Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
4 декември 2009
Мислења
3.244
Поени од реакции
2.762
Додека ти игра Бербатов во тимот ако сакаш и биди наголем оптимист дека на крај ние ќе ја освоиме титулата биди сигурен дека тоа е лага,со овај тим ли ќе се надеваме дека може да ја освоиме титула со Бербатов Ошеј или се на се одбрана која неможе да дочува резултат за 6 мин ма дај немојте да писите глупости,допрва Ферги ќе се чука поглава кога ќе види дека со Бербатов Овен Македа Ошеј Самајлинг небива пак нека чека и наредното лето да купува фудаблери од 7, 8 милиони и на крај сака титула е немаТимот за кој навивам денес ми тргна 24 ИЛЈАДИ ДЕНАРИ и како сакас да размислувам за Скапаните во одбраната и нападот.
Тебе те заболе што Јунајтед играше нерешено тебе важно ти е да си фатиш спортска. Кој сакаш да го донесеме бе кажи кој. Агуеро кој го ценат на 60 милиони фунти. Балотели гадот кој вреди 30 милиони евра. Кај бе 19 години мајмун 30 милиони евра или Агуеро 60 милиони фунти. Кажи кој сакаш да го донесеме. Сега се квичи по засилувања а можам да замислам кога ќе се пензионираат Сколс, Гигс, Невил и ВДС.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.452
Поени од реакции
42.740
Суров е фудбалот :nesvest:, вакви работи се случувале, а ќе се случуваат и во иднина затоа што тие се составен дел од фудбалот, е сега криво ми што токму ние овој пат бевме составен дел од нив, али тоа ти е.. некогаш е и подобро од старт, отколку на крај да губиш вакви бодови, така да не се секирајте, Ферги ги средува ваквите работи..! :) :)

п.с. Го жалам сега Вест Хем..!!! :vozbud:
И јас.. 4то коло игра против Челзи.... (шала :icon_lol:)

Ајде доста веќе.. Нани бил крив, Еванс бил крив, Бербатов бил крив..Тоа е, бидна шо бидна.. Гледајте на посветлата страна, сезонава барем бод земавме :icon_lol:

btw. Според мене, Бербата беше подобар грашкото денес :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.343
Поени од реакции
27.929
Алооо луѓе што ви е бе арни ли сте?2 коло е има уште 42 кола до крајот аман не е последно коло!!!!Што ви бидна?Дај вода и шеќер напијте се малце смирете се...07/08 сезона како започна?Сите пцуевте?пцуевте!ЛШ, ПЛ кој ги освој?Не викам дека ова е добар резултат ама се дешава сепак 2 коло е!
пс.Членските топ се многу се добри само логото сте требале да го ставите без црната позадина :)
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Ретко пишувам по други фан клубови .. сеа пишав и поарно да не пишев. Очигледно не ви се допаѓа различно мислење од тоа шо си го имате. Ајт.
Не тоа што е различно мислењето туку не е реално, а ти мисли си како сакаш. Од тие шо ги наброја само Бербатов и Сколс се првотимци, другите имаат помала минутажа. Тие истите пред две недели го победија Челзи и да имаат реална шанса за титулата, ќе се увериш.
 
В

Вори

Гостин
Алооо луѓе што ви е бе арни ли сте?2 коло е има уште 42 кола до крајот аман не е последно коло!!!!Што ви бидна?Дај вода и шеќер напијте се малце смирете се...07/08 сезона како започна?Сите пцуевте?пцуевте!ЛШ, ПЛ кој ги освој?Не викам дека ова е добар резултат ама се дешава сепак 2 коло е!
пс.Членските топ се многу се добри само логото сте требале да го ставите без црната позадина :)
Малце си помешал нешто..уште 36 кола има до крај.
 

TheGeneral

Арогантно копиле
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.212
Поени од реакции
583
Овие шо ги набројв, заедно имаат преку 120 години, епа види сеа кој колкав капацитет имал и ќе има. Немислам да се расправам само кажав мислење.. немора одма да напаѓате и да навредувате како Zzachy. Поз.
Јас мислам оти твоето мислење е срање! Ако веќе го пратеш Јунајтед.
 
Член од
6 август 2010
Мислења
62
Поени од реакции
3
Алооо луѓе што ви е бе арни ли сте?2 коло е има уште 42 кола до крајот аман не е последно коло!!!!Што ви бидна?Дај вода и шеќер напијте се малце смирете се...07/08 сезона како започна?Сите пцуевте?пцуевте!ЛШ, ПЛ кој ги освој?Не викам дека ова е добар резултат ама се дешава сепак 2 коло е!
пс.Членските топ се многу се добри само логото сте требале да го ставите без црната позадина :)
Mi go ukrade komentarot togas po 4 kola imavme 5 boda smirete se dolga e sezonata Nani e zadolzen da se izvadi za ova. Bitni se direknite dueli so favoritite posebno Chelsea sakam minimum edna pobeda so niv lani oni zemaa 6 boda od nas nie nieden. Rooney naredna utakmica igrajte go kapiten vo Fantasy :D
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Добро де,Кревин Котиџ одсекогаш бил тежок за освојување.Лани ние едвај 0-1 тепавме,Маноне се повампири и се шо шутнаа одбрани,а далеку подобар противник беа цел натпревар.Исто и денес,беа подобри од Јунајтед и многу помотивирани,трчеа ко луди по секоја топка,добар пресинг,а и се гледаше дека фали Руни.Инаку секоја чест на Ван Дер Сар,како само ја фати кога беше веќе седнат,ѕвер!Како и да е,има уште за играње,не паѓајте во депресии,без нервози.:smir:
 

viktor92

LUHG
Член од
20 декември 2009
Мислења
31
Поени од реакции
0
Денес Еванс многу слабо изигра, Видич мораше да игра и за него... Незнам зошто постојано кога ќе поведе Ман Утд, ама баш секогаш се повлекува и игра на контри. денес откако даде Сколс гол фулам напаѓаше а ние се браневме. Ај да играме со Барса, Реал, Челзи да разберам зошто се браниме ама вака со клубви кои се за 2 класи послаби од нас ние се повлекуваме и ги оставаме да играат на наша половина. Незнам што мисли Ферги ама во пследно време (одкако си отиде роналдо ) фудбалот кој го играме ја нема убавината од предходно !!! До пред некоја сезона скоро секоја утакмица ја довивавме убедливо со 3-4 гола разлика, а сега бодовите против послабите екипи ќе ни бидат многу значајни за освојување на премиер лига. Но сепак мислам нека нема место за паника и дека формата ке иде у нагорна форма, но и дека и челзи дека ќе кикснуваат со овие екипи. За Бербатов не треба да се збори многу, он си е најстандарден у формата-инвалид. Само незнам како можете да го браните и да зборите дека е добар кога од секоја такмица промашува по најмалку три 100% шанси, а за Чичарито може да се каже дека игра добро, уште се навикнува на премиер лига, за 3-4 утакмици ќе почне да блеска !!! И уште еднаш ке кажам дека нема место за паника и дека титулата ке биде по 19 пат наша :pos2:
 

RTM

Член од
4 септември 2008
Мислења
827
Поени од реакции
201
И од денес решив повеке да не гледам натпревари на Јунајтед кога она дрвото некастрено е прва постава.Бербатов па не знам бе како можеше Фергусон да го извади зајакот(Чичарито) а да ја остави желката(Бербатов)во игра.Претера не е бог маме му је*ем клошарско...

Goal.com:


Paul Scholes - 7,5

Edwin var der Sar - 7
Dimitar Berbatov - 7
Patrice Evra - 7

Darren Fletcher - 6,5

Nemanja Vidic - 6

John O'Shea - 5,5
Luis Antonio Valencia - 5,5
Ji-Sung Park - 5,5

Jonathan Evans - 5
Javier Hernandez Balkazar - 5

Flop of the Match - Javier Hernandez Balkazar

:toe:
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
3.833
Поени од реакции
1.325
Секогаш има падови, така да не треба да се разочаруваме. Идеме наредна Вест Хем.

П.С Членските се ептен добри !
 
Член од
22 јануари 2009
Мислења
382
Поени од реакции
25
Тебе те заболе што Јунајтед играше нерешено тебе важно ти е да си фатиш спортска. Кој сакаш да го донесеме бе кажи кој. Агуеро кој го ценат на 60 милиони фунти. Балотели гадот кој вреди 30 милиони евра. Кај бе 19 години мајмун 30 милиони евра или Агуеро 60 милиони фунти. Кажи кој сакаш да го донесеме. Сега се квичи по засилувања а можам да замислам кога ќе се пензионираат Сколс, Гигс, Невил и ВДС.
Не Озил кој за беспари отите во реал,Силва зашто да не не верувам дека ќе го избереше Сити пред Јунајтет,Виља кој за иста цена за која Манчестер го купи Бербатов
затоа не филозофирај за Агуеро и компанија

--- надополнето ---

И јас.. 4то коло игра против Челзи.... (шала :icon_lol:)

Ајде доста веќе.. Нани бил крив, Еванс бил крив, Бербатов бил крив..Тоа е, бидна шо бидна.. Гледајте на посветлата страна, сезонава барем бод земавме :icon_lol:

btw. Според мене, Бербата беше подобар грашкото денес :)
Со ваква игра негледам светла иднина
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom