер ?

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
Киеса многу ми се допаѓа како играч, но ме загрижуваат константните повреди кај него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom