Фан Клуб: Ливерпул

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јуни 2007
Мислења
1.296
Поени од реакции
26
Vaka taka so kombiniran sostav na skoro site utakmici uspeavme da se plasirame ponatamu ... Mozda ne prikazavme nesto posebni partii no celta gi opravduva sredstvata.. Iskreno mislam deka mozeme da go osvoime gomnovo od natprevaruvanje godinava
 
Член од
8 август 2010
Мислења
77
Поени од реакции
11
Ваа година Реина напатеви и многу погрешен. Ваа му е 3 грешка што а направи, првата му беше со Арсенал, втората на пријателскиот меч помеѓу Аргернтина-Шпанија и третата на ваа утакмица со Стеауа.
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
ова денес и не е грешка на реина туку на линискиот судија кој не подигна знаме за офсајт. пред реина имаше играч кој беше во офсајт, додуша не ја удри топката туку му попречи на реина во видното поле. тоа во сите појаки лиги како англиската се суди како офсајт.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Ајде ајде.....први сме во групата!! Тоа е најважно...барем за ЕЛ немајте гајле со стариов!!!
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
ова денес и не е грешка на реина туку на линискиот судија кој не подигна знаме за офсајт. пред реина имаше играч кој беше во офсајт, додуша не ја удри топката туку му попречи на реина во видното поле. тоа во сите појаки лиги како англиската се суди како офсајт.
Reina told ESPN: "I thought one of their players was offside for the goal but I've watched replays and it's my fault. It's my mistake and I have to handle that and get through.

"He was definitely obstructing me, but I definitely should have reacted much better than I did. I will handle the mistake and improve."
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Немаше офсајд!!
[video]http://www.goalsarena.com/video/uefa-europa-league/02-12-2010-steaua-bucuresti-liverpool-group-k_en.html[/video]
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
пачеко потпишал нов договор до 2014 година
ОДЛИЧНО
 

sanos_a

www.autobusi.net/
Член од
12 декември 2008
Мислења
554
Поени од реакции
83
После новите договори на пачеко и кели најверојатно ке лета рој оти тој сакаше ако не двајцава ама пачеко сакаше да го продаде
 

Стеф...

30.05.1980 Time when the legend was born...
Член од
16 април 2009
Мислења
364
Поени од реакции
39
Нејќел никој да продаде...Не верувај во се шо ќе прочиташ.А и нема да лета Рој нигде.
 
Член од
8 август 2010
Мислења
77
Поени од реакции
11
Ама Агер може ќе си оде во јануари највероватно во Волзбург.:(
 

Ливерпул

Red Scouser
Член од
18 февруари 2010
Мислења
967
Поени од реакции
833
Баш па денес најде Агер да изјавува дека ни со клоци нема да можат да го отстранат од Ливерпул. :)

Liverpool FC's Daniel Agger dismisses talk of Anfield exit
Dec 3 2010
by James Pearce, Liverpool Echo

DANIEL AGGER has dismissed speculation that he could leave Liverpool during the January transfer window.

The Danish centre-back, who is currently sidelined with a calf problem, has been linked with a move to German side Wolfsburg.

“Liverpool can't force me out of the club even if they want to as I have got four years left on my contract,” Agger said.

“I find it strange that people who don't know anything shout everything possible.

“I expect Roy Hodgson to have the guts to tell me face to face if he doesn't want me and he hasn't said that.”

http://www.liverpoolecho.co.uk/liverpool-fc/liverpool-fc-news/2010/12/03/liverpool-fc-s-daniel-agger-dismisses-talk-of-anfield-exit-100252-27763396/
Баш како што рече Havoc.
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.576
Поени од реакции
11.485
Никаде не оди Рој!!! Бтв сега слушнав шпекулација дека наводно ќе имало трампа Лукаку за Јовче + пари....:pos2: толку не се имам смеено не знам од кога.......а да.....од 'доверливиот' извор беше!!
 
Член од
26 мај 2010
Мислења
135
Поени од реакции
4
Никаде не оди Рој!!! Бтв сега слушнав шпекулација дека наводно ќе имало трампа Лукаку за Јовче + пари....:pos2: толку не се имам смеено не знам од кога.......а да.....од 'доверливиот' извор беше!!
па лукаку се смета за еден од најталентираните фудбалери , има само 17 години а векје занего се интересираат безброј клубови, од јовче ништо ама буквално ништо невидов додека е кај нас освен оној гол некна што го даде ..... прави некој дриблинзи но тимска работа е премногу слаб едноставно истото е и со бабел ја зима топката и оди од прв до последен сите ги ашка ако има околу него 5 дууши отворени
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom