Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.678
Поени од реакции
7.266
Ако го најдете клипот каде Касемиро го кара Бруно што не му подаде на Санчо и на крај промаши за 3-0 ставате го. Какво играчиште. :cuc::cuc::cuc:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Ајмо нека се множат! Постот конечно прекинат, ама ова треба да боде само старт.

Тен Хаг создава фантастичен тим. Ако до лани велев дека не сме фаворити против кој и да играме, во моментов не се плашам од ниту еден тим. А такво чувство не сум имал добри 10тина години.

Мартинез, Касемиро, Варан... освен што внесуваат огромна стабилност и сигурност во играта, со нивната желба за победа и нивниот менталитет ги прават бар едно ниво подобри сите околу нив.

Ван-Бисака изигра фантастично полувреме. Мислам дека мора да бараме стандарден првотимец на десен бек, ама АВБ би го задржал пред Далот. Може и тоа како да биде корисен во вакви утакмици.

Мило ми е за асистенцијата на Вегхорст (иако технички не е асистенција, бидејќи голот е запишан како автогол), заслужи за целиот труд што го пружеше на мечов. Бруно лигле на крај, баш сакав што поубедливо да ги тепаме.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.700
Поени од реакции
6.627
Ако го најдете клипот каде Касемиро го кара Бруно што не му подаде на Санчо и на крај промаши за 3-0 ставате го. Какво играчиште. :cuc::cuc::cuc:
Помошник тренер ќе му биде на Тен Хаг на теренот, каков лик :aplauz:.
Бтв Барса што демек испаднаа од ЛЕ да се фокусирале на Ла Лига...добро се нафокусирале со Алмерија денеска :pos:
 
Член од
9 октомври 2012
Мислења
2.922
Поени од реакции
1.479
Аронче искина денеска, ако го дадат од тие што ги спомнуват за него најкриво ќе ми е
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.544
Поени од реакции
62.445
Све си мислев дека ке имаме недела дена одмор за до мечот со ливерпул, кога сме имале ФА Куп во средата против Вест Хем.
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.654
Поени од реакции
9.235
Нека се множат трофеите. Ова беше една убава недела. Од победата со Лестер, па Барса и сега победата во финалето од Карбао купот.

Мило ми е за Тен Хаг. Го посакував како менаџер уште од времето во Ајакс и ме радува што го враќа стариот лик на Јунајтед, а тоа е без страв да се влегува во секој меч.

Посакувам новите газди да му дадат максимална поддршка ова лето и да качиме некое повисоко ниво од ова па да бидеме сериозен фактор на врвот на табелата во ПЛ.
 
Член од
28 јуни 2015
Мислења
854
Поени од реакции
452
После некое време, и ние пехарче да помирисаме.

Честитки за Тен Хаг и момците!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom