Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.525
Поени од реакции
20.649
Мислам дека после ова ЛВГ сигурно ќе остане менаџер и наредната сезона.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Зa нaс Бенфикa бaрa нaд 50м ФУНТИ, a вo Бaерн oди зa 35м ЕВРА...кoјa ирoнијa
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.337
Изгледа стварно треба да се провери факс машинита зошто изгледа понудиве не мрдаат подалеку од канцеларија. :D

Новоста некако и ме израдува повеќе зошто се напунивме во клубот со потенцијали, а големо име нигде. Нека донесат некој Бејл, Рамос, Хумелс, Ибра, оти реално на нашиве им треба некој со искуство. Тие со искуство ги нема нигде, Руни, Мата не постојат, Швајншајгер повеќе по одмори него ли на терен, а Керик веќе е за пензија.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.732
Поени од реакции
5.418
Изгледа стварно треба да се провери факс машинита зошто изгледа понудиве не мрдаат подалеку од канцеларија. :D

Новоста некако и ме израдува повеќе зошто се напунивме во клубот со потенцијали, а големо име нигде. Нека донесат некој Бејл, Рамос, Хумелс, Ибра, оти реално на нашиве им треба некој со искуство. Тие со искуство ги нема нигде, Руни, Мата не постојат, Швајншајгер повеќе по одмори него ли на терен, а Керик веќе е за пензија.
и Хумелс потпиша денес за Баерн :) така да барај друго дете :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.533
Поени од реакции
6.185
:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Комедии еј. Ако стварно сме биле пред договор а ни го земаа пред нос нека се убие цела управа. Ај белки ќе тргнат по Саул. :D
 

Red Man

we do what we want!
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.057
Поени од реакции
1.947
ЊОЊ, Бајерн ни украл некој Санчез... ЉОЉ :icon_lol: Фала ку.цу шо „ни го украле“... јас не би сакал за овај да дадат 50м. Се прашувам само од кај разбрале за заинтересираноста од Јунајтед за трансфер?? Од тоа што наш скаут бил на утакмица да го гледа? Клубов е толку голем во светски рамки шо секој ебан трансфер мора да се поврзи со Јунајтед.
А најтрагични се фановиве шо плукаат по управа и менаџери, а благе везе си немаат дали некогаш и воопшто имале план да го купуваат момаков.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.432
Поени од реакции
22.044
и Хумелс потпиша денес за Баерн :) така да барај друго дете :)
Што се деси,Баерн како намерно да ни ѓи зима потенцијалните засилувања..Стварно чудно,изгледа пак ќе сме со кур во рацете.
 
A

apidrone

Гостин
Никад не бил Хумелс потенцијално засилување. Башка нивно дете е.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Искрено мене уште кога излегоа шпекулациите за Ренато со нас не ми правеше мерак нешто. Истите пари кои ги планираа за него да ги лупнат на Баркли/Али да се инвестираат многу подобро решение ќе биде за нас.
 
Член од
8 ноември 2008
Мислења
542
Поени од реакции
731
Не е проблемот што некој ни лапнал играч што ние сме го следеле, а богами нема ни прв ни последен пат да биде. Проблемот е што се премногу летаргични дибеците што се моментално у бордот. Како што изгледаат работиве се ми се чини дека пак ќе го Испуштиме Мурињо од наши раце затоа што дибеците решиле да бараат нов Ферги кој ќе остане у клубот 200 години а не согледуваат дека фудбалот сеа е бизнис. Ако се точни шпекулациите дека Ферги и Гил влијаат врз изборот дали да биде Мурињо или не го обравме бостанот со штрков на клупа што ни е.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.100
Поени од реакции
25.555
Искрено мене уште кога излегоа шпекулациите за Ренато со нас не ми правеше мерак нешто. Истите пари кои ги планираа за него да ги лупнат на Баркли/Али да се инвестираат многу подобро решение ќе биде за нас.
Повеќе ви одговора играч од Англија да си земете како што ги спомна ти Баркли, Али, Канте и др. некои. Овие би се вклопиле побрзо во вашиот тим (нормално со добар тренер) и би ви помогнале побрзо отколку Санчес кој подобро би се вклопил во тим како Баерн. 18 годишен кој важи за екстра талентиран играч подобро и побрзо би се вклопил во тим како Реал, Барса и Баерн отколку кај вас. И пак не е сигурно дали и ќе се вклопи и кај нас, но поголеми се шансите кај нас да му тргне во добар правец неговата кариера отколку кај вас. Играчи што играат во ПЛ ви требаат на вас за да се вратите на тоа што бевте па откако ќе се средите можете од страна талентирани или докажани играчи да земате. Сеа некој можеби ќе го спомне Марсијал, но Марсијал да беше во Баерн, Барса или Реал сега многу подобри партии ќе прикажеше отколку кај вас.

Нема што да се нервирате за Санчес, и за негово добро е што дојде во Баерн и за ваше добро бидејќи мислам дека нити тој ниту вие ќе бевте задоволни од зделката да потпишеше кај вас.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
Што убава вест ова за Санчез, и така не ми праеше некој мерак ко играч, сеа нека се фокусираат на Нигез, Баркли, Андре Гомеш. Еден од овие 3ца да донесат би бил среќен. Далеку подобри опции од Санчез според мене.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.262
Поени од реакции
7.263
Зa нaс Бенфикa бaрa нaд 50м ФУНТИ, a вo Бaерн oди зa 35м ЕВРА...кoјa ирoнијa
+25 милиони евра ќе додадат Баерн, но во секој случај многу помалце од нас ќе платат.Си знае Бенфика како стојат работите кај нас и беше јасно ко ден дека ќе бараат многу.Искрено детето има потенцијал, но е нож со две острици прво ради цената второ ради адаптацијата во лигата, сепак има разлика од Португалија до Англија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom