Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Абе Moyes зошто уште не си дава оставка? Да не има доживотен договор со Јунајтед?:icon_lol:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Зиак комплетната ситуација, не мачкај очи со Велбек. И самиот знаеш дека нема УСЕТ ( или по нашки читај ОСЕТ) за гол. Да беше потенцијален напаѓач кој прераснува во класа, онаа топка би ја закачил горе во пајажините значи лево негово, или пак во спротивен агол на прва. ;)

Батали тоа...

Мене повеќе ме загрижува тоа што главен играч ни е 18 годишно дете, кое што ноџината уште малце ќе му прегорат. ... Зарем не?
1 топка доби и одма. Ете види споредба Ето од друга страна колку топки доби од Оскар, Вилиан и Хазард. Да не беа тие топки пример Ето немаше да даде 2 гола. А од друга страна Велбек доби 1 тоопка и ајде одма. Ете и Јанг промаши почиста шанса на почеток, ама мора Велбек да се критикува само. Евра очаен, Еванс исто. Керик изгледа загубено заедно со Џонс. Немаме креација до нивни гол, а реализацијата е друга работа. И мене ме загрижува што едно дете од 18 год имат повеќе јај*а да игра со топка него цел тим.
 
B

BooBojan

Гостин
Шо будали сме ние шо го гледаме оваа цела сезона Јунајтед.
Искрено го жалам Мојс оти има толку незаинтересирани, никакви и неспособни играчи шо мислат дека се најдобри.

Или играчки промени или промена во однесувањето на гревовите.
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
1 топка доби и одма. Ете види споредба Ето од друга страна колку топки доби од Оскар, Вилиан и Хазард. Да не беа тие топки пример Ето немаше да даде 2 гола. А од друга страна Велбек доби 1 тоопка и ајде одма. Ете и Јанг промаши почиста шанса на почеток, ама мора Велбек да се критикува само. Евра очаен, Еванс исто. Керик изгледа загубено заедно со Џонс. Немаме креација до нивни гол, а реализацијата е друга работа. И мене ме загрижува што едно дете од 18 год имат повеќе јај*а да игра со топка него цел тим.
да бе па и ти што е еден гол против челзи на гости ... колку топки доби ето 3 ? се додека зависиме од велбек за гол тоа е тоа !!!!
 
R

red.devil

Гостин
Дефиниција како треба да се постави центарфор: гледај го Чичарито.

Sent from my ZTE BLADE III using Tapatalk 2
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
да бе па и ти што е еден гол против челзи на гости ... колку топки доби ето 3 ? се додека зависиме од велбек за гол тоа е тоа !!!!
Првиот гол не го ни рачунам нешто од Ето зошто му промени правец Керик, ама другите 2 му беа на метро до Де Геа. Не оправдувам и јас промашена можност, ама кај нас кога сите се катастрофа, Велбек е дежурен кривец и критикуван од сите. Ете Велбек и да даеше голот, види колку сме очајни назад и во средина. Валенсија нешто поарен е??Секој потенцијален брз напад е голема опасност кон наш гол. Несигурен Еванс. Евра оставаше дупка по негова страна при секое негово излегување во фор, Керик освен пасовите со одбраната друго не видов, Џонс исто. Мојс се губи во тактикиве негови. Јанузај место да го користи доста подобро, тој го реди најистурен во фор, Велбек зад него?!

Не чинеше изгледа и пасов од Велбек до Џонс сега за голов така??
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ZS_

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Првиот гол не го ни рачунам нешто од Ето зошто му промени правец Керик, ама другите 2 му беа на метро до Де Геа. Не оправдувам и јас промашена можност, ама кај нас кога сите се катастрофа, Велбек е дежурен кривец и критикуван од сите. Ете Велбек и да даеше голот, види колку сме очајни назад и во средина. Валенсија нешто поарен е??Секој потенцијален брз напад е голема опасност кон наш гол. Несигурен Еванс. Евра оставаше дупка по негова страна при секое негово излегување во фор, Керик освен пасовите со одбраната друго не видов, Џонс исто. Мојс се губи во тактикиве негови. Јанузај место да го користи доста подобро, тој го реди најистурен во фор, Велбек зад него?!

Не чинеше изгледа и пасов од Велбек до Џонс сега за голов така??
хахаха смешки си, па и тоа да го промашеше и да го пратеше во публика пак ќе го бранеше со некое 1231231 оправдување дека топката била крива. фактот дека при гол шанса прави 123123123 допири со топка за да си се наместо кажува се !!!!
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
хахаха смешки си, па и тоа да го промашеше и да го пратеше во публика пак ќе го бранеше со некое 1231231 оправдување дека топката била крива. фактот дека при гол шанса прави 123123123 допири со топка за да си се наместо кажува се !!!!
Сега прајме муабет за мечов или дискусии за Велбек општо??

Проблемот е што ти и некои други тука, при лоша игра на цел тим, при доста полоши поединци, Велбек ви е дежурен кривец и не мојме да се убедвиме до утре, факт е тоа. Пази во период кога тимот има креација 0, одбраната е заспана, а најголем кривец ви е напаѓач кој поголем дел од меч игра поназад како втор шпиц и мора да се враќа за да прима топка, да пушти бочно или по средина, зошто промашил една шанса. Зошто Јанг не го искриви некој?? Промаши чист зицер.

Уште еднаш ти кажвам, јас не оправдувам промашена шанса за гол, посебно не на напаѓач, ама гледам малку пообјективно кога на терен ги гледам и другите и притоа да кажам кој е најголем кривец. За денес тоа е Мојс со катастрофална тактичка замисла.
 
B

BooBojan

Гостин
Црвениов на Немања е израз на сите случувања сезонава...

Не фен, торнадо треба да има во соблекувалната, а Немања да додели заушки на сите...


Треба да се засрамат од овој меч, сите до еден, и да се запрашаат дали го заслужуват дресот...
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
Сега прајме муабет за мечов или дискусии за Велбек општо??

Проблемот е што ти и некои други тука, при лоша игра на цел тим, при доста полоши поединци, Велбек ви е дежурен кривец и не мојме да се убедвиме до утре, факт е тоа. Пази во период кога тимот има креација 0, одбраната е заспана, а најголем кривец ви е напаѓач кој поголем дел од меч игра поназад како втор шпиц и мора да се враќа за да прима топка, да пушти бочно или по средина, зошто промашил една шанса. Зошто Јанг не го искриви некој?? Промаши чист зицер.

Уште еднаш ти кажвам, јас не оправдувам промашена шанса за гол, посебно не на напаѓач, ама гледам малку пообјективно кога на терен ги гледам и другите и притоа да кажам кој е најголем кривец. За денес тоа е Мојс со катастрофална тактичка замисла.
да општи зборам за велбек, 25 години начука 15 гола даде за јунајтед тотал ... ајде ќе го почекаме уште 15 години можда некад ќе му тргне ... ако беше добар играч ќе беше страв и трепет за тимовите , такви треба да бидат сите играчи на јунајтед не само велбек ... но велбек никогаш нема да биде ништо повеќе од просек чат пат голче против шестолигаш и толку, доволно за тебе да си ги влажниш гаќичките !!
Го хејтате чиакрито, човекот во гол ситуација на прва ја насочува топката кон гол затоа и се плашат од него челзи, додека сите очекуваме од велбек да игра напад да ја силува одбраната го гледаме како се врраќа назад топка да прими зашто освен тоа ништо друго не знае да направи. па нормално сакаме гол да даде сигурно нема да очекуваме де геа да иде у напад и да поентира, не за џабе игра напаѓач .. ете денеска играше 10ка и што .. тапа невидена ... мотив за игра нула !!!!!
 
B

Beck's

Гостин
Црвениов на Немања е израз на сите случувања сезонава...

Не фен, торнадо треба да има во соблекувалната, а Немања да додели заушки на сите...


Треба да се засрамат од овој меч, сите до еден, и да се запрашаат дали го заслужуват дресот...
Да имаше некој кој ќе ги реализираше топките на Аднан немаше вака да заврши натпреварот, немој да испаѓаш смешен со муабетов сите до еден
 

Kajgana Shop

На врв Bottom