Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Ima sansi za iznenaduvanje so Celzi no mora da se podobri igrata vo sredniot red, ako lani ni bese problem odbranata i Napadot dobro ovaa godina mnogu sme slabi vo sredina. Bidejki gi sledam site natprevari na Liverpool do sega godinava, mn slabo igrame vo sredina ne mozeme da se povrzeme. A toa spored mene e greska na Hodgson bidejki toj e covekot koj treba da kaze koj ke prenese topka koj ke organizira napad itn. No sepak vo poslednive dve utakmici pokazuvame golemo podobruvanje vo napadot sto me raduva bidejki sozdavame sansi.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Man of the match: In a scrappy game with precious little quality up front, Liverpool defender Sotirios Kyrgiakos scoops this honour for a commanding performance at the back while also threatening from set pieces.

Леле леле :pos:
 
В

Вори

Гостин
и јас се надевам на добар фудбал и се надевам дека Ливерпул ќе покажат заби, во дерби утакмици впрочем формата не е битна ако се прашувам јас би сакал да заврши 7+ па кој сака нека победи.
Ти текнуа на утакмицата пред две сезони во ЛШ,кога на Стемфорд заврши 4-4 нели:)?
А,Бане ве унакажа на Енфилд со два гола.
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Man of the match: In a scrappy game with precious little quality up front, Liverpool defender Sotirios Kyrgiakos scoops this honour for a commanding performance at the back while also threatening from set pieces.

Леле леле :pos:
Kyrgiakos e mn dobar u posledno vreme i ova sto e kazano e mn vistinito:D
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Знам, зборот ми е на кое ниво дојдовме. Киргијакос е добар, ама има 5 класи подобри од него во ливерпул (на хартија) и стигнавме тој да ни биде човек на натпреварот.
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Za toa e kriv Benitez i nikoj drug, on gi birase ovie igraci sto se tuka i tocno e deka Hiks i Zilet dadoa mn pari za klubot ama Benitez gi odbra ovie, od koi samo 3 4 izlegoa dobri. A mislam deka i ovoj Hodgson niso poise ne znae, i iskreno nejkam da trosi pari poso moze mnogu da zezne:S
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Честито победа момци.. Се надевам дека ќе го победите и Челзи со истиот резултат... Добро е за првенството шо влегвате во ритам, колку толку...


Поздрав
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Шо збориш бе Диводино бе?????????Очигледно не пратеше шо се дешаваше во последните 2 години во клубот.Бенитез го вадеше максимумот од све....Хикс и Жилет го уништија клубот.Даваа годишно по 15 мочани миљона.И ти за тие пари какви играчи ќе купиш бе?Бенитез е легенда во Ливерпул исто како и во Валенсија шо е.Сите трансфери на Бенитез беа одлични со оглед на парите шо му ги даваа,и од лани почнаа неговите трансфери одлично да функционираат.Он ги договори Макси и Џо да дојдат без пари.Он го донесе Торес,Маскерано,Чаби,Аурелио,Барош,Сисе,Луис Гарсија,Реина,Агер и уше мн други...Немаш никакво право да збориш за него.Да ни беше он уше тренер сеа ќе бевме меѓу првите места ако не и прво.А за Хоџсон....Почнаа да ја сфаќаат неговата теорија играчите,почнаа да влагаат во форма и баш он со помош од Даглиш ќе ги донесат играчите шо ни се потребни.
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Ти текнуа на утакмицата пред две сезони во ЛШ,кога на Стемфорд заврши 4-4 нели:)?
Таа едно време нели ќе беше под истрага од УЕФА. Демек имаше сомнежи за местенки во многу натпревари, па и Челзи - Ливерпул од таа година беше меѓу нив.
Или сум читал многу неквалитетни вести :)

Памтам и Луис Гарсија на времето еден како шибна (троа контроверзен до душа) во ЛШ.
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Дададада...И ја читав,и таа утакмица и против Арсенал коа игравме коа исто заврши 4-4.Демек местени биле утакмиците и дека ќе истражуваат.Ама нишо од тоа,ваљда пошо станува збор за 3те од 4 најдобри Англиски клуба па се запоставила истрагата.
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Шо збориш бе Диводино бе?????????Очигледно не пратеше шо се дешаваше во последните 2 години во клубот.Бенитез го вадеше максимумот од све....Хикс и Жилет го уништија клубот.Даваа годишно по 15 мочани миљона.И ти за тие пари какви играчи ќе купиш бе?Бенитез е легенда во Ливерпул исто како и во Валенсија шо е.Сите трансфери на Бенитез беа одлични со оглед на парите шо му ги даваа,и од лани почнаа неговите трансфери одлично да функционираат.Он ги договори Макси и Џо да дојдат без пари.Он го донесе Торес,Маскерано,Чаби,Аурелио,Барош,Сисе,Луис Гарсија,Реина,Агер и уше мн други...Немаш никакво право да збориш за него.Да ни беше он уше тренер сеа ќе бевме меѓу првите места ако не и прво.А за Хоџсон....Почнаа да ја сфаќаат неговата теорија играчите,почнаа да влагаат во форма и баш он со помош од Даглиш ќе ги донесат играчите шо ни се потребни.
Se glea kolku go sledis klubot:D Vrska nemas be ti, Aurelio igracisteto povreden e 80% od vremeto, vtoro Baros igrase vo Liverpool od 2002 do koga osvoija liga sampioni bese donesen od Zerar Ulije i Benitez go RRODADE:mad: A Alonsoo si otide od Liverpool samo radi Benitez poso Benitez ne bese zadovolen od negovata "forma" i sakase da go kupi Barry. Torres go donese tocno samo Torres i Maskerano se dobri igraci da bese Garcia dobar zaso go prodade togas????? Go kupi Babel za 15M i sto? Vrska nema igracot, ocigledno ne gi svakas rabotite kako stojat. Vo Liverpool momentalno ima samo 4 igraci koi vredat: GERRARD, KUYT, CARRA i TORRES( koj skoro celo vreme e povreden) i bi ti preporacal da bides objektiven a ne da letas u vozduh.

GO SAKAM LIVERPOOL OD SE SRCE, NO SE SOOCUVAM SO FAKTOT DEKA SE MNOGU SLABI I DEKA IMAAT PODPROSECNA EKIPA, A ZA DA IMAS EKIPA TREBA DA FRLIS PARI. AJDE KE VIDIME STO KE NAPRAVI I HODGSON I KAKO KE GI POTROSI PARITE KOI KE MU BIDAT DADENI OD NESV! I plus za Benitez nemoj da mi zboris deka e dobar trener da bese dobar ke osvoese neso, liga sampioni osvoi so tim na Ulije, a FA kupot so polovina tim na Ulije. Ne gi sakam Hiks i Zilet no deka koa dojdoa dadoa pari dadoa poso so nivni pari go kupivme Torres, Kuyt i Babbel jakiot igrac. Za klubot lugjeto potrosija poveke od 200M a Benitez site tie pari gi frli vo voda, RAZBERI!

A da i da ne zaboravime koj go prodade Owen, i go donese Morientes na negovo mesto za 9,5M funti koj postigna samo 8 gola.
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Дечко смири малце,пошо лупаш глупости...Чаби сам сакаше да си иде,Бенитез му дозволи.Гарсија беше супер играч...Овен и ја да бев ќе го шитенев,бетер беше од Торес со повредите немаше потреба од таков играч иако беше еден од најдобрите напаѓачи тоаш.Бабел е топ играч само шо се уништи од таа проклета клупа.Кара ни малце не вреди оваа сезона,сите напади идат по десната страна и он највише ќикснува.Има повеќе од 3ца играчи кој вредат...Лукас(сезонава е супер)Нагог(коа и да е во игра скоро секоаш дава гол),Миералеш,Џо Кол,Реина(со исклучок на 2 натпревари)
Ко второ не се дери....Ако фрлија 200 м. украдоа 1 миљарда(ако не и више).Го донесоа клубот во пропаст.Нормално дека првата сезона коа дојде Бенитез му дадоа мн кеш,секој тим го праи тоа..Ама колку украдоа после???Немоеш цела вина да му ја префрлиш на Бенитез.Пред 2 сезони ќе земевме титула,ама кој ќиксна??Цела таа сезона се играше со иста тактика и со 90% од играчите,и они потфрилја со подпросечни ново дојдени 1 лигаши...Бенитез напраи мн за клубот.Да сака да се врати и ја да сум газда на Ливерпул,одма би го вратил.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Дечко смири малце,пошо лупаш глупости...Чаби сам сакаше да си иде,Бенитез му дозволи.Гарсија беше супер играч...Овен и ја да бев ќе го шитенев,бетер беше од Торес со повредите немаше потреба од таков играч иако беше еден од најдобрите напаѓачи тоаш.Бабел е топ играч само шо се уништи од таа проклета клупа.Кара ни малце не вреди оваа сезона,сите напади идат по десната страна и он највише ќикснува.Има повеќе од 3ца играчи кој вредат...Лукас(сезонава е супер)Нагог(коа и да е во игра скоро секоаш дава гол),Миералеш,Џо Кол,Реина(со исклучок на 2 натпревари)
Ко второ не се дери....Ако фрлија 200 м. украдоа 1 миљарда(ако не и више).Го донесоа клубот во пропаст.Нормално дека првата сезона коа дојде Бенитез му дадоа мн кеш,секој тим го праи тоа..Ама колку украдоа после???Немоеш цела вина да му ја префрлиш на Бенитез.Пред 2 сезони ќе земевме титула,ама кој ќиксна??Цела таа сезона се играше со иста тактика и со 90% од играчите,и они потфрилја со подпросечни ново дојдени 1 лигаши...Бенитез напраи мн за клубот.Да сака да се врати и ја да сум газда на Ливерпул,одма би го вратил.

Диме....Диме..... мнооогу сси грешка, излгеа не си прател како шо треба!

Ако Бенитез правиот тренер кој што ни треба, замерак!
Човекот кој втора реченица му беше - „За малку“!

Човекот кој освен 4-1-3-1 формација незнаеше ништо друго, таа формација беше загарантирана дури и кога немаше играчи за такво нешто!
Впрочем затоа и Кајт страдаше , тој беше виновникот за тоа дека Кајт од стрелец со по 20 гола во просек го направи крило, виновник за Бабел кој беше нешто слично со Кајт во Холандската лига, само што овој не се снајде најдобро како Кајт!

Човек кој од Џерард сакаше да направи Напагач!
Човек кој на Роби Кин му ја уништи кариерата.
Човекот кој буквално на клоци изнесе од клубот играчи како, Рисе , Мајкл Овен, Луис Гарсија , Белами и ред други очигледни таленти!
Човек кој донесе играчи како Аквилани кој преседе цела сезона на клупа, играч како Мориентес кој скоро и да не даде гол, играч како Роби Кин од кој бараше игра а притоа го пушти дури еднаш да одигра 90 минути.... итн!

Ете тоа е Бенитез...... тој е тој кој само допринесуваше и тоа малку шо го имавме од Америте да го униште за нему само познати цели!

Тактика имавме ...... и мало дете од 10 години ке сватеше каде треба да не удри!

Затоа нема потреба веке да се споменува Бенитез......

________________________________________

Него каде се сега оние кои вика после утакмицата на Блекбурн, дека имаме игра....дека сме се оправиле.....дека конечно е средено!

Ја оваа утакмица не сум ја гледал, али според сите статии на Нет.....доволно е да видам дека пак сме бранеле резултат 0-0!

Мора Хоџсон што попрво да си оди..... впорчем и тој самиот си кажа..... Не судете ме сега, судете ме после 10 утакмици!


После 10 кола:

Победи .............3

Нерешени.........3

Порази.............4

Дадени голови.............10

Примани голови...........14

Позиција на табелата................12



Зарем треба да го чекаме 11 коло......денот кога играме со Челзи?
 
Член од
15 септември 2009
Мислења
53
Поени од реакции
8
Дечко смири малце,пошо лупаш глупости...Чаби сам сакаше да си иде,Бенитез му дозволи.Гарсија беше супер играч...Овен и ја да бев ќе го шитенев,бетер беше од Торес со повредите немаше потреба од таков играч иако беше еден од најдобрите напаѓачи тоаш.Бабел е топ играч само шо се уништи од таа проклета клупа.Кара ни малце не вреди оваа сезона,сите напади идат по десната страна и он највише ќикснува.Има повеќе од 3ца играчи кој вредат...Лукас(сезонава е супер)Нагог(коа и да е во игра скоро секоаш дава гол),Миералеш,Џо Кол,Реина(со исклучок на 2 натпревари)
Ко второ не се дери....Ако фрлија 200 м. украдоа 1 миљарда(ако не и више).Го донесоа клубот во пропаст.Нормално дека првата сезона коа дојде Бенитез му дадоа мн кеш,секој тим го праи тоа..Ама колку украдоа после???Немоеш цела вина да му ја префрлиш на Бенитез.Пред 2 сезони ќе земевме титула,ама кој ќиксна??Цела таа сезона се играше со иста тактика и со 90% од играчите,и они потфрилја со подпросечни ново дојдени 1 лигаши...Бенитез напраи мн за клубот.Да сака да се врати и ја да сум газда на Ливерпул,одма би го вратил.
Babel (kupen za 14Mfunti, od Benitez -vikash deka e top igrac prvo a sea vikas deka klupata go unistila) prasanje: Koj go drzese na klupa? Hodgson? Ili covekot koj za nego potrosi 14M?
Cara (od sezonata samo 4tina projde, a inace da ne e on ne 2-3 gola 5-6 ke primame na utakmica - poso on gi organizira utnatite stoperi)
Ngog ( vo PL ima samo eden gol protiv Arsenal-OK i ima 5 gola vo Evropa od koi tri so Rabotnicki (toa ti e ekipa vo rang na NOrthampton t.e. 4 rang liga vo Anglija i drgite dva so Steaua so ti se kako Midlsbru od championship)- so eden zbor prosecen igrac.
Joe Cole ( da bese tolku dobar zaso Celzi go pusti???? Igrac so bese rezerva vo Celzi, dojde vo Liverpool da igra prv tim = sramota)
Meireles (do sega nema nisto konkretno napraveno - go falea falea nitu gol nitu asistencija)
Xabi Alonso (http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/sport/football/2625300/Xabi-Alonso-Rafa-B*****z-didnt-support-me-at-Liverpool.html - prvo procitaj po intenet pa zbori)
Lucas (I lani bese dobar samo so pravese po nekoj greski, no sepak ne e toa igrac koj treba da vodi eden tim do osvojuvanje titula vo CL i PL, use treba da uci)

Sporedi go timot na Liverpool so timot na Celzi, Man U, Arsenal pa duri i Tottenham, Villa i Everton. Imame prosecna ekipa prifati go toa. A za Roy, covekot ne e los, katastrofa e. Da bese dobar nemase da imame najlos start u 50 godini, ke se znaese u timot koj prenesuva topka niz teren itn itn. So eden zbor golemi pari treba da frli NESV za klubot da moze da igra vo Evropa naredna godina. Ednistveno nesto sto smetam deka e ok kaj klubot se mladite igraci: Pacheho, Wilson, Spearing, Ngoo i Shelvey koj e ogromen prospekt. I ne te razbiram so sakas da kazes za sezonata koa zavrsivme 2ri??? Deka sme imale dobri igraci imavme dobri i Benitez prodade dva trojca u letoto i gotovo go kupi Aquilani hahahha, kako moze toj igrac da igra u Anglija ne mi e jasno:D

Ke vidime to ke napravi so Inter ovaa godina.

--- надополнето ---

Диме....Диме..... мнооогу сси грешка, излгеа не си прател како шо треба!

Ако Бенитез правиот тренер кој што ни треба, замерак!
Човекот кој втора реченица му беше - „За малку“!

Човекот кој освен 4-1-3-1 формација незнаеше ништо друго, таа формација беше загарантирана дури и кога немаше играчи за такво нешто!
Впрочем затоа и Кајт страдаше , тој беше виновникот за тоа дека Кајт од стрелец со по 20 гола во просек го направи крило, виновник за Бабел кој беше нешто слично со Кајт во Холандската лига, само што овој не се снајде најдобро како Кајт!

Човек кој од Џерард сакаше да направи Напагач!
Човек кој на Роби Кин му ја уништи кариерата.
Човекот кој буквално на клоци изнесе од клубот играчи како, Рисе , Мајкл Овен, Луис Гарсија , Белами и ред други очигледни таленти!
Човек кој донесе играчи како Аквилани кој преседе цела сезона на клупа, играч како Мориентес кој скоро и да не даде гол, играч како Роби Кин од кој бараше игра а притоа го пушти дури еднаш да одигра 90 минути.... итн!

Ете тоа е Бенитез...... тој е тој кој само допринесуваше и тоа малку шо го имавме од Америте да го униште за нему само познати цели!

Тактика имавме ...... и мало дете од 10 години ке сватеше каде треба да не удри!

Затоа нема потреба веке да се споменува Бенитез......

________________________________________

Него каде се сега оние кои вика после утакмицата на Блекбурн, дека имаме игра....дека сме се оправиле.....дека конечно е средено!

Ја оваа утакмица не сум ја гледал, али според сите статии на Нет.....доволно е да видам дека пак сме бранеле резултат 0-0!

Мора Хоџсон што попрво да си оди..... впорчем и тој самиот си кажа..... Не судете ме сега, судете ме после 10 утакмици!


После 10 кола:

Победи .............3

Нерешени.........3

Порази.............4

Дадени голови.............10

Примани голови...........14

Позиција на табелата................12



Зарем треба да го чекаме 11 коло......денот кога играме со Челзи?
Abe napagavme so Bolton imavme sansi ama ne e toa toa. Najvise nervira toa so nemame povrzanost megu odbranata i napadot preku sredniot red. Sozdadovme nekolku sansi Torres bese dva pati sam pred gol i za malce:DD A golot bese odlicen. Ama ni fali igrata i mora da pocneme da drzime topka vo noze a ne da igrame panicno. Inace fala bogu ne bese kako so Everton:D
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Да, Бенитез е тој кој почна да го тоне бродот на Ливерпул. во право беше Мурињо за Бенитез кога рече: "2005 година беше подобра од 2006, 2006 беше подобра од 2007, 2007 подобра од 2008" Тоа говори дека секоја година Ливерпул тонеше и тонеше, па ова се резултатите. Зошто ги продаоа играчи како Сисоко, Рисе, Риера, Алонсо, Барош, Сисе, Хипија, Гарсија, Крауч? Не знаеше да ги задржи, се испокара со сите. Од кога замина Рисе и Хипија одбраната е топло-ладно. Го донесе Аурелио кој беше 2 класи послаб од Рисе. Почна да носи потпросечни играчи, тие даваа се од себе ама толку можат. Најмногу ми е за Сисоко, беше прејак во средината како деструктивец. Зарем ќе се надеваме на Лукас? Тој можеби е малку подобрен од другите сезони, но малку поквалитетен играч ќе му го земе умот, и ќе минува како воз покрај него. Хоџсон ја греши со Паулсен и Кончески, ама толкав му беше буџетот. Искрено повеќе очекував од Кончески, игра многу панично, а и центар шутот го прави споро. Гледам Макси се подобрил! Хоџсон треба повеќе да го става од лева страна, од кога се повреди Кол, тој се преврли лево, и изигра многу подобро од Кол. Се надевам дека ќе ја продолжиме серија победи и со Челзи, пошто и тие се многу ранливи, победиве во ПЛ ги прават случајно, без никаква надмоќ. Ако запнат нашиве можат минимум нерешено. Ајде да видиме лани кога викае дека сме му ја дале на Челзи, ако е така, нека ни пуштат сега, ама не мора ќе ги победиме со игра.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom