Фан Клуб: Ливерпул

Кој ќе ни биде нов капитен после продавањето на Хендерсон?


  • Вкупно гласачи
    100

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
Mane ve ebe sezonava, covekot voopsto ne podava, si ja drzi topkata dodeka ne ja izgubi...pa i ne dava golovi...
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
А Салах кога ќе ја добие топката промашува чисти шанси. Тоа што лани даваше ко од шала годинава да му дадеш 5 пати да го повтори нема да погоди. Треба Фирмино да си игра напред нека не изведува Клоп.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
нека не изиграва со Гомез на десен бек.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Фабињо имаше океј партија денес мислам дека полека влага во ритам.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.644
Мене па некако не ме бендисува Фабињо сеуште.. Висок, тромав, многу лесно го дриблаат и претрчуваат. За разлика од него Вајналдум искина.
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
965
Поени од реакции
830
Наби... Вистинско освежување во средниот ред, онака баш како што очекував од него, позитивен со додавањата, дриблинзи, тешко му се одзема топка, и најчесто на право место во право време. Заслужи и гол од шансите што ги имаше.

Како целина не беа најсјани се до измените, но со оглед на комбинираниот состав - разбирливо. Она што е интересно е дека знаат да "стиснат на гаста" кога е најпотребно, и веќе неколку меча ги решаваат така. Јес да беше Барнли, кои патем се очајни сезонава, ама убаво е кога знаеш дека тимот може лесно да се врати од негатива.

P.S. Се надевам не е нешто сериозно со Гомез.
 
Последно уредено:
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.845
Поени од реакции
7.644
Ова колку што знам е прв пат да се вратиме по негатива, додуша и ретко примаме гол, но дефинитивно среќата е премногу на наша страна како никогаш до сега. Во било која сезона претходно стативата на крај ќе беше гол за 2-2
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Клоп потврдил дека Гомез ќе има скен утре и дека најверојатно ќе отсуствува некое време.
Многу ќе ни фали со Наполи, дефинитивно.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Нема да фали, тука е најдобриот на сите времиња.
 

S.L

Желба по титула :D
Член од
1 јули 2013
Мислења
1.856
Поени од реакции
1.285
Не може и не смее Гомез да игра на десен бек и крај. Знам дека сака да го одмори ТАА, ама нека најде некое друго решение или Клајн нека го испроба.
Кеита беше океј. Млитаво прво полувреме, ама после примениот гол се свеснаја и позитивно ме изненадија. Алисон секој натпревар позитивно ме изненадува и мн сум задоволен што имаме голман од светска класа па ќе се дрзнам да речам дека е меѓу 5-најдобри голмани во светов.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ова колку што знам е прв пат да се вратиме по негатива, додуша и ретко примаме гол, но дефинитивно среќата е премногу на наша страна како никогаш до сега. Во било која сезона претходно стативата на крај ќе беше гол за 2-2
Која статива бе друже, Алисон одбрани.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom