Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
одлична победа, ем набилдавме гол разлика ем намаливме на само -2!
Се на се одлична предновогодишна победа за во добро расположение да ги прославиме празниците манутд
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.516
Поени од реакции
6.164
Честитки за победата,зошто бе на вакви натпревари не можам да гледам :tapp:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.468
Поени од реакции
42.778
Честито победа..Денеска сите беа одлични..Немам никаква негативна критика за никој од нашите играчи..Валенсија фала богу,после 3-4 меча изигра како што знае,Керик и Флечер беа супер,а за Руни ми е мака што не даде уште еден гол..само Видиќ зошто излезе..само да не е во прашање некоја незгодна повреда..

И тоа што ме радува: Руни,Керик,Рафаел,Бербатов,Валенсија

Е ова ти се вика машина,кога сите постигнуваат голови,а не само еден фудбалер..Честито уште еднаш..За мене ова беше успешна година и многу повеќе успех посакувам во наредната 2010...


GLORY GLORY MAN UNITED!
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.713
Поени од реакции
6.649
Сезонава Виган јаде една ваква

Ама многу лута се погоди :pos2:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
543
Мораше една петарда за Новата Година, заслужена победа, честито нека ни е.

Ај да си посакаме уште поголем успех во новата 2010, а и среќен роденден на Ферги. :devil:
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
.само Видиќ зошто излезе..само да не е во прашање некоја незгодна повреда..
Не верувам дека е повреда. Па, 5-0 водевме и Евра излезе и Бербатов, време беше да одморат.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.468
Поени од реакции
42.778
Не верувам дека е повреда. Па, 5-0 водевме и Евра излезе и Бербатов, време беше да одморат.
Епа супер..оти период кога беа борбите од Срвајрв не пратев баш најдобро..де таму,де ваму :)

Beckham напиша:
When I heard about the tie I almost cried.I have never returned to Old Trafford in six years. It has always been a special place in my heart.
:back:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.658
Поени од реакции
9.241
Ајде да ни се множат победите и убаво е што ја заокруживме 2009-та со победа. Се надевам дека и во 2010-та година да продолжиме со исти победи.:smir:
 

Rooney's Temper

in front of Old Trafford
Член од
14 јуни 2009
Мислења
2.888
Поени од реакции
2.653
Кушчак - солидна утакмица со неколку одлични одбрани. Се повеќе и повеќе ме убедува дека заслужува првотимски статус

Рафаел - The next best thing. Ако продолжи да се развива како досега ќе прерасне во одличен играч за нас. Се надевам дека ќе добива повеќе шанса во вториот дел од сезоната за да стекне уште поголемо искуство за од следната година биде прв избор на десната бековска позиција.

Видиќ - Браун - Одлично одигран натпревар на двајцата. Браво момци

Евра - одличен како и секогаш

Валенсија - Играч на натпреварот за мене. Прекрасен гол, одлични асистенции, нафрлени топки и пробиви. Сега сите што го критикуваа ќе му се клањаат сега. Еден лош натпревар не е репер за целокупниот придонес до сега.

Флечер - Керик - Супер игра од двајцата.

Парк - Конечно покажа дека можеме нешто повеќе да очекуваме од него освен бркање играчи и паѓање при дуели со противнички играчи. Одигра добар натпревар

Руни - Лидер на тимот. Едноставно му оди со Виган. Одличен натпревар за Вејн :vozbud:

Бербатов - Солиден натпревар од него, трчаше, се трудеше, постигна супер гол

Андерсон, Фабио, Велбек - влегоа кога натпреварот беше одамна решен, добра игра во последната четвртина од мечот.

Се на се одличен натпревар. Покажавме како знаеме и можеме да играме кога одбраната личи на нешто, кога во средината е Флечер подржан од Валенсија а во напад ги имаме расположени Руни и Берба.

GLORY GLORY MAN UNITED
 

Гробар Мкд

Не дамо Титулу !!!
Член од
19 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.442
Одлично издание на Манчестер Јунајтед на последниот натпревар од 2009 година... пет гола на Виган, исто како и на JJB стадионот... не го гледав натпреварот, но по резултатот и не е тешко да се претпостави како се одвивала играта :wink:...

Само така да продолжиме и во наредната година... да ни биде полна со успеси, победи, трофеи како последните две години :wink:, лични признанија на нашите фудбалери, да не не пратат несреќи околу повредите, почесто да ни биде присутна спортската среќа... 2010 година да биде година на Манчестер Јунајтед и на Вејн Руни 2010 :)
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Нека ни е честита победата и нека ни се множат успесите :smir:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom