Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
15 јули 2009
Мислења
3.411
Поени од реакции
3.321
Фред е секогаш добар во дербиња. Посебно се мотивира на вакви натпревари, и неговото отсуство денеска ќе биде голем хендикеп.
Се надевам дека Рашфорд ќе биде спремен да стартува зошто тој најлесно влегува во шанси.

ОДИМЕ НА ПОБЕДА!
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.264
Поени од реакции
7.266

Да е мудоња Оле би излегол со следниот состав:
ДДГ
Линделоф-Баји-Мегваер
АВБ-Погба-Скот-Шо
Бруно
Кавани-Рашфорд

И на средина ќе бидат доминантни и слабостите на Погба-Скот дуото ќе бидат покриени, ем Кавани и Рашфорд ќе ги измешаат дефанзивците на Ливерпул.

Прикаски на страна, очекувам ваков состав:

ДДГ
АВБ-Линделоф-Мегваер-Шо
Погба-Скот
Санчо-Бруно-Рашфорд
Роналдо

Доброто е што фокусот ќе е на Роналдо, па ќе има простор Рашфорд да им помати сметки од втор план - одлично off-ball движење и трчање во канали има, и знае да влезе во шанси од нигде никаде. Ама пристапов е самоубиствен ради средината и дупките на терен, ама Оле си знае најдобро.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.952
Поени од реакции
63.927
Oд каде сега дека нема да игра Фред? Не видов никаде такво нешто...
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.333
Поени од реакции
6.867

Да е мудоња Оле би излегол со следниот состав:
ДДГ
Линделоф-Баји-Мегваер
АВБ-Погба-Скот-Шо
Бруно
Кавани-Рашфорд

И на средина ќе бидат доминантни и слабостите на Погба-Скот дуото ќе бидат покриени, ем Кавани и Рашфорд ќе ги измешаат дефанзивците на Ливерпул.

Прикаски на страна, очекувам ваков состав:

ДДГ
АВБ-Линделоф-Мегваер-Шо
Погба-Скот
Санчо-Бруно-Рашфорд
Роналдо

Доброто е што фокусот ќе е на Роналдо, па ќе има простор Рашфорд да им помати сметки од втор план - одлично off-ball движење и трчање во канали има, и знае да влезе во шанси од нигде никаде. Ама пристапов е самоубиствен ради средината и дупките на терен, ама Оле си знае најдобро.
Не може во никој случај Јунајтед да биде доминантен на средина, поготово не против Ливерпул, од причина што средината ни е раштимана. Играчиве делуваат ко некопматибилни. Поготово што против себе имаш екипа, со средина и напад кои финкционираат страшно. Тактички, технички, со поголема енергичност, подобри од Јунајтед. Во напад, пресингот што го играат е доста квалитетен, а и сите им се во добра форма, поготово Салах.
Јас очекувам да си влеземе ко во секое дерби, поповлечени и да ги чекаме на контри, полуконтри или некоја грешка. Не знам како Клоп ќе се постави, до сега во сите утакмици и они влегуваа попретпазливо, не се залетуваа ептен. Е сеа со оглед на тоа во каква форма се они, а и ние,посебно дефанзивните играчи, можда ќе влезат и поофанзивно.
Иначе во 3-5-2 до сега, Ван Бисака беше очаен. Тотално изгубен у простор беше.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.264
Поени од реакции
7.266
Oд каде сега дека нема да игра Фред? Не видов никаде такво нешто...
Го немаше со составот и мислев дека нема да игра + Оле збореше дека се повредил против Аталаната, сум бил во грешка. Изгледа mind games играл Оле, лисец еден. Многу сум океј со присуството на Фред на терен.

Околу составов едина забелешка ми е Гринвуд, ама очигледно е дека Оле ќе игра конзервативно и ќе ги лови на дупки у каналите, па оттаму и играњето на Рашфорд и Гринвуд.
Автоматски споено мислење:

Не може во никој случај Јунајтед да биде доминантен на средина, поготово не против Ливерпул, од причина што средината ни е раштимана. Играчиве делуваат ко некопматибилни. Поготово што против себе имаш екипа, со средина и напад кои финкционираат страшно. Тактички, технички, со поголема енергичност, подобри од Јунајтед. Во напад, пресингот што го играат е доста квалитетен, а и сите им се во добра форма, поготово Салах.
Јас очекувам да си влеземе ко во секое дерби, поповлечени и да ги чекаме на контри, полуконтри или некоја грешка. Не знам како Клоп ќе се постави, до сега во сите утакмици и они влегуваа попретпазливо, не се залетуваа ептен. Е сеа со оглед на тоа во каква форма се они, а и ние,посебно дефанзивните играчи, можда ќе влезат и поофанзивно.
Иначе во 3-5-2 до сега, Ван Бисака беше очаен. Тотално изгубен у простор беше.
Во 352 средината и одбраната би биле покомпактни и блиску едни со други - многу лесно би се правеле тие триаголниците на Пеп и со повеќе опции за пас, одлично би одолеале на пресот на Ливепрул. Ќе има цврстина, компактност, пас контрола на топка и успешно би се санирале грешките на поедини. Дополнително и да се појави дупка/грешка од Погба, забарикадиран е противникот од соиграчите.
 
Член од
24 јануари 2015
Мислења
1.751
Поени од реакции
1.183
Денес неможе да ја освоиме титулата, ама дефинитивно може да ја изгубиме.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.543
Поени од реакции
6.208
Тоа е составот. Нашите деца стандард се добри против Пул. На Рашфорд, Скот и Гринвуд мислам. Погба обратно. Оптимист сум за денес!
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.256
Поени од реакции
7.705

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.717
Не ми се верува дека за малку ќе заплачевте за Фред. Требаше Гринвуд да го чува за џокер од клупата. Како и да е, GGMU!
Едит...почело је :facepalm:
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.256
Поени од реакции
7.705
Да, ама Роналдо макар и на 36г. не е доведен да се бори за 4-то место, туку да освојува титули.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Со средината што ја имаме многусме далеку од борба за титила па и Бисака по 2 години покажа дека само клизачи може да пушти.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom