Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
2 септември 2012
Мислења
319
Поени од реакции
91
абе вака кога ќе се избаци некој... koј се залетува, не гледаш се заебаваме погоре со глупостиве. Али и со четворица да играме наспроти 11 пак треба да се има надеж, сигурно нема на непочната утакмица да кукаме.

A vaka kako tebe nekoj koga ke mi se ufrle..uffff.ti se zaebavaj ama vo 19 koga ke te zaebavat tebe na drugite forumi togas pak pisi.ne kukame?hahaha
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.914
Поени од реакции
10.544
Decki aj da ne se zaletuvame i da bideme realni,znaeme vo kakva forma se,taka da ovoa e teska utakmica.Ako izvadime X ke e super,a ne pa da razmisluvame na 2
ако ја погоди тактиката можеме да очекуваме и победа.
памтите Хазард на првата како го затворија? дека до 80мин не му дадоа да диши го немаше буквално :)
нека го затворат и Оскар така и у наша полза ке е играта
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
A vaka kako tebe nekoj koga ke mi se ufrle..uffff.ti se zaebavaj ama vo 19 koga ke te zaebavat tebe na drugite forumi togas pak pisi.ne kukame?hahaha
не сум сигурна ама се' мислам дека не би можела да спијам ако се деси тоа.
 
Член од
2 септември 2012
Мислења
319
Поени од реакции
91
ако ја погоди тактиката можеме да очекуваме и победа.
памтите Хазард на првата како го затворија? дека до 80мин не му дадоа да диши го немаше буквално :)
нека го затворат и Оскар така и у наша полза ке е играта

E tuka te cenam,taa sredna nivna so nasta....ako gi umrtvime tamu moze da se slikat...a da gi ostavime da ni se setat na 16m,e tuka veke e kraj ne ne spasuva ni ronaldo ni mesi togas.
--- надополнето: 19 јануари 2014 во 13:23 ---
Denes treba mojs da proba so 4-1-4-1 taktika...pa da vidime sto ke izleze od seto toa :)
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.618
Поени од реакции
10.876
Не знам од каде ливесцоре со вакво инфо а и колку е релевантно , но сепак
[ 4-2-3-1 ]​
[ 4-2-3-1 ]​
line-ups :

Petr Cech
David De Gea

Ashley Cole
Rafael

Gary Cahill
Patrice Evra

John Terry
Jonny Evans

Cesar Azpilicueta
Nemanja Vidic

David Luiz
Michael Carrick

Ramires
Darren Fletcher

Oscar
Luis Antonio Valencia

Eden Hazard
Shinji Kagawa

Willian
Adnan Januzaj

Fernando Torres
Danny Welbeck
coach :

Jose Mourinho
David Moyes
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Кај мене на ФИФА кај што играм со мене, како фудбалер Гундоган игра во Манчестер. Ама и Суарез и Агуеро се таму. :icon_lol:
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
7.386
Поени од реакции
3.808
Која е шансата да игра РВП?
Како што знам не ни отпатувал во Лондон РВП, еве кој би требло да биде составот за денес: Де Геа, Рафел, Еванс, Видиќ,Евра, Валенсија, Флечер, Керик, Јанузај, Кагава, Велбек.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: ~2A
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Аднан да игра само лево, Кагава како 10ка денес. Велбек така ќе има поголем простор да навлече некој играч и да испадне нешто. Чича само за второ полувреме, стартер никако. Средина Керик-Флеч исто мора да биде двоецот..
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
^^
Тој за со Сандерленд ќе стартува 100%
 

Kajgana Shop

На врв Bottom