Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.241
хооохохохо колку ме расположија овие челзи!ајде сега толку ке е од ливерпул!ајде ние да ги победиме на сандерленд и да ги поминеме на порто и се ке биде FULL!:tv: :smir:
 

radzo

Man Utd!
Член од
20 јануари 2008
Мислења
696
Поени од реакции
17
луѓе дај бе не разочарувајте...за поразот на Ливерпул се испишени две страни...па оваа е фан клуб Манчестер!не бидете и вие ко нив ги читам, играат со Челзи а во секој пост мора да биде спомнат и бедниот Јунајтед.Нас не не занима никоја друга екипа...не треба да не занима ни Барса колку е моќна ни никој друг се дур не се игра против нив!А за тоа треба да се погрижат малку повеќе од синоќа!Јас верувам во тоа и сум убеден дека имаме шанси,бидејќи Порто не беше толку јак колку што Манчестер беше слаб,бидејќи видовме сите неможеа 3 чисти додавања да се сврзат..и тоа секоја екипа знае да го искористи.Сега најпрвин победа против Сандерленд по можност 2-3 разлика да се врати ептен мотивацијата..за потоа со здрав и мирен разум да ја мисли Фергусон во Португалија

Long Live United !!!
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ferguson: Dosad ih nitko nije dobio? E pa mi hoćemo
Do četvrtfinala su došli kao najbolja obrana Lige prvaka, primivši samo tri gola. No nije bilo Rija Ferdinanda i zid pred Van der Sarom “raspao” se protiv Porta.

Jonny Evans, 21-godišnji stoper Manchester Uniteda, potpuno se izgubio pod naletima navale Hulk - Lisandro Lopez - Rodriguez i dva gola nisu bila dovoljna. Porto je izvukao 2-2 na Old Traffordu. Europski prvak odjednom je u velikoj nevolji.

Za prolaz u polufinale Lige prvaka sad im treba remi s više od dva gola ili pobjeda.
- Ja sam kriv za ovo. Kockao sam se protiv Aston Ville, nisam htio odmoriti neke igrače i na momčadi sam u drugom poluvremenu protiv Porta vidio da je umorna - rekao je Sir Alex Ferguson i dodao:

- Sad moramo pobijediti u Portu i znam da će biti teško. Čujem da tamo nikad nije pobijedila neka engleska momčad. Ali mi hoćemo! :zver:
“Vragovi” su bili silno motivirani: Porto ih je izbacio 2004. pod vodstvom Josea Mourinha, a Cristiano Ronaldo nekoć je bio igrač lisabonskog Sportinga i njemu je Porto “najdraži neprijatelj”. No ništa nije pomoglo jer je obrana puštala na sve strane.

- Svi dobro znamo koliko je dobar Manchester United. Zato sam ponosan što sam trener momčadi koja je ovako odigrala na Old Traffordu. Bili smo sjajni! - rekao je Portov trener Jesualdo Ferreira. U grotlu stadiona Dragao, pred 50.000 navijača, njegova momčad sad ima “meč-loptu” protiv moćnog Manchester Uniteda.
Dovoljan im je remi 0-0 ili 1-1 i opet će izbaciti “crvene vragove” iz Lige prvaka.

NAJAVLJIVALI SVE, A MOGLI BI OSTATI BEZ IČEGA
Mjesecima nisu izgubili utakmicu, lovili su sve trofeje u sezoni: Ligu prvaka, prvenstvo, FA kup... A onda je gol Porta u 90 minuti promijenio sve. Liverpool im puše za vrat u Premiershipu, a za polufinale Lige prvaka morat će pobijediti u Portu.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
116
Поени од реакции
119
Fergi sigurno e videl vo sto e problemot pa ke gi popravi greskite vo odbranata iako nema golem broj na odbrambeni fudbaleri
 
N

navivacka

Гостин
Ferguson: Dosad ih nitko nije dobio? E pa mi hoćemo
Do četvrtfinala su došli kao najbolja obrana Lige prvaka, primivši samo tri gola. No nije bilo Rija Ferdinanda i zid pred Van der Sarom “raspao” se protiv Porta.

Jonny Evans, 21-godišnji stoper Manchester Uniteda, potpuno se izgubio pod naletima navale Hulk - Lisandro Lopez - Rodriguez i dva gola nisu bila dovoljna. Porto je izvukao 2-2 na Old Traffordu. Europski prvak odjednom je u velikoj nevolji.

Za prolaz u polufinale Lige prvaka sad im treba remi s više od dva gola ili pobjeda.
- Ja sam kriv za ovo. Kockao sam se protiv Aston Ville, nisam htio odmoriti neke igrače i na momčadi sam u drugom poluvremenu protiv Porta vidio da je umorna - rekao je Sir Alex Ferguson i dodao:

- Sad moramo pobijediti u Portu i znam da će biti teško. Čujem da tamo nikad nije pobijedila neka engleska momčad. Ali mi hoćemo! :zver:
“Vragovi” su bili silno motivirani: Porto ih je izbacio 2004. pod vodstvom Josea Mourinha, a Cristiano Ronaldo nekoć je bio igrač lisabonskog Sportinga i njemu je Porto “najdraži neprijatelj”. No ništa nije pomoglo jer je obrana puštala na sve strane.

- Svi dobro znamo koliko je dobar Manchester United. Zato sam ponosan što sam trener momčadi koja je ovako odigrala na Old Traffordu. Bili smo sjajni! - rekao je Portov trener Jesualdo Ferreira. U grotlu stadiona Dragao, pred 50.000 navijača, njegova momčad sad ima “meč-loptu” protiv moćnog Manchester Uniteda.
Dovoljan im je remi 0-0 ili 1-1 i opet će izbaciti “crvene vragove” iz Lige prvaka.

NAJAVLJIVALI SVE, A MOGLI BI OSTATI BEZ IČEGA
Mjesecima nisu izgubili utakmicu, lovili su sve trofeje u sezoni: Ligu prvaka, prvenstvo, FA kup... A onda je gol Porta u 90 minuti promijenio sve. Liverpool im puše za vrat u Premiershipu, a za polufinale Lige prvaka morat će pobijediti u Portu.
:vozbud::vozbud:хахахахах за се има прв пат,браво Ферги за ова,ке пробаме да ги утепаме.

Fergi sigurno e videl vo sto e problemot pa ke gi popravi greskite vo odbranata iako nema golem broj na odbrambeni fudbaleri
Треба ни Рио,без него одбраната е како швајцарско сирење.
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Е добро де шо се возбудуваат луѓето на тоа дека ниеден тим од англија немал тепано и слично. Пречка некоја не гледам само статистики на хартија дека тимовите од англија не тепале. Големо чудо. Единствено ова може психички да им попречи на нашиве што не ни верувам. Сега со сандерленд да се издвои некоја поголема победа треба за да се крене моралот па и со клин шит и све ќе биде топ.

Tуку знаете за фердинанд до кога ќе паузира??
 
G

Gray Foxx

Гостин
Ако ме праша некој мене, јас слободно без никакво премислување би земал само ПЛ, а да отпаднеме од ЛШ и ФА куп. Би бил презадоволен. А верувам и Фергусон.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Ако ме праша некој мене, јас слободно без никакво премислување би земал само ПЛ, а да отпаднеме од ЛШ и ФА куп. Би бил презадоволен. А верувам и Фергусон.
И јас би бил презадоволен од ПЛ искрено, другото ако се има среќа, ако не здравје:helou:
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Ако ме праша некој мене, јас слободно без никакво премислување би земал само ПЛ, а да отпаднеме од ЛШ и ФА куп. Би бил презадоволен. А верувам и Фергусон.
И ја исто.Нема нишо послатко од израмнување на титулите со Ливерпул,оваа сезона.Али овој изгубен натпревар и најверојатно отпаѓање од ЛШ на Ливерпул може да има лош ефект за нас т.е позитивен ефект за нив дека тогаш ќе се фокусираат единствено на ПЛ.И кај нас би било така ако изгубиме од Порто али незнам ја мислам дека ќе поминеме.

Инаку си размислував нешто,шо мислите за оваа комбинација за трансфери летово..да видиме еве на пример Роналдо да го шитнеме 80мил., а Тевез 25мил.

Роналдо и Тевез Аут = 105мил.

Бензема и Рибери Ин = 50м. + 30м. = 80м.

Ем супер играчи,ем поевтини и уше бакшиш ќе ни остане :)

EDIT: Ве молам никој да не ја постира ретардираната вест на 24фудбал. Најверојатно знаете за која мислам,аман бе колку можат луѓето да бидат глупави?
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.241
:smir:
И ја исто.Нема нишо послатко од израмнување на титулите со Ливерпул,оваа сезона.Али овој изгубен натпревар и најверојатно отпаѓање од ЛШ на Ливерпул може да има лош ефект за нас т.е позитивен ефект за нив дека тогаш ќе се фокусираат единствено на ПЛ.И кај нас би било така ако изгубиме од Порто али незнам ја мислам дека ќе поминеме.

Инаку си размислував нешто,шо мислите за оваа комбинација за трансфери летово..да видиме еве на пример Роналдо да го шитнеме 80мил., а Тевез 25мил.

Роналдо и Тевез Аут = 105мил.

Бензема и Рибери Ин = 50м. + 30м. = 80м.

Ем супер играчи,ем поевтини и уше бакшиш ќе ни остане :)
убаво мислиш но тевез е позајмен и за неговото заминување нема да земаме ни скршен денар!
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.547
Поени од реакции
22.298
Почнаа да тонат:vozbud:
И ќе продолжат да тонат....

И ја исто.Нема нишо послатко од израмнување на титулите со Ливерпул,оваа сезона.Али овој изгубен натпревар и најверојатно отпаѓање од ЛШ на Ливерпул може да има лош ефект за нас т.е позитивен ефект за нив дека тогаш ќе се фокусираат единствено на ПЛ.И кај нас би било така ако изгубиме од Порто али незнам ја мислам дека ќе поминеме.

Инаку си размислував нешто,шо мислите за оваа комбинација за трансфери летово..да видиме еве на пример Роналдо да го шитнеме 80мил., а Тевез 25мил.

Роналдо и Тевез Аут = 105мил.

Бензема и Рибери Ин = 50м. + 30м. = 80м.


Ем супер играчи,ем поевтини и уше бакшиш ќе ни остане :)

EDIT: Ве молам никој да не ја постира ретардираната вест на 24фудбал. Најверојатно знаете за која мислам,аман бе колку можат луѓето да бидат глупави?


Имаме исто мислење...
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.633
Поени од реакции
43.382
И ја исто.Нема нишо послатко од израмнување на титулите со Ливерпул,оваа сезона.Али овој изгубен натпревар и најверојатно отпаѓање од ЛШ на Ливерпул може да има лош ефект за нас т.е позитивен ефект за нив дека тогаш ќе се фокусираат единствено на ПЛ.И кај нас би било така ако изгубиме од Порто али незнам ја мислам дека ќе поминеме.

Инаку си размислував нешто,шо мислите за оваа комбинација за трансфери летово..да видиме еве на пример Роналдо да го шитнеме 80мил., а Тевез 25мил.

Роналдо и Тевез Аут = 105мил.

Бензема и Рибери Ин = 50м. + 30м. = 80м.

Ем супер играчи,ем поевтини и уше бакшиш ќе ни остане :)

EDIT: Ве молам никој да не ја постира ретардираната вест на 24фудбал. Најверојатно знаете за која мислам,аман бе колку можат луѓето да бидат глупави?
Добра математика,само јас повеќе го сакам Агуеро од Бензема...

П.С болдираното за Буфон ли ти е?:pos::pos::pos::pos:смешки на квадрат!

Ако ме праша некој мене, јас слободно без никакво премислување би земал само ПЛ, а да отпаднеме од ЛШ и ФА куп. Би бил презадоволен. А верувам и Фергусон.
И јас би бил задоволен со ПЛ,воедно и израмнување на титули со Лузерите и не се разочарувам премногу ако отпаднеме од ЛШ..И да не освоиме овие 2 години ЛШ не е трагично..Сепак вреди да се проба,да не заборавиме дека НИКОЈ до сега ја нема освоено 2 пати по ред..
 

__MaNu__

МАНЧЕСТЕР ЈУНАЈТЕД
Член од
30 ноември 2008
Мислења
520
Поени од реакции
3
Колку ке биде слатко доколку се израмниме со лузерите во бројот на титулите па да ги видеме навивачите после дали ке зборат кој е најтрофеен тим во Англија...
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
3 натпревари преместени
Значи не се ништо посебно,по барање на Sky Sports TV,како шо разбрав барем ја преместени се следниве утакмици:

v Boro (A) – Sun 3 May 17:00h
(was Sat 2 May 16:00h)

v City (H) – Sun 10 May 14:30h
(was Sat 9 May 16:00h)

v Arsenal (H) – Sat 16 May 13:45h
(was Sat 16 May 16:00h)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom