Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.779
Поени од реакции
35.417
На Дејли Фејл искочи вест, као екслузивна дека:

- Мурињо добил договор на 5 години, вреден 75 милиони фунти
- Договорот со Мурињо бил склучен во Јануари, некаде по таа фамозна утакмица со Стоук
- На Мурињо однапред му биле платени 4 милиони фунти за да не преговара со други клубови
- Јунајтед инсистирал на "Behaviour Clause", али не ја прифатиле од кампот на Жозе
- 200 милиони фунти ветени за транфери

Иначе, нашиве направиле џумбуш во хотелот во кој беа сместени по прославата на ФА Купот, какви само сомнителни дами се сликани како изглегуваат од хотелот во 6 сабајле... :D



[DOUBLEPOST=1463957202][/DOUBLEPOST]
Женичкиве слабо задоволни ми изгледаат, се немаат овие покажано или со пари или со другата работа :D
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Ван Гал пристигнал во Карингтон, пукајте рефреш на manutd.com :D
Мојс кога пристигна тој ден, за 30 мин беше објавено
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.302
Поени од реакции
1.775


Адвокатот од League Managers Association, очекувајте за саат негде официјална потврда.
Негде по интернетов прочитав дека пред 13:00 англиско врене немат да имат инфо, заради њујоршка берза.
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.496
Поени од реакции
4.058
Ах тие банки :D Иначе сега ќе видите како се работи во преоден рок, а не да се чека последен ден. Сакам Мурињо мамицата да му ја ебе на Вудвард :icon_lol:
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
542
Поени од реакции
731
Ах тие банки :D Иначе сега ќе видите како се работи во преоден рок, а не да се чека последен ден. Сакам Мурињо мамицата да му ја ебе на Вудвард :icon_lol:
Демек Ван Гал не му ја сјебал мамицата со 300м последниве 2 години :)
Отиде батеријава на мобилниов од правење refresh по твитер...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Van Gaal's Dutch coaching staff - including United assistant coach Albert Stuivenberg and goalkeeper coach Frans Hoek - have also left the club with immediate effect.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Од официјалниот акаунт си твитаат глупости секои 3 мин, ги боли :D
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.422
Поени од реакции
22.033
Готово ли еееееее? Читам информаци наводно се е готово но нема ништо официјално...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom