Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 април 2012
Мислења
31.535
Поени од реакции
62.409
Демек треба видео од загревање, да видиме дека не се залага.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Мора да му дадат одврзани раце на Оле за да направи голема чистка иод така нарачените ѕвезди и многуте просечни играчи што ги имаме ово екипава, иначе работава не иде на арно .
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
На тие играчи што не им се игра (Погба, ДЕ Геа, Рашфорд, Лингард) управата нека ги продаде, отколку со сила да играат и дс не придонесуваат за играта!
Зашо бе така зборувате , како ќе ти биде на тебе да се залагаш да трчиш секој натпревар , да браниш неодбранливо, и еднаш имаш лош период да нема кој да те замени малку и за тоа ти да бидеш одговорен, да билдаш CV на пропалитети како Лингард, Смолинг ,Џонс, Дармијан и слични. Не ме зезај доста и толку што играат оти се победници вадат сила да играат, инаку просек ќе се прави повреден цела сезона.
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Демек треба видео од загревање, да видиме дека не се залага.
Не ама си викаш на утакмица те ова те она може не е така, па затоа е таков, ама на тренинг да не мрднеш со уво?
Штета, изгледа како онаа народната: господ дал, господ земал:(
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Дин Хендерсон е хит во Чемпионшип сезонава. Најмалку примени погодоци во цела лига, премногу позитивни критики за него. Вгодина пак би им го отстапил на Шефилд и во ПЛ да се искали и мислам дека доколку ДДГ би заминал, а дечкото продолжи со топ настапи и следната сезона, не би гимал против да добие шанса.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Срам ми е од фанови на Манчестер што го бркаат ДДГ од клубов.

Од една страна се кука по тие некои си Фергусон вредности, од другата страна не може да му се прости првата лоша форма на светска класа голман по 10 сезони. Смешки :tapp:
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Срам ми е од фанови на Манчестер што го бркаат ДДГ од клубов.

Од една страна се кука по тие некои си Фергусон вредности, од другата страна не може да му се прости првата лоша форма на светска класа голман по 10 сезони. Смешки :tapp:
Не за џабе рекле за нас народов, секое чудо-3 дена.:toe:[DOUBLEPOST=1556624540][/DOUBLEPOST]
Сити изгледа ќе ни го соберат Бруно Фернандеш за 50милиони евра.Дур Ед сеа трча по луѓе за да бара ДОФ, конкурентите ни ги собраа трансфер целите.Не ми се верува дека некој кој е на финански план толку успешен, може волку да е тапа у предвидување и организирање на работите.
 
Последно уредено:
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Некаде пишува дека и Рио бил на преговори со Ед за позиција спортски директор.

Инаку ваше лично мислење за десен бек ме интересира. Мение или Ван Бисака? Со првиов имаме искуство и ситуација Далот да го калиме, а со Ван Бисака имаме млад талент кој може скроз и да ја минимизра играта на Далот.
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Може ли некој барем службеник или официјален лик на Јунајтед да не ја закомпликува работата до максимум? Ед не му ги донесе тие што ги сакаше Мурињо , овој се скара со пола тим клубот победа не виде сите сакаа да си идат уште тогаш, сега не става ДОФ да ја закомпликува ситуацијата додатно да загубат време за да не донесат фудбалери.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
[UPDATE]



која смешка сме од клуб, не ме ни чудат глупостиве што ни се дешаваат пост Ферги.Твитов е класичен Ед стил на водење.[DOUBLEPOST=1556644752][/DOUBLEPOST]
*Brace yourselves, winter is coming*
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Јаоо баш соодветен збор комедија од клуб, пародија боље.
Епа немаат пари сигурно па ги влечкаат работите низ лавиринт.
Ќе лета авионот пак изгледа.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Колку би ми се направил ќејф да го земат Ван де Бек. Страва играч. А и нема многу шпекулации за него, сите повеќе се фокусирани кон Де Лихт. 60тина милиони би завршиле работа.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Кај ти играат тие играчи во оваа канта од тим не заебавај. Башка карлинг ќе им биде најголема амбиција за наредна сезона.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Не е муабетот дека спијат туку проблемот е што трчаме по фудбалери по кои трчаат и клубови кои можат да им понудат повеќе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom