Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Не е битно бе батка, јас го сакав Грилиш кај нас, со тоа не можам така лесно да се смирам! Колку време немало таков играч кој не се плаши да иде на коска кај нас, посебно напред! Еден век!
Те разбирам, и јас го сакав, но тоа е. Сепак, и да оди во Сити, нема да ги направи семоќни. Ни прв, ни последен. Да гледаме ние да се комплетираме со тоа што ни треба, кој ги тркала другите.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Aко дојдеше Грилиш во Јунајтед, Раши ке мораше на клупа.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Те разбирам, и јас го сакав, но тоа е. Сепак, и да оди во Сити, нема да ги направи семоќни. Ни прв, ни последен. Да гледаме ние да се комплетираме со тоа што ни треба, кој ги тркала другите.
Toчно али ако ги ангажираат и Грилиш и Кејн пак се пред нас, не е дека ќе бидат непобедливи али имаат поголем квалитет на составот.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Aко дојдеше Грилиш во Јунајтед, Раши ке мораше на клупа.
Раши е за на клупа поодамна. Сега операција па оправање, ухуу колку време!
Тоа е што е, јас како тип на играч го сакам Грилиш, не дека ќе го претркавме Шити со квалитет со него.
Да се надеваме дека Пеп мастермајндот ќе го забута на осмица и овој ќе се испогуби ;) и ќе побара трансфер:ROFLMAO:
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Toчно али ако ги ангажираат и Грилиш и Кејн пак се пред нас, не е дека ќе бидат непобедливи али имаат поголем квалитет на составот.
Според мене нема никакви шанси да ги ангажираат и Грилиш и Кејн во еден прелазен.
Јас следно лето би одел по Педро Нето како уште една опција за лево, па и десно.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Според мене нема никакви шанси да ги ангажираат и Грилиш и Кејн во еден прелазен.
Јас следно лето би одел по Педро Нето како уште една опција за лево, па и десно.
Треба да се иде на играчи кои гризаат на терен, Нето е таков.
Доста е со трендот види ми го фризот за жал и Спанчо е таков тип
Ако не купи розе Ролс ројс па ете :cautious:
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Треба да се иде на играчи кои гризаат на терен, Нето е таков.
Доста е со трендот види ми го фризот за жал и Спанчо е таков тип
Ако не купи розе Ролс ројс па ете :cautious:
Последните 2 години се купуваат баш такви играчи, скоро и да нема промашен трансфер, и мислам дека и Санчо ќе кини на терен.
Нето одлично би легнал како опција за лево и десно, со оглед и на повредата на Рашфорд, оваа сезона ќе им биде последна шанса на Марсијал па и Џејмс да покажат нешто. Иначе, јасно е дека следното лето поголем дел од буџетот ќе оди на шпиц.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Раши е за на клупа поодамна. Сега операција па оправање, ухуу колку време!
Тоа е што е, јас како тип на играч го сакам Грилиш, не дека ќе го претркавме Шити со квалитет со него.
Да се надеваме дека Пеп мастермајндот ќе го забута на осмица и овој ќе се испогуби ;) и ќе побара трансфер:ROFLMAO:
Сити го прави истото што и Јунајтед од некаде 1991-ва, но во поголема мера. Собирање на сите вакви ликови од начелно помали клубови за јаки суми. Грилиш е далеку подокажан ПЛ играч од Санчо и има некој фактор Х заради кој го сакав во Јунајтед дури и пред Санчо. Ке биде интересно да се види како ке им се движат кариерите. Кај Санчо е младоста, сепак, има само 21 година, и ке видиме каков играч ке биде кога ке биде на 26.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Grilis vo Siti,Kejn kaj nas,pa da vidimo civa majka crnu vunu prede :D,mislam vaka bi bilo fer

Sent from my SM-A325F using Tapatalk
Во љубовта и во војната се фер.
А Сити имаат можност да ги доведат и Кејн и Грилиш имаат пари, само Леви може да им ги спречи плановите на Сити а за Грилиш тоа е завршена работа.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.897
Санчо > Грилиш
Ќе има подобра сезона од вонаби Бекамот
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Санчо > Грилиш
Ќе има подобра сезона од вонаби Бекамот
Сезона може да има, ама ванаби Бекамот го има измислено фудбалот за Спанчо.
Многу сакам да не сум во право!
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.141
Поени од реакции
28.897
Сезона може да има, ама ванаби Бекамот го има измислено фудбалот за Спанчо.
Многу сакам да не сум во право!
Секако дека не си во право така да може мирно да спиеш :pos:
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.872
Поени од реакции
7.295
Не навлагам во тоа кој е подобар фудбалер,ќе кажам само дека како профил на играч,нас многу повеќе ни требаше Санчо одколку Грилиш.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.673
Поени од реакции
7.264
Не навлагам во тоа кој е подобар фудбалер,ќе кажам само дека како профил на играч,нас многу повеќе ни требаше Санчо одколку Грилиш.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
Нормално затоа зошто ни треба Десно клилен офанзивен.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom