Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Не знам дали го читавте интервјуто на Вудвард, ама типот личи дека спрема терен да го шитне Оле, образ секако проба да избели.

Вика дека фрлил грдни пари во академијата, почетоците со ЛВГ и Мојс биле тешки зошто клубот немал соодветна структура(Мојс го прашал зошто скаутинг делот не му сугерирале трансфер цели), скаутинг делот од 12 скаути рипнал на 60, имаат боља тактика за бирање играчи и за крај клучното, Оле и Фелан си ги бирале играчите ( заедно со мер џаџ и некој одел за трансфери), а Ед потпишувал само чек.

Секако искажа поддршка за Оле и дека треба некое време да се изгради тимот, ама мене ми остава импресија дека се оградува од летното мини фијаско.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Не знам дали го читавте интервјуто на Вудвард, ама типот личи дека спрема терен да го шитне Оле, образ секако проба да избели.

Вика дека фрлил грдни пари во академијата, почетоците со ЛВГ и Мојс биле тешки зошто клубот немал соодветна структура(Мојс го прашал зошто скаутинг делот не му сугерирале трансфер цели), скаутинг делот од 12 скаути рипнал на 60, имаат боља тактика за бирање играчи и за крај клучното, Оле и Фелан си ги бирале играчите ( заедно со мер џаџ и некој одел за трансфери), а Ед потпишувал само чек.

Секако искажа поддршка за Оле и дека треба некое време да се изгради тимот, ама мене ми остава импресија дека се оградува од летното мини фијаско.
А кој е крив за фијаското од лани? :D
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Не знам дали го читавте интервјуто на Вудвард, ама типот личи дека спрема терен да го шитне Оле, образ секако проба да избели.

Вика дека фрлил грдни пари во академијата, почетоците со ЛВГ и Мојс биле тешки зошто клубот немал соодветна структура(Мојс го прашал зошто скаутинг делот не му сугерирале трансфер цели), скаутинг делот од 12 скаути рипнал на 60, имаат боља тактика за бирање играчи и за крај клучното, Оле и Фелан си ги бирале играчите ( заедно со мер џаџ и некој одел за трансфери), а Ед потпишувал само чек.

Секако искажа поддршка за Оле и дека треба некое време да се изгради тимот, ама мене ми остава импресија дека се оградува од летното мини фијаско.
Па и Оле сам кажа кај Гери дека имал пари на располагање ама играчите кој ги сакал не биле достапни и зотоа одлучил да не купува играч од средината и напаѓач. Така да според ова кривицата е во Оле зошто и реално имаше достапни играчи летово кој ќе го подобреа тимот и тоа драстично како Бруно Фернандез и Томас Партли. Доколу Оле не победи на наредните 3 лигашки натпревари треба да го шутнат.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Не е оправдување то, не биле достапни. Сите стануваат достапни за одредена сума пари:)
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

Колку ни е сакат составов, повеќе од пола се првотимци.Лингард се враќа, ама има еден тренинг само.Исто ме интересира Лаирд/Лерд како ќе се покаже, многу е фален и кинеше во младински категории, на фудбал менаџер исто е добитна комбинација, многу добро се развиваше.Имаше лани/преклани гадна и долга повреда што го спречи порано да се пробие.Само што се врати годинава т.е. летоска, свитка зглоб и го немаше 6 недели.

Сем Лукхурст пишува дека Јунајтед посериозно му се спремаат на Медисон, им се свиѓало што е другар со Мегваер, фан на клубот(има Јунајтед ДНК :D) и го имал x-factor-от додека надвор од терените бил скромен.Исто и Чилвел го пратат.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.911
Поени од реакции
10.541
Не е оправдување то, не биле достапни. Сите стануваат достапни за одредена сума пари:)
па не баш а искрено и не треба да се иде по секоја цена по одреден играч мора да постават лимит
али затоа мора да имаш барем уште две опции а не ова или тој или никој друг видовме сезонава до кај не доведе


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263

тик так тик так

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Глејзери идат на економски евент или семинар што го посетуваат секоја година, но во никој случај како делегација од клубот.Задни 6 години се врти ова и никако да сконтаат луѓево, новинарчињава си лапаат парички од кликови.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Матиќ нема да игра утре? Исто Чонг и Гомеш гледам не се во составот, што е со нив?
 
Член од
14 мај 2019
Мислења
1.486
Поени од реакции
-759
Матиќ нема да игра утре? Исто Чонг и Гомеш гледам не се во составот, што е со нив?
Matic i Luk So se vo Dubai momentalno. Uste ne se fit. Duri drugata nedela moze da gi videme.

Chong i Gomes tehnicka odluka, vo previd gi gubat poleka kreditie kaj Solskjer.
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Што мислите за вечер ќе остане ли Оле на 3-5-2 или ќе се врати на 4-2-3-1? Според мене 3-5-2 е идеална со моменталниов ростер на играчи и се покриваат недостатоците кој ги има тимот.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Јанг против Ливерпул беше еден од најдобрите, сосема солидна партија даде
 

Kajgana Shop

На врв Bottom