Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.119
Поени од реакции
4.090
Како и да е, за успешно имплеменитрање на 4 3 3 ти требаат и асални напаѓачки ориентирани крила, а не дечишта ко Џејмс и Гринвуд и дрва ко Лингард и Переира.Мислам дека покрај тенката средина, фактор број 2 се крилата зошто не играме 4 3 3.Ми се свиѓа 3 5 2 за во дерби натпревари, добро функционира, ама со помали екипи треба малце поофанзивно.Има тактички адути оле во ракав, нема тим.Дур е менаџер ќе спамам за тие моменти, зошто многу фанови пристрасно реагираат и не ја согледуваат реалноста.

ПС: Санчо ќе е измислен за овој фудбал на Оле ко пчела беше вчера, успешно правеше пресинг со цел тим на Дортмунд + не запре од трчање.Цело време пробуваше работи и не беше закован на десно крило, него се движеше насекаде.Многу добар играч, се надевам нема да има проблеми со дисциплината.
Ќе видиме сега со Погба и Бруно што ќе тактизира искрено не сум импресиониран од играта на оле јас сум повеќе за Покетињо ама знам дека бар до 1.6.2020 Оле ќе не води
Што се однесува за Санчо се зависи дали ќе се пласираме за лига на шампиони и дали клубот ќе сака да троши на 100 мил или ќе бара по економична опција
Автоматски споено мислење:

Screenshot_20200219-135558_Facebook.jpg
Уште да пробаа да го реновираат вампирите добро ќе беше
 
Последно уредено:
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.480
Поени од реакции
-759
Ај објасни која е разликата во поставеност на таа средина тогаш (Херера-Матич-Погба) и сега (Фред-Матич-Бруно) пошто нели почнал Оле да игра подефанзивно. Дури на моменти го играше Погба поназад со еден од Лингард и Переира на 10ка, што не велам дека беше паметно, но наговестува дека сакал да игра уште пофанзивно да не му се повредеше цела средина и да не останеше со 2,5 играчи.
Vo taa 433 formacija nemase 10- tka pozicija, a sega igrame so 4231 formacija so 10- tka Lingard, Pereira ili Mata.
Vo taa togas formacija Matic igrase 6-ka, a Pogba i Herera osmici odnosno Pogba kako LAM, a Herera so povekje defanzivni zadaci kako RAM.
Zosto ja smeni Solskjer taa pobednicka formacija samo on si znae vo ovaa umrena 4231 sto igrase cela sezona a nemase plejmejker. Se nadevam so dovagjaneto na Fernandez kje se voigrat napred, bidejki Bruno tamu e pokorisen, odnosno koga e vo protivnickata tretina
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.935
Поени од реакции
1.794
Vo taa 433 formacija nemase 10- tka pozicija, a sega igrame so 4231 formacija so 10- tka Lingard, Pereira ili Mata.
Vo taa togas formacija Matic igrase 6-ka, a Pogba i Herera osmici odnosno Pogba kako LAM, a Herera so povekje defanzivni zadaci kako RAM.
Zosto ja smeni Solskjer taa pobednicka formacija samo on si znae vo ovaa umrena 4231 sto igrase cela sezona a nemase plejmejker. Se nadevam so dovagjaneto na Fernandez kje se voigrat napred, bidejki Bruno tamu e pokorisen, odnosno koga e vo protivnickata tretina
Формацијата е смената само на хартија, иначе нема никаква разлика. Тоа што играше Херера не разликува во ништо со тоа што го игра Фред сезонава. Проблемот е само во играчите т.е повредите . Јас сум сигурен да беа фит Погба,Матич и МкТоминеј цела сезона сосем друга ќе беше играта. Вака изигравме еден куп натпревари со пола играчи ко Лингард и Переира.
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.480
Поени од реакции
-759
Формацијата е смената само на хартија, иначе нема никаква разлика. Тоа што играше Херера не разликува во ништо со тоа што го игра Фред сезонава. Проблемот е само во играчите т.е повредите . Јас сум сигурен да беа фит Погба,Матич и МкТоминеј цела сезона сосем друга ќе беше играта. Вака изигравме еден куп натпревари со пола играчи ко Лингард и Переира.
Mn golema greska si. Herera TOJ period igrase RAM, a Fred igra CM.

Vo taa formacija nemase desetka pozicija, a vo ovaa ima.
Taa formacija e mn poifanzivna od ovaa, kako sto rekov samo Ole znae zosto ja smeni.
 
Член од
13 март 2009
Мислења
1.935
Поени од реакции
1.794
Mn golema greska si. Herera TOJ period igrase RAM, a Fred igra CM.

Vo taa formacija nemase desetka pozicija, a vo ovaa ima.
Taa formacija e mn poifanzivna od ovaa, kako sto rekov samo Ole znae zosto ja smeni.
Види сега, то RAM, CM, CAM го има само на хартија и на фифа.
Обрни внимание на играта и ќе сфатиш дека Херера лани и Фред годинава имаат многу слична улога.
Матич и МекТоминеј годинава го играат, тоа што го играше лани Матич,
а Бруно го игра тоа што лани го играше Погба.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.232
Поени од реакции
7.252
Рашфорд аут до крај на сезоната
И подобро, нека закрепне целосно и нека е свеж за наредна сезона, ако се исфорсираше можеби ќе се повредеше полошо или ќе прегореше/немаше да заздрави како што треба зошто Саутгејт би го зел на Европско.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.474
Поени од реакции
4.135

Некои уште мислат дека Глејзери ќе го избркаат, а уствари братов е златна кокошка.
Се е ок то, не сум да се избрка во никој случај, но да си ја гледа работата каде што е компетентен и доста добро владее, а не да се меша и во други работи поврзано со играчи и тн. пошто е фудбалски неписмен, ф нема од фудбал и треба да се држи понастрана од стадион.


Ај сега кажете кој менаџер би направил нешто повеќе со Лингард и Переира. Влегва Фернандеш 81 минута, мислиш сосема друг тим игра напред, овие двата цела сезона немат креирано толку шанси колку Бруно за 10 минути... се е кажано.
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.232
Поени од реакции
7.252
Се е ок то, не сум да се избрка во никој случај, но да си ја гледа работата каде што е компетентен и доста добро владее, а не да се меша и во други работи поврзано со играчи и тн. пошто е фудбалски неписмен, ф нема од фудбал и треба да се држи понастрана од стадион.


Ај сега кажете кој менаџер би направил нешто повеќе со Лингард и Переира. Влегва Фернандеш 81 минута, мислиш сосема друг тим игра напред, овие двата цела сезона немат креирано толку шанси колку Бруно за 10 минути... се е кажано.
Сосема се согласувам за Ед и Бруно.Ќе надополнам, се по список на Чонг и Гомес, зошто они се директни кривци зошто ги гледаме Переира и Лингард толку често.Се очекуваше да се трудат и пробијат, ама ради договорите мислам дека логично ги кочат.

Иначе Евра го видел Вилијамс кога бил со младите и го молел Солскер да му даде шанса.За сега, добра препорака од евра.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.050
Поени од реакции
3.323
Се е ок то, не сум да се избрка во никој случај, но да си ја гледа работата каде што е компетентен и доста добро владее, а не да се меша и во други работи поврзано со играчи и тн. пошто е фудбалски неписмен, ф нема од фудбал и треба да се држи понастрана од стадион.


Ај сега кажете кој менаџер би направил нешто повеќе со Лингард и Переира. Влегва Фернандеш 81 минута, мислиш сосема друг тим игра напред, овие двата цела сезона немат креирано толку шанси колку Бруно за 10 минути... се е кажано.
Баш би сакал да видам како ќе функцуонира средината Бруно, Фред и Мектоминеј. Мислам дека тоа е добитна комбинација.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.609
Поени од реакции
8.186
Баш би сакал да видам како ќе функцуонира средината Бруно, Фред и Мектоминеј. Мислам дека тоа е добитна комбинација.
Можда не е добитна ама е најдобра што ја имаме засега! Со повремени ротирања со Матич, или Матич како ЦБ во друштво со Мегваер и Баи ( Линделоф) :D
Фред напредува, гледам се откажал од идеата дека е добар изведувач на слободни удари! Уште да научи да крене тоа главата пред да подаде, а не после тоа, ќе го биде!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom