Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Јанг нема да игра со Саутемптон поради ситна повреда што ја заработи со Фулам затоа и не е повикан за Англија, Руни само 4 недели надвор додека Рио и Џонс тренирале али не се уште спремни а Еванс најверојатно ќе стартува.

Sir Alex did speak about Darren Fletcher, as I anticipated. "He's training well, every day. I think he's going up to Scotland again next week to work with them [the national squad]. He played the other night for the Under-21s and played really well. With the condition he has, though, it's a case of wait and see. If he keeps doing as well as he's doing then obviously he'll be under consideration because he's a fantastic player. Darren could come into the 25-man Champions League squad quite easily, without me having to leave others out because we have a number of players who qualify as youth products in addition to the 25."

Еве за Флечер што е одлична вест и се надевам дека ќе почнеме да го гледаме како игра со првиот тим, тука е ЛШ а тука е и Карлинг.

И да сеа што сакам Нани да ви ги затне муцките против Саутемптон ако игра, можно е и Велбек да игра место Јанг.
 
Член од
22 септември 2011
Мислења
106
Поени од реакции
50
Колку пари ќе чини да ја гледаме убедливата победта на Манчертер Јунајтед во Истамбул во живо?:)
Ima vreme ke objavime na vreme inaku dobro ke e da se prasa vo Papilon mada za Turcija tessko do karta samo so vrski pa koga ke dojde eden Mancester :)))
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
5.877
Поени од реакции
7.314
► Sir Alex on Dimitar Berbatov:
"I don't think he's certain to go to Fulham, put it that way. He's a very talented player and his contribution is good, particularly at home. He's the only player to score a hat-trick against Liverpool for United. When we changed our game, it didn't suit him. We started to play with more speed. Wherever he goes, he'll do well."
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
Димче во фулам ... нека му е со среќа
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.658
Поени од реакции
10.969
Добро што се повреди инаку рвп ќе беше аут 4-5 месеци :icon_lol:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
SAF: "A big thanks to the FA for letting everyone know Ashley Young's injured."

:pos: али сеа сто посто ќе добие опомена или казна парична некоја ради ова.
 
Член од
7 октомври 2011
Мислења
9.377
Поени од реакции
11.748
Леле ако берба се врати у тотенхем и се врати у старата форма (пред да дојде кај нас) ке биде срамотилаци,а евреинот ке процвета. Али нема везе АВБ не е способен за тоа така да среќен му пат!
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.008
Поени од реакции
5.324
David Gill: "Rooney is definitely not for sale & I can categorically say there has been no discussion within the club or with his agent."

"Rooney is in a long-term contract with us & is very integral to our team."
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
653
Поени од реакции
434
SAF: "There was interest in both Nani & Anderson but as we have done in the past we stand firm, They have contract with us and that's that"

Зашто после изјавава ме копка дека ќе се случи уште некој трансфер во тимот? Некако вика "we stand firm", а не дека нема шанси да се продадат. И ако евентуално некој си замине, можеби одма му се бара некоја замена деновиве. Знам дека Ферги кажа дека толку од маркетот, ама..
 
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
SAF: "There was interest in both Nani & Anderson but as we have done in the past we stand firm, They have contract with us and that's that"

Зашто после изјавава ме копка дека ќе се случи уште некој трансфер во тимот? Некако вика "we stand firm", а не дека нема шанси да се продадат. И ако евентуално некој си замине, можеби одма му се бара некоја замена деновиве. Знам дека Ферги кажа дека толку од маркетот, ама..
Нема теоретски шанси.

Бербатов официјално е нов играч на Фулам, нека му е со среќа и фала му за се што направи за нас. Сега 9-та никој нема да ја земе? :( Гревови...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
SAF: "There was interest in both Nani & Anderson but as we have done in the past we stand firm, They have contract with us and that's that"

Зашто после изјавава ме копка дека ќе се случи уште некој трансфер во тимот? Некако вика "we stand firm", а не дека нема шанси да се продадат. И ако евентуално некој си замине, можеби одма му се бара некоја замена деновиве. Знам дека Ферги кажа дека толку од маркетот, ама..
па we stand firm е дека нема да се продадат. Толку е заврши трансфер периодот за нас, можеби на зима уште Македа ќе оди негде и тоа е тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom