Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
У право си ондак пак бенфика а :pos:.
Врти сучи не можеш да ги избегнеш. Него стварно зборам за ова со источниве тимови, САФ збореше дека се истоштуваат фудбалерите многу, долг пат + временски зони + огромна промена на температури во декември, смрзнати терени...
Групава на Игор може, интересно делува.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Врти сучи не можеш да ги избегнеш. Него стварно зборам за ова со источниве тимови, САФ збореше дека се истоштуваат фудбалерите многу, долг пат + временски зони + огромна промена на температури во декември, смрзнати терени...
Групава на Игор може, интересно делува.
Плус Дортмунд ви е близок а и убаво доживувајне во тој стадион но за жал УЕФА не дозолува стоечки места, така да наместо 80.780 гледачи ќе има негде 66.000.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Плус Дортмунд ви е близок а и убаво доживувајне во тој стадион но за жал УЕФА не дозолува стоечки места, така да наместо 80.780 гледачи ќе има негде 66.000.
Џабе пак не ми се свиѓа,пак има португалска екипа:).
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Врти сучи не можеш да ги избегнеш. Него стварно зборам за ова со источниве тимови, САФ збореше дека се истоштуваат фудбалерите многу, долг пат + временски зони + огромна промена на температури во декември, смрзнати терени...
Групава на Игор може, интересно делува.
Чист пример рубин казан кој го победи на домашен,никој мислам,бегај шо подалеку од русија и норвешка
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Џабе пак не ми се свиѓа,пак има португалска екипа:).
Од треми нема бегајне, треба да се победат. Едноставно. Знам како е, ија несакам Олимпијакос и Француска екипа да ни се паднат ама јбг ако се деси треба газејне 3:0 и чао. :icon_mrgr:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
Еве ви фин review: http://www.manutd.com/en/News-And-Features/Football-News/2012/Aug/champions-league-draw-preview.aspx
Убаво се објаснети долгите патувања, тешките и најпосакуваните противници.

Лично немам посебни желби, а особено не за послаби екипи, со оглед што ни се деси лани :D Ама оваа година како што кажа Ферги, со кој и да се паднеме сме сигурни, па бар да се избегнат долги патувања и лоши терени.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Еве ви фин review: http://www.manutd.com/en/News-And-Features/Football-News/2012/Aug/champions-league-draw-preview.aspx
Убаво се објаснети долгите патувања, тешките и најпосакуваните противници.

Лично немам посебни желби, а особено не за послаби екипи, со оглед што ни се деси лани :D Ама оваа година како што кажа Ферги, со кој и да се паднеме сме сигурни, па бар да се избегнат долги патувања и лоши терени.
The strongest footballing side is undoubtedly German champions Borussia Dortmund (avoid! avoid!)

 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
The strongest footballing side is undoubtedly German champions Borussia Dortmund (avoid! avoid!)

Леле еј, знаев дека Ник Копак ја пишал статијава кога те прочитав :) увек кога има слободни денови иде да гледа Дортмунд, лани беше за со Шалке, ти го сака тимот :D
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Леле еј, знаев дека Ник Копак ја пишал статијава кога те прочитав :) увек кога има слободни денови иде да гледа Дортмунд, лани беше за со Шалке, ти го сака тимот :D
Хехе, и во право е ;) Имам чувство дека Англичаните имаат голема почит према Бундеслигата, барем досега само позитивни работи имам читано од Англиски медиуми. Ама и обратно голема е почитта во Германија за Премиер Лигата која важа за најдобра лига и тоа убедливо.
--- надополнето: 30 август 2012 во 03:25 ---
http://www.redcafe.net/f6/uefa-champions-league-group-stage-draw-2012-13-a-358495/#post12178094

I'd quite like it if we got Dortmund. Would be a cracking trip for our away fans.
(y)
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Јунајтед, Шалке, Ајакс, Селтик! Ама шо нема шанси така да биде, нема! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom