Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
11 април 2012
Мислења
4.407
Поени од реакции
4.894
Јас сум ни натаму ни наваму за тен Хаг. Од една страна, не го кривам многу за резултатите сезонава, но играта можеше да биде подобра и да се видеше подобра организација, и покрај толку повреди. Она што најмногу ме загрижува се изјавите. Човекот изгуби допир со реалноста, ни сам не знае што зборува веќе. После такво бладање... не знам дали ќе може да се врати на прав пат и да направи нешто со тимот.
Izleze LVG rece philosophy mu se zapnaa koj si be ti filozofu eden da ni kazes kako da igrame, go smenija.
Dojde Murdzo kakvi klovnovi na kajgana fudbal bolje igraci imam videno, go pratija u blaze da prati kako se igra fudbal
Dojde Ole, ovie se super igraci prethodnite ne znaea da svirat, odi u Norveska sviri im be muzicaru eden, go smenija
Dojde Ragnik, nit menadzment vredi nit timot ima kapacitet nit nekoj znae sto pravi tuka, ne ni cekaa na igracite go izritaa uste pred da dojde o uprava
Dojde ETH, pred dve godini ova vreme tuka na ramniste so gospod bese ako ne i malku povisoko, proba da nametne igra mu objasnija deka tuka ne se igra samo pari se zimaat, likot normalno se prilagodi cim ne mora podatoci ke vikam jas deka na Old Trafford vodopadi ima. Da ti ibam srekata i toa se desi i naravno koj da leta menadzerot


Sakam da kazam od 2015 do sega ima nekolku raboti koi se konstantni:
- igraci na astronomski plati koi baraat kopacki so lepenki zasto gi mrzi vrvki da vrzat a ne pa da trcaat
- glupi odluki vo menadzmentot
- ama da bideme iskreni i fanovite ne se bas najsjani, Greenwood ke go brkame (a taa sto go tuzu ke go mazela posle toa pa i dete mu rodila, abe ja vesla cicam ne pijam nafta ebago), menadzerot ne cini iako znaeme deka ke go smenat ke igrame 1-2 meseci ako treba i ke potoneme kako zeton na fliperi

Izvinete ama voopsto ne se slozuvam so ova dvizenje nareceno smeni menadzer, mrcite za Arteta demek go stabiliziral arsenal (sto realno i go napravi) ama tamu ne dojdoa da mu recat moras Ozil da go igras ili moras Auba kako znaes gol da klava na natprevar gi izrita beter od dzukeli u cair

Ona sto im fali tuka e ednostavno pokazuvanje na vratata na nekoi momci i da se pokaze koj e glavniot za da se isprati poraka pa da vidis kako magicno ke se opravat i drugite (ama ovaa uprava od picki [da mi izvinat pripadnickite na ponezniot pol sto go citaat ova] nikad nema da go napravi toa)
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.076
Поени од реакции
7.574
@wiksa Го спомна Гринвуд, иначе со куравата што го пријави имаат дете сега.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.828
Поени од реакции
63.505
И се чудиме зошто сме таму каде што сме, но и порај сите овие повреди финалето итекако е успех.. Ако му дадат отказ на Тен Хаг колективна бесилка треба.
За тренер на кого му е сигурно столчето, не излагаат вакви вести од два влијателни весника, на ден пред Финале од ФА куп.


 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.076
Поени од реакции
7.574
Кои и да е ништо промени нема да има следниве 2 години.
Играчи како Рашфорд ќе си забушаваат, секој ќе си работи што сака, битно газдите ќе уштедат пари по ќе дадат 10 мил на Тен хаг одколку да го изритаат ѓубрето од клубот.
Ништо се нема сменето ИНЕОС прави исто што и ГЕЈзери.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
639
Поени од реакции
1.521
Што мислите, кој ќе биде нов тренер?
Од сите кои се споменуваат Тухел, Поч, Саутхејт, МекКена, јас би го избрал МекКена. Овие тројцата сите се сомнителни и никако не ми се по вкус. Нека го назначат МекКена и нека му дадат 4-5 години договор и нека да го остават да го одработи до крај, без разлика на резултатите.

Што се однесува до вестите, мислам дека е крајно некоректно на ден пред финале да излегуваат онакви вести посебно од новинари блиски до клубот, би ги нашутирал да не се одберат никогаш повеќе ни блиску до Олд Трафорд.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.828
Поени од реакции
63.505
Што мислите, кој ќе биде нов тренер?
Вака некако, според мене.

1. Тухел
2. Мекена
3. Покетино
4. Саутгејт/Де Зерби

Да се кладев, би кажал дека е 50/50 меѓу Тухел и Мекена, со тоа што Мекена би добил предност затоа што нема конфликтен карактер, за разлика од Тухел.
 
Член од
11 април 2012
Мислења
4.407
Поени од реакции
4.894
Од сите кои се споменуваат Тухел, Поч, Саутхејт, МекКена, јас би го избрал МекКена. Овие тројцата сите се сомнителни и никако не ми се по вкус. Нека го назначат МекКена и нека му дадат 4-5 години договор и нека да го остават да го одработи до крај, без разлика на резултатите.

Што се однесува до вестите, мислам дека е крајно некоректно на ден пред финале да излегуваат онакви вести посебно од новинари блиски до клубот, би ги нашутирал да не се одберат никогаш повеќе ни блиску до Олд Трафорд.
Sve se toa mind games sto bi rekol dr.Murdzo
ke se popalat Rashi so bagrata ke zemat ke trcaat u finaleto ke gi vatat City uste pijani ke im stepaat nekoj gol i cao prijatno
Sekako onana e neprikosnoven gol nemozat da mu dadat seoznava

Posle mec Rashi abe nie se za trenerot dadovme ama i tyoa ne go spasi, iskaca Jimmy boy ma ne go menjame trenerot mi trebaat nesto pari za po doma ke renoviram mi tece kako na OT

I rashi u depresija ETH mu ostanal, na EURO ne go zimaat zasto bil mizeren pak ke pocne sendvici da raznasa niz engleska
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.076
Поени од реакции
7.574
Ако дојде Тухел до Божиќ дали ќе издржи, католички секако. :D
 
Член од
6 ноември 2017
Мислења
65
Поени од реакции
125
За тренер на кого му е сигурно столчето, не излагаат вакви вести од два влијателни весника, на ден пред Финале од ФА куп.


Fake news. Не верувајте во све и свашта си пишуваат глупости за пари само. Тука гледајте кои се најдоверливи извори за клубот:

 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
1.723
Поени од реакции
2.377
Вака некако, според мене.

1. Тухел
2. Мекена
3. Покетино
4. Саутгејт/Де Зерби

Да се кладев, би кажал дека е 50/50 меѓу Тухел и Мекена, со тоа што Мекена би добил предност затоа што нема конфликтен карактер, за разлика од Тухел.
Преголем залак е Јунајтед за Мекена. Не знам, ако го ангажираат дај боже да грешам.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
639
Поени од реакции
1.521
Fake news. Не верувајте во све и свашта си пишуваат глупости за пари само. Тука гледајте кои се најдоверливи извори за клубот:

Не би рекол, Атлетик и Гардијан се покажале како доста релевантни низ годините досега.

Ете го и Фабрицио излезе со слична вест.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.828
Поени од реакции
63.505
Fake news. Не верувајте во све и свашта си пишуваат глупости за пари само. Тука гледајте кои се најдоверливи извори за клубот:

Не би рекол дека се фејк њуз, овој Стајнберг е добро поврзан со Челси, и верувам дека му имаат кажано дека Меккена го чека Јунајтед, дека нели, и Челси преговараат со него. Од тука и ги има поврзано вестите дека Тен Хаг веројатно ке си иде.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Истото што му се случи на ЛВГ, му го пакуваат и на Тен Хаг. Мислам дека решено е да си замине.
Не е во ред што ден пред финалето излегуваат муабетите, затоа сакам утре да го освоиме ФА Купов. Топка е, се е возможно и против ваков Сити.

Кој да биде само замената е сериозно прашање. Многу галама се крева за МекКена, одлична работа заврши со Ипсвич...само дали е спремен за ваков предизвик.

Sent from my SM-A515F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom