Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.465
Поени од реакции
42.769
За сите овде што го плукаа Бруно, да си одел, да бил на клупа... Еве го резултатот. Кај што сме у одбрана нула, без Бруно у напад НУЛА креација. Да не е Бруно сезонава за опстанок ќе се боревме.
Со тренерот што правиме? :D
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.654
Поени од реакции
62.978
За сите овде што го плукаа Бруно, да си одел, да бил на клупа... Еве го резултатот. Кај што сме у одбрана нула, без Бруно у напад НУЛА креација. Да не е Бруно сезонава за опстанок ќе се боревме.
Oд се што видовме вечерва, баш за ова се фати...
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.867
Поени од реакции
7.441
Нема кој да се брани, глави треба да летаат од менаџерот па до последниот играч.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
9.241
Сериозен ресет треба летово.

И онака се носат правилните луѓе добро е што ни се случува ваков крах пред нивни очи, да знаат какви одлуки да носат во фудбалскиот дел.

Само дилемата ми е дали со Тен Хаг на чело или не.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.876
Поени од реакции
7.309
Не верувам ЕТХ да остане после вакви изданија.
Бев на негова страна за доста работи,посебно околу повредите,годинава 2 утакмици не врзаа заедно првите 11,ама страшно ме курчи со изјавите,а и богами стилот на игра.
Што кој кур играме?Го зема Онана за игра со посед,ние рогаме на втор пас.
Нека тера у Баерн,мислам ќе му легне таму.
Ми праат нервоза,малиот ќе почне да разбира фудбал а нашиве црепови,ќе навија за Арсенал ќе умрам од болест се да им ебам.

Sent from my SM-G990B using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.867
Поени од реакции
7.441
Нека земе од академиците одбрана полошо од онаа сношти неможе да изиграат.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Не можам да си навивам против клубот, но факт е дека единствена можност да преживее на клупата е да го освои купот, а ако некако случајно успее во ова пак ќе држи предавања и ќе збори глупости.

Се повеќе сум сигурен дека и тој чека да го избркаат, само никој не е луд да се откаже од толку пари.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
251
Поени од реакции
338
Ја уопште не мислам дека друг тренер би се снашол поинаку во ваква ситуација,која е токсична,полна со повреди сезона,и менталитет кој е загрозен и не личи на тоа што сме биле некогаш. Ако оди и тренер и играчи тоа може ама на ваков пазар не верувам дека ќе најдеме некој кој што ќе биде подржан и од клубот и од навивачите.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
251
Поени од реакции
338

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.867
Поени од реакции
7.441
Кога ја отворивме дебатата кој мислите дека треба да е следен менаџер?
Лично овен Алонсо кој нема шанси да дојде друг менаџер кој би го дигнал клубот не гледам.
 
Член од
29 октомври 2023
Мислења
251
Поени од реакции
338
Кога ја отворивме дебатата кој мислите дека треба да е следен менаџер?
Лично овен Алонсо кој нема шанси да дојде друг менаџер кој би го дигнал клубот не гледам.
Ниту еден, тој од Спортинг или Де Зерби можеби, Анчелоти е недостапен, Зидан не е трајно решение па и не сака во Англија а тоа не е трајно го зборам од тоа што тој од Реал своеволно два пати си одеше. Со другите што не поврзуваат се у најмала рака дискутабилни, и ја некако преферирам менаџер да е добар а да нема зад себе бекграунд како Мурињо што имаше пример, не го чувствував како наш менаџер повеќе ми имаше етикета на Челзи менаџер одколку наш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom