Фан Клуб: Манчестер Јунајтед

Статус
Затворена за нови мислења.
N

navivacka

Гостин
цц ц ц се скренав од памет при шансите на Интер,Видич уште еднаш покажа дека е важен за тимот на Јунајтед ама се случи тоа што го очекував:Постигнуваме гол и се повлекуваме,аман бе:uvo:нели им текнува дека може тоа да се казни?Ферги ке има работа да им каже што како,сепак може уште некој гол во мрежата на Цезар за мирна завршница.
 

LaVista

Traumatic Playground
Член од
31 јануари 2007
Мислења
4.183
Поени од реакции
958
Ајде ајде сакам уште голови :):) Добар натпревар инаку:smir:
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
12.406
Поени од реакции
544
Фантастичен почеток, во продолжение беше заебано.
Ибрахимовиќ ги прима сите топки, доста опасен е, а може уште повеќе да биде во второто полувреме.
Доста акции со бесконечни додавања и на крај некој ќе усере.
Уште не е ништо завршено, има уште цело полувреме, не смее да има опуштања, како и да е од резултатот сме задоволни. :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
сколс и гигс дефинитивно најдобри на натпреварот!не би ги мењал за ништо на светот!:smir:
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.635
Поени од реакции
43.395
На полувреме водиме 1-0.Резултатот е добар,но нашата игра не е како што треба.Пола од додавањата беа непрецизни,а и одбраната не е на ниво.ВДС е :zver:.Интер имаа повеќе шанси од нас и според мене малце подобро играа.А за О'Шеј немам зборови.Ц ц ц тоа јас ќе го дадев.Како и да е со среќа во второ полувреме!
 
Член од
12 јуни 2008
Мислења
5.227
Поени од реакции
972
Од прво полувреме сум задоволен од резултатот а од играта не баш...едвај чекав да заврши прво полувреме одбраната премногу се опушти а тоа имаа шанса да го казнат Ибрахимович и Станкович...сепак Ферги тоа ќе го среди на полувеме а според мене шанса треба да добие Тебез некако не ми беше активен Бербатов...и нема да заборавам да го пофалам Гигс најдобар во првиот дел...
 

Јунајтед

Indifferent
Член од
5 јануари 2009
Мислења
3.974
Поени од реакции
1.622
Добро е што рано го дадовме голот.Но,мораше веднаш да се тргне и да дадеме уште еден.Не очекував ваква добра партија на Интер досега,но на полувреме Ферги ќе ги посоветува добро.
Никако не треба да се брани водството,мора во првите 15-20 минути да дадеме уште еден :smir:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Бугарот мора во аууут, Тевез да влезе :helou:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
треба на ибрахимович да му се игра фластер.опасен е штом прима топка!и да го фаулират што подалеку од голот!:toe:
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
12.497
Поени од реакции
4.070
Мораме да ја подобриме играта напаѓавме дадовме гол за 7 минути,зошто затварање?Ако игравме отворен фудбал до полувреме уште 2 ќе им плеснавме...
Ете зошто ме нервир О'Шеј,немој после да се лутите :)Направи 10 непотебни фаули,од кој Интер можеше да профитира,промаши нешто што е потешко да се промаши отколку погоди.:toe:
Ајде со среќа во второ полувреме.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
не е толку лош бугаринот ама роналдо и руни некако слабо ги гледам!:toe:
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Ај ај добро е засега. Секоја чест за Видич, и како што ми гледа 1-0 ќе заврши.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.249
Браво за Видич!Супер игра само он,Гигс и ВДС.Одбраната многу грешки исто и Сколс.Мора Сер Алекс да им каже нешо да ги мотивира да играат као шо треба.Ако примиме гол ќе мора да даеме уше 1 така?А Катанаџото на итаљаните е ептен тешко.

LONG LIVE UNITED!
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.555
Поени од реакции
6.242
абе мурињо е среклија со нас!со порто ни го бапнаа во 90 минута!се надевам дека нема да се повтори историјата! :toe:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.684
Поени од реакции
9.310
Добро е за сега, ама мора Парк да влезе според мене, пак не штима се најдобро...али задоволен сум од 1-то полувреме.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom