Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
па изигρа утаκмици и пρотив петолигаши па не можеше да даде гол
Абе види сеа и ние изгубивме од МК Донс, па ги плеснавме ливерпул...

И јас го бранев Фалкао и ми е мерак што дое у Јунајтед,али далеку е од Фалкао што беше.Може не му чини средината ,може не му чини тренерот.До пред да излезат првите шпекулации имаше желба барем ако ништо друго, сеа ни тоа.Јебига ја спукале работата изгледа.
 
Член од
14 февруари 2015
Мислења
199
Поени од реакции
82
Значи ние до пρед две κола игρавме фудбал κој не стваρаше многу шанси и туκа ρасен голгетеρ κаκо фалκао не може ништо,неκа му даде шанса сега κога игρаме подинамично и подиρеκтно дρуг ќе е муабетот,а аκо не чао довиџење до следно виџење[DOUBLEPOST=1427451031][/DOUBLEPOST]Најнови шпеκулации од денесκа:погба,хумелс и алвес за 100милиони и едно 100милиони за ρоналдо и сезоната може да почне само κога би ги донеле,за хумелс сум сигуρен деκа ќе дојде може и алвес за дρуги ќе видиме
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Незнам што очекувате од Фалкао, човекот се врати од тешка повреда и уште е во процес на рехабилитирање.Човекот немаше ни асална pre-season каде што се билда фитнес, снага и останати физички подготовки.80-90 посто од сезоната и фитнесот зависат токму од подготовките во пред сезоната.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Против четвортолигаши, тие може немаат технички спремни фудбалери ама виде какви стубови и физички силни фудбалери беа. Се одбиваше од нив како од ѕид. Времето му истекува, тешко дека ќе го откупат, поготово по онаа цена.

 
Член од
10 декември 2010
Мислења
6.260
Поени од реакции
7.263
Незнам што очекувате од Фалкао, човекот се врати од тешка повреда и уште е во процес на рехабилитирање.Човекот немаше ни асална pre-season каде што се билда фитнес, снага и останати физички подготовки.80-90 посто од сезоната и фитнесот зависат токму од подготовките во пред сезоната.
Падната му е доста цената, ако го соберат за некои 20 милиони ич нека не му ја мислат, ќе ги извадат парите од реклами и дресови..
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.402
Падната му е доста цената, ако го соберат за некои 20 милиони ич нека не му ја мислат, ќе ги извадат парите од реклами и дресови..
Не е прашање само дали клубот го сака, се прашува и играчот, а според реакциите, скоро 90% сигурност нема да потпише, ако му понудат.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Фудбалери со венче не поштуем.
Знаеш зашто ја ставив повеќе статијава? :D Сколс кенкаше 2-3 месеца без прекин зошто се потрошиле толку пари а сега го с`ска клубот да даде понуда за фудбалер вреден најмалце 75 милиони (мислам толку му е клаузулата али небитно).[DOUBLEPOST=1427452984][/DOUBLEPOST]
Не е прашање само дали клубот го сака, се прашува и играчот, а според реакциите, скоро 90% сигурност нема да потпише, ако му понудат.
Ако сме реални, ако му каже Мендес, ќе потпише.
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.928
Поени од реакции
4.402
Ако сме реални, ако му каже Мендес, ќе потпише.
И пак се сведуваме на ако. Инаку да секако дека и агентот игра огромна улога, а посебно ако тој агент е Мендес или не дај Боже Раиола.:icon_mrgr:
 

Cassaro

Паразит
Член од
15 февруари 2012
Мислења
3.307
Поени од реакции
10.320
Знаеш зашто ја ставив повеќе статијава? :D Сколс кенкаше 2-3 месеца без прекин зошто се потрошиле толку пари а сега го с`ска клубот да даде понуда за фудбалер вреден најмалце 75 милиони (мислам толку му е клаузулата али небитно).
Абе и он сфаќа дека мора да фрлаш пари.Еве јас уште сум против тоа зборевме баш со Пеџа пред некој ден.Никој не вреди поише од 40-50 милиони.И тоа е многу !Ама ете модерен бизнис пари се перат ко луди.Јас пре би ги фрлил тие пари за бејл на Погба.Го мрзам нигерот од дното на душата, ама кога го гледам како игра паѓам на гз.А овој другиот ќе треба у форма да го враќаме пошо моментално само претрчува и многу лесно може да го затвориш.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.505
Поени од реакции
42.894
Нема теорија клаузулата на Бејл да му е толку "малце". Дури мислам оти повеќе го платија, треба да си ептен неписмен да ставиш пониска клаузула од цената што си ја платил за некој играч. :D Посебно ако знаеш оти Англиските тимови ќе запнат по него кога и да е.

Иначе тоа малце е во наводници, оти е малце само во однос на тоа колку го платија. Според мене не вреди ни 75м мајмунот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom