Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
27 ноември 2008
Мислења
5.539
Поени од реакции
4.066
Каков професор бе? За мене Гвардиола не е ништо посебно. Онаков тим од играчи не му ни треба тренер, сами си знаат шо треба да прават. Башка основата на овој тим беше поставена од Рајкард, овај само дојде на готово и ја користи супер-формата на Меси. Еве сега како шо освои се по 100 пати нека повели во Челзи па нека прави тим од почеток да го видиме, барем за финансии нема да му е проблем.
Mислам дека тука грешиш!
Кој и да е менаџер со Барса може да одржува лекции!
Тимот им е фантастичен и со фантастични поединци и нема тука збор!
Немаше што тука Ферги да прави, имаат играчи на сите позиции и добро уиграни!
Грешка сте и двајцата, Гвардиола смени и те како многу работи во оваа Барса, јес да основата беше поставена од претходно но со друг тренер Барса немаше да биде ова што е во последниве 3 години. Не за џабе Ферги кажа вчера : Гвардиола е "кривецот" за оваа моќна Барса и за нејзината игра.
Али како и да е, секој со своето мислење, немам намера да дебатирам за Пеп во моментов, можеби во некоја наредна прилика.

Поздрав и секое добро за вас, за тимот и за Ферги.:smir:
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
Едноставно кажано прејаки се за нас Барселона, барем денеска беа прејаки за нас , среден ред крШ треба само 1 играч средина да се земи ништо фазла! Не знам од кај ви текна вас дека ке се прави ремонт во екипата , кога ја освоивме титулата во Англија , како и сите вас и мене ми е тешко сега разочаран сум , ама полека малце смирете ги хормоните едноставно Ферги не може секогаш да победува не е БОГ (како што го нарекуваме) и тој е човек,а секој човек ГРЕШИ во животот.Среден ред ДА во право сте!Слабо изигравме за тоа треба тука еден добар играч , зошто сите јадите витамини за Гигс, па не може човекот против сите, викате овие финти од порано се овие вака овие така , човекот си игра таков стил на игра и шо тука . Вие сите шо гледавте на малите екрани од дома сите знајме да продавам бардина ама никој не е јак на дело.Јас и до некаде со ова сум задоволен , освоивме во англија титула , финале во Лига Шампиони .. Тоа е реалноста Барса не прегази денеска тие едноставно се машинерија ...
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
Неможе еден Гвардиола мочко да направи толку моќна Барселона ова има некој во позадина
и изјавите на нашите фудбалери и рејтингот на фудбалерите од финалето
http://www.skysports.com/story/0,,11667_6957655,00.html
http://menmedia.co.uk/manchestereveningnews/sport/football/manchester_united/s/1422122_edwin-van-der-sar-signs-off-for-manchester-united
http://www.telegraph.co.uk/sport/football/competitions/champions-league/8541343/Manchester-United-v-Barcelona-player-ratings.html
 
R

Rigel Kent

Гостин
Инаку Бербатов е најпотценет фудбалер , тој е заслужен за титулата во ПЛ .Подобро тој да играше на местото на Чичарито кој се гледаше дека е неискусен и се изгуби во финалето.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Инаку Бербатов е најпотценет фудбалер , тој е заслужен за титулата во ПЛ .Подобро тој да играше на местото на Чичарито кој се гледаше дека е неискусен и се изгуби во финалето.
Чичарито само се вклопи во сивилото, тој е фудбалер за да му подадат и да ја стави во голот, не може да се очекува магија од него, исто како од Солскер. :) А Бербатов веќе иде накај 31 година, ако не се извадат пари од оваа продажба сега, кога е топ стрелец, нема кога :)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Член од
5 јануари 2009
Мислења
2.654
Поени од реакции
81
ни покажа како се игра фудбал како се мотивираат играчите итн да не набројувам сега но сепак ни одржа лекција бр.2
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.478
Поени од реакции
20.372
Лицемерие чисто, отиде од бродот што тоне во најсилниот тим и сега посветува. Мене срам би ми било вакво нешто да кажам.
Ќути бар не му ја посветил и на тевез и на навивачите на сити !!!!
 
Член од
8 февруари 2011
Мислења
0
Поени од реакции
2
ни покажа како се игра фудбал како се мотивираат играчите итн да не набројувам сега но сепак ни одржа лекција бр.2
kakva lekcija be ti citas sto pisuvas, edinstveno nesto sto igracite na barsa naucija od pep e kako da glumat perfektno
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Епа стари дојде време за промени дојде време да си одиш после ова Манчестер ќе потоне со тебе
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.492
Supervisor, r u serious?
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.478
Поени од реакции
20.372
Епа стари дојде време за промени дојде време да си одиш после ова Манчестер ќе потоне со тебе
иди прошетај хејтеру ... да потонеш ти и твојот тим у кофа со г...на !!!!
 
Член од
4 јули 2009
Мислења
4.795
Поени од реакции
3.492
Главниот кривец вечерва беше Фергусон и никој друг,по втор пат ја направи истата грешка.Вечерва Валенсија беше како мува без глава убедливо најслаб во екипата на Јунајтед и не ми е јасно зошто Бербатов не доби шанса кога веќе Хернандез беше дрво цел натпревар,знаеме дека е бугар,знаеме дека промашува чисти шанси,ама финалето да го отседиш на клупа е стварно жалосно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom