Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
10 декември 2010
Мислења
6.259
Поени од реакции
7.263
Both Hazard and Kagawa been at Old Trafford with David Gill.
But this doesn't mean that they both have signed a contract, talks are still going on.
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Зашто постои сомнеж во мене дека Нани можно e да си оди ако ги земем и Хазард и Кагава? :cautious:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Абе бил на ОТ ама кој ќе му даде 200,000? А и каков мотив ќе има ретардот за игра кога знае дека на крај на неделата 200,000 ќе го чекаат во банка? Нека си оди кај селаните.
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
Тоа за платата сигурно тој го изјавил ? Да не е некоја збрка со новинарите, нема да е прва. А и не ми се верува да го земи Ферги и одма толку плата да му акни. Али, сепак, шо разбирам па и јас.
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.606
Поени од реакции
10.846
Зашто постои сомнеж во мене дека Нани можно e да си оди ако ги земем и Хазард и Кагава? :cautious:
И да си оди нани, има соодветни замени па дури и подобри од него каде каде. Ама се се тоа шпекулации дури и се сомневам кој би дал 30м за него.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Зашто постои сомнеж во мене дека Нани можно e да си оди ако ги земем и Хазард и Кагава? :cautious:
Нани да си иде нема шанси!
САф неколку пати кажа дека овој тим ќе го гради врз Руни и Нани како главни играчи!
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.143
Поени од реакции
23.248
САФ рече и дека ни вирус не им продава на реал па камо ли Роналдо, САФ рече и преко него мртво сити до титула и така натаму. Не земајте се здраво за готово.
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Both Hazard and Kagawa been at Old Trafford with David Gill.
But this doesn't mean that they both have signed a contract, talks are still going on.
За Кагава верувам дека бил на ОТ и дека разговарале околу евентуален трансфер и сигурно бил запознаен со условите во Керингтон. За Хазард имам измешани чувства. Од аспект на квалитет дечкото е подобар и од Кагава и од Ериксен и од секој друг кој ние го имаме на таа позиција. Игра извонредно и во средина и по крило, сам оваа година го носи Лил до квалификации за ЛШ, колку и да не го сакаме ова мора да го признаеме.

Ни мене не ми се допаѓа целата таа фама која се крена околу него, личи на платеник и дека нема да размислува ако Сити му понуди плата која што ја сака и одма ќе прифати да игра за нив. Неговиот профил како играч се коси со некои вредности кои Ферги ги сака кај идните засилувања - сигурно нема да остане во клубот повеќе од 3-4 сезони, ќе бара плата што реално не ја заслужува и нема да ме чуди ако при првата препрека почне да дава изјави како тешко се вклопува на животот во Манчестер и слични срања од играчите со неизграден карактер.

Ќе се смеев на веста дека и тој бил на ОТ ако таа не дојдеше од Питер Болтон. Имам енормна почит кон тој човек и најчесто неговите шпекулации излегуваат точни на крајот.
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.007
Поени од реакции
5.324
Рафаел е повикан да биде дел од бразилската репрезентација за натпреварите против Данска, Мексико, Америка и Аргентина.
 

The Edge^

the force
Член од
11 јуни 2011
Мислења
2.882
Поени од реакции
2.397
A jaс сум сигурен дека Оле ќе ни скине бодови ако оди во Вила :D
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
одлично му стои :)

Пак улетувам на темава како џокер у покер :D

За стоење му стои,ама дали го заслужува дресот е сосема друга работа.
Кагава е подокажан фудбалер од Хазард во поглед на се.
Хазард фудбал игра во Франција каде генерално гледано таму се игра бош фудбал,барем за мене,и тоа последниве години.
Додека косоокиот фудбал фураше во Германија,една од најважните алки беше во Дортмунд.
Начинот на игра не се споредува,германскиот е измислен за францускиот,зборам за лигите.
Според мене,Кагава 100% доаѓа во Јунајтед,а оваа другава алапача за кеш ќе си отиде кај Сити и ќе биде експресно седнат на клупа за што по некое време ќе се покае што потпишал за нив.
САФ само ќе треба да поработи на снагата на Кагава,бидејќи не е многу силен во дуели играч на играч.
Како и да е,ќе добиете класа играч кој ќе ора на терен.
Башка и како АМЦ,АМЛ и АМР може да игра.

Штета што Интерон мој има неспособна управа,инаку и двајцата ќе ги собереа :pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom