Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Толку е изглеа од Донатело. Ќе се спаси зимоска од кертејкерот, а клубот ќе изгуби играч кој има фудбалска интелигенција поише од пола клуб заедно. Ама кога има некреативен морон за тренер, секако нема да најде начин да го уигра пошто се плаши од комбинации а и не знае.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Не ви се мешам, и кај нас не е поарно. Зборот ми е само дека Аталанта е презаебана екипа и не е мерило за ништо, можете и најдобро да играте и пак да ве измачат. Ретко кога не постигнуваат гол, ако дадат први гол тешко е да се вратиш назад. Мило ми е што Манчестер ја сврте, ама да играа комплетни веројатно ќе ве задесеше потоп.
Далеку сме од стабилни може да тепаме било кого кога ќе добиеме простор али екипи како Вила и Јанг бојс ќе ни одржат лекција.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
Што "навистина" се случувало во соблекувална, на полувреме vs. Аталанта...

"To summarise, Ole played the Europa League anthem in the dressing room, it scared Ronaldo so much he turned 26 again."

(коментар под едно видео за Man Utd на YouTube)
 
Член од
19 октомври 2021
Мислења
42
Поени од реакции
79
Da ve ebavaat Bisaka, Baily, Pogba i ostanatite crnci od timot site koi barem ednas ste posakale da izgubel timot. Ligusi edni vo pogresen fan klub ste.
Автоматски споено мислење:

Боље Мата издишан отколку Џеси фит.
Dobar e Jesse ovaa sezona. Mata protiv Pul ti e samoubistvo, premnogu spor. Prekupotrebna ke e energija.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Боље Мата издишан отколку Џеси фит.
Kругови ке вртат околу него. Малку не ми е јасно зошто му продолжија договор, кога очигледно дека нема да го користат воопшто сезонава.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Kругови ке вртат околу него. Малку не ми е јасно зошто му продолжија договор, кога очигледно дека нема да го користат воопшто сезонава.
Потполно си у право али 1 топка да му пројде гол паѓа додека Џеси ќе се убие трчајки и ќе промаши пас од 3 метра.
Автоматски споено мислење:

Dobar e Jesse ovaa sezona. Mata protiv Pul ti e samoubistvo, premnogu spor. Prekupotrebna ke e energija.
По би играл со Дони или Погба одколку со Џеси не е играч на нас и неможеме да му ги искористиме карактеристиките.
Посебно со прес играта на Скаусери и нивната средина , на Џеси му треба простор за да ја пласира играта вака нема да знае кај му е глава кај му е дупе кокошкино срамотило ќе го направат.
Автоматски споено мислење:


:чда:
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Џеси 3 пати покорисен ќе е против Ливерпул, отколку Мата, Гринвуд или Дони. Стај го на десно крило и нека трча - простор секако ќе има.Со оглед дека Роналдо и веројатно Погба ќе играат од прва минута, со 2ца играчи помалку ќе бидеме од старт. Ќе биде потребен Џејмс/Лингард тип на играч, што ќе надокнадува за другите.
Автоматски споено мислење:

1634923204311.png
 
Последно уредено:

SkimSkam

Full Stack Говнар
Член од
26 август 2021
Мислења
2.119
Поени од реакции
5.667
Дека за три дена ќе имаме исто бодови со Арсенал!? Арсенал еј, што имаа максимално сјебан распоред, истиот над не чека. Еј факинг Артета дојдовме. Title contenders.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom