Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Џ

Џонтра Волта

Гостин


Не можев да најдам гиф, како за прва утакмица после 7 месеца секоја чест на храброста да направи старт, Шо бегаше од топката и година и нешто потоа се уште бега.
Тоа е таа пасија за фудбал што ја имаат јужноамериканците, уште 2 пати да ги искине лигаментите на првата утакмица пак ќе клиза и ќе влага у дуели како да нема утре.

Рохо ми се чини дека и ја заврши утакмицата со повредени лигаменти па на крај установија дека се скинати. Или грешам?
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.608
Поени од реакции
62.714
Тоа е таа пасија за фудбал што ја имаат јужноамериканците, уште 2 пати да ги искине лигаментите на првата утакмица пак ќе клиза и ќе влага у дуели како да нема утре.

Рохо ми се чини дека и ја заврши утакмицата со повредени лигаменти па на крај установија дека се скинати. Или грешам?
Одма излезе на носилки, Златан беше тоа што си влезе во тунелот како да не му е ништо.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Vakvoto razmisluvanje ne e vo red, ali ajde forum e... vo pravo si.
Што не е во ред ај баш појасни? Сарказам нешто, иронија или курс треба да се организира?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Тоа е таа пасија за фудбал што ја имаат јужноамериканците, уште 2 пати да ги искине лигаментите на првата утакмица пак ќе клиза и ќе влага у дуели како да нема утре.

Рохо ми се чини дека и ја заврши утакмицата со повредени лигаменти па на крај установија дека се скинати. Или грешам?
Да да за тоа ми се свиѓа како играч, првата сезона памтам на дербито против Сити, Агуеро со празен простор да шутира, нашиов рамото го дислоцира ама се фрли пред топката и изблокира, спаси гол :D малце штракнат е а си треба такви во секоја екипа.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Carrick ima srcevi problemi, zatoa ne igra, ima post kaj nego na Instagram.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.708
Поени од реакции
5.351
Тоа е таа пасија за фудбал што ја имаат јужноамериканците, уште 2 пати да ги искине лигаментите на првата утакмица пак ќе клиза и ќе влага у дуели како да нема утре.

Рохо ми се чини дека и ја заврши утакмицата со повредени лигаменти па на крај установија дека се скинати. Или грешам?

одма на Гаго ми текна шо напрај против Перу :)

 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.708
Поени од реакции
5.351
се надевам дека конечно ќе изигра една океј утакмица Линделоф без никакви грешки и малери... :)
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Составот плаче за Раш на седмица а Мата на десетка ама знаејки го Мурџо, Рашфорд ќе биде центарфор , Лукаку десетка а Мата седмица:confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom