Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Голманот и тренерот ги заборавате да ги спомнете.

Sent from my SM-G991B using Tapatalk
Тренерот јас не го сакам, ама сигурно ќе добие барем уште една сезона. Кога јас би правел ред во следниот преоден рок, вака би направил: Eден од Ван Бисака и Дало на продажба и купување десен бек. Мегваер и Варан на продажба и купување два центрани одбранбени. Диало, Пелистри и Антони продажба, купување замени за Рашфорд и Гарначо. Купување замена за Хојлунд, и можеби најважно од се е купување на доминантен играч на 8.

Од пензионирањето на Фергусон досега, најголема дупка во тимот е позицијата на Сколс.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.512
Поени од реакции
42.902
Од пензионирањето на Фергусон досега, најголема дупка во тимот е позицијата на Сколс.
Јас би кажал од пензионирањето на Сколс. Бидејќи и самиот Фергусон го враќаше од пензија еднаш бидејќи неможеше да најде стабилна замена за таа позиција. :D
 
Член од
31 јануари 2024
Мислења
270
Поени од реакции
931
Јас би кажал од пензионирањето на Сколс. Бидејќи и самиот Фергусон го враќаше од пензија еднаш бидејќи неможеше да најде стабилна замена за таа позиција. :D
Нема такви играчи како Сколс. Човекот играше се од 6 до 10, плус даваше голови и стигаше да помогне на одбраната. За мене апсолутно клучниот играч на Фергусон, самиот темел на Јунајтед. Мислам, се извртеа еден куп класа играчи низ Јунајтед за време на Фергусон, но мислам дека Сколс беше најдобриот играч.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.798
Поени од реакции
63.406
Да у право освен ако нема подли намери тој што паѓа па у дел од секунда му текнува да падне врз ногата, за мене многу од таквите случајни паѓања се намерни.
Toa не можеш да го знаеш со 100% сигурност. Иако, и мене ми делуваше дека можеше да падне директно на земја, ама тоа само Куфал го знае.
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.081
Поени од реакции
1.442
Нема такви играчи како Сколс. Човекот играше се од 6 до 10, плус даваше голови и стигаше да помогне на одбраната. За мене апсолутно клучниот играч на Фергусон, самиот темел на Јунајтед. Мислам, се извртеа еден куп класа играчи низ Јунајтед за време на Фергусон, но мислам дека Сколс беше најдобриот играч.
Mislam deka Mainaoo e neshto blisku.. ne sakam za kvalitet sa zboruvam bidejki e mnogu mlad, no ima potential se dobar 8.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.798
Поени од реакции
63.406
Утре ке се знае повредата на Мартинез, ама не изгледа добро.
 
Член од
23 август 2015
Мислења
240
Поени од реакции
434
Утре ке се знае повредата на Мартинез, ама не изгледа добро.
Тоа што излезе без проблем од теренот ми дава некаква надеж дека и да има пауза ќе е 1 до 2 натпревари. Ако беа ојдени лигаментите немаше шанса да излезе без носилка или патерици. Да с надеваме дека не е ништо страшно
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.798
Поени од реакции
63.406
Тоа што излезе без проблем од теренот ми дава некаква надеж дека и да има пауза ќе е 1 до 2 натпревари. Ако беа ојдени лигаментите немаше шанса да излезе без носилка или патерици. Да с надеваме дека не е ништо страшно
Не е баш така, ако ти текнува, Ибра кога ги скина лигаментите дур беше во Јунајтед, сам си излезе од терен, без никаква помош. Само се надевам дека не АЦЛ повреда, туку таа другата, МЦЛ ли или како и да беше.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.038
Поени од реакции
10.739
Не е баш така, ако ти текнува, Ибра кога ги скина лигаментите дур беше во Јунајтед, сам си излезе од терен, без никаква помош. Само се надевам дека не АЦЛ повреда, туку таа другата, МЦЛ ли или како и да беше.
Јас кога скинав предни вкрстени незнаев кај се наоѓам, матно гледав, ми се вртеше за по саат време сам да извозам на лекар
 
Член од
8 август 2013
Мислења
1.081
Поени од реакции
1.442
skinati ne se sto posto.. so skinati ligamenti ne mozhesh se dvizhesh.. stegnat, ili shto znam.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
310
Поени од реакции
298
skinati ne se sto posto.. so skinati ligamenti ne mozhesh se dvizhesh.. stegnat, ili shto znam.
Јас лани скинав АЦЛ на скиање. Половина час после падот, можев да се движам полека, 12 часа после тоа, не можев да одам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom