Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.603
Поени од реакции
22.409
По идиотски клуб од нашиот нема, 24 часа пред финале да ликнеш дека му спремат отказ на Тен Хаг стварно не се нормални. Вакви работи нема ни во Нигериска 5та лига.. А и новинарите после САФ земаа залет против Јунајтед некако стално им трн во око.Изгледа детството им го уништи Јунајтед на тие новинарите жалните.

Тотално погрешна одлука реков еднаш пак ќе речам резултатите се до играчите не менаџерот, колку само примери имаме Ван Гал, Мурињо, Оле, сега Тен Хаг. Сите клоца добија од играчите. Срамно е да му дадеш отказ после 46 повредени од кој цела одбрана и напад, плус куроболието на Раши ќ,. Абе идиоти глуперди ишутирајте цел тим нека останат 3 - 4ца па гради околу нив, не ти се игра си го ладиш на терен ајде на трибини чеши си јајцата 3 месеци без плата па да видиме дали нема да се залагаат. Ќе орат на терен. Ама каква ни е управата и награди ќе им даде .. Јас стварно незнам кој тренер би се нафатил да менаџира во ваква токсична атмосфера и токсични газди и неподносливи примадони од играчи . Со среќа нека му е на новиот тренер.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.282
Поени од реакции
65.168
Сакав Тен Хаг да остане само за да го продаде канцерот од тимот. Ма да, со какви изјави почна да блада на крај, и тоа веќе не е гаранција. Сега фали да новиот тренер да сака да даде им шанса на Санчо, Рапфорд и МекТоминеј да се докажат, и пиши пропало.
Автоматски споено мислење:

Не би рекол дека се фејк њуз, овој Стајнберг е добро поврзан со Челси, и верувам дека му имаат кажано дека Меккена го чека Јунајтед, дека нели, и Челси преговараат со него. Од тука и ги има поврзано вестите дека Тен Хаг веројатно ке си иде.
@courier13 еве што претпоставив за овој од Челси, и тука го зборат истото.


Toa e тоа.

 
Последно уредено:
Член од
6 ноември 2017
Мислења
85
Поени од реакции
154
Не би рекол дека се фејк њуз, овој Стајнберг е добро поврзан со Челси, и верувам дека му имаат кажано дека Меккена го чека Јунајтед, дека нели, и Челси преговараат со него. Од тука и ги има поврзано вестите дека Тен Хаг веројатно ке си иде.
Баш дека е поврзан со Челзи не го прави доверлив за Јунајтед, не за џабе е стаен во tier 3 листана за разлика од Орнстин, Стоун и др.
Мекена може сака во Јунајтед, но дали они го сакаат него? Понашањево на Тен Хаг во последниве две недели не ми личи за менаџер како да е пред заминување. Почетини со Челзи беше скроз различна ситуација и штом си отиде навивачиве ги фати паника дека со кељавицата ќе се деси истото и како резултат гласиниве почнаа. Ќе видиме што ќе биде но не верувам во ниеден медиум, ни во Романо.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
867
Поени од реакции
2.088
Баш дека е поврзан со Челзи не го прави доверлив за Јунајтед, не за џабе е стаен во tier 3 листана за разлика од Орнстин, Стоун и др.
Мекена може сака во Јунајтед, но дали они го сакаат него? Понашањево на Тен Хаг во последниве две недели не ми личи за менаџер како да е пред заминување. Почетини со Челзи беше скроз различна ситуација и штом си отиде навивачиве ги фати паника дека со кељавицата ќе се деси истото и како резултат гласиниве почнаа. Ќе видиме што ќе биде но не верувам во ниеден медиум, ни во Романо.
И Ван Гал се понашаше како да е сигурен, дури и добиваше поддршка од Вудвард и компанија, немај гајле чисти шпекулации се за Мурињо, за ден после ФА Куп му врачат отказ. :toe:
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.657
Поени од реакции
21.067
Сите менаџери пред ЕТХ имаа некаков идентитет во играта на која секогаш се нервиравме, 2/2/4, 3/5/2 паркирање автобуси итн ... со ЕТХ јас не видов никаква игра, ништо, нула. Не можам да му простам што го избрка Де Геа како куче за да го донесе нигерон кој постави светски рекорд во примерни голови во една сезона. Ни грам емпатија немам према ЕТХ, неталентиран, мизерен, дно-дна тренер. Неговите предходници покажуваа емоции на терен, ЕТХ ништо. Нека се врати од кај што дојде и да си ги земе и Антони и Онана на излегување од Олд Трафорд.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.778
Поени од реакции
5.517
доаѓа McKenna и ги зема Оле и Рој Кин за помошници :pos:

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.569
Поени од реакции
6.262
+1 За рој Кин и да може да тепа. :D
Богами треба некој тепач ко Кин да имаат страв да влезат во соблекувална после лош меч. Без разлика кој ќе е нов тренер треба да си зема за помошник некоја луда глава да ја врши "валканата" работа место него.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.282
Поени од реакции
65.168
Па има да се наполни U18 за месец дена со играчи со плати над 300к... Не бива тој метод веќе, нокаути не поминуваат како порано.
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
Баш дека е поврзан со Челзи не го прави доверлив за Јунајтед, не за џабе е стаен во tier 3 листана за разлика од Орнстин, Стоун и др.
Мекена може сака во Јунајтед, но дали они го сакаат него? Понашањево на Тен Хаг во последниве две недели не ми личи за менаџер како да е пред заминување. Почетини со Челзи беше скроз различна ситуација и штом си отиде навивачиве ги фати паника дека со кељавицата ќе се деси истото и како резултат гласиниве почнаа. Ќе видиме што ќе биде но не верувам во ниеден медиум, ни во Романо.
Мекена би бил одличен за Јунајтед. Ако одат по моделот на Леверкузен на Чаби Алонсо тогаш дефинитивно нека е Мекена. Плус со добрата управа на Ипсвич од пред отпаѓање го враќа во ПЛ.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.778
Поени од реакции
5.517
јас сум да остане ЕТХ, ама веќе ако го бркаат нека го изметат и играчкиот дел од насобраното ѓубре и нека го земат Меккена... на Покетино возот за Манчестер му замина пред 2-3 години...

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
 

SuicideMessiah

Советник
Член од
7 јули 2008
Мислења
5.562
Поени од реакции
281
јас сум да остане ЕТХ, ама веќе ако го бркаат нека го изметат и играчкиот дел од насобраното ѓубре и нека го земат Меккена... на Покетино возот за Манчестер му замина пред 2-3 години...

Sent from my SM-F731B using Tapatalk
Натаму оди работата, уште играчи на Ван Гал имаме (Марсијал). Огромна штета ни нанесоа Мурто, Арнолд и Вудвард.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom