Фан Клуб: Лацио

Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Честито победа против фиорентина ,малце сте си го запуштиле фан клубот, а оваа сезона не играте така лошо не веруем дек нема фанови на Лацио на форумот,бидете малце активни.
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.942
Поени од реакции
7.417
Се повампире маури :uvo: браво за него тука ако победи лацио не знам шо да речам ....

--- надополнето ---

ps.има навивачи на форумто за лацио ? што сте ја оставиле вака батал темата :baeh:

--- надополнето ---

По луда утакмица алав да муе и на двата тима инаку 2-3 за лацио :helou:
 

Goran Bt

локал патриот
Член од
28 јуни 2009
Мислења
8.942
Поени од реакции
7.417
4-3 за Наполи:baeh:
хахаха шо има врска не сум навивач на лацио(
само Пелистер го сакам јас
) само така ми се симатични за навивачите од времето инаку оваа утакмица шо би рекле нашите конетатори е за аналаите хахах лудница утакмица и атмосвера и на секој навивач на лацио треба да му е чест за оваа игра што ја прикажаа и двата тима да беше по присебен судијата можеби и нерешено ќе завршеше но тоа онде точно да судиш е невозможноооо
:bravo::bravo::bravo:

--- надополнето ---

ps.оти не играше хернандез за лацио ?
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
не сум ниту јас фан на Наполи,малку се шегував...

иначе ретко добар натпревар во италијанското превенство,Лацио заслужи макар бод
 

intro

★ ★ ★★ ★
Член од
6 јануари 2011
Мислења
1.358
Поени од реакции
1.041
со среќа догодина во лига европа за малце среќа ќе беше лига на шампиони но милан не заврши работа
 
Член од
8 август 2010
Мислења
77
Поени од реакции
11
Дали тоа Муслера сварно ќе си оди и тоа во Галатасарај или тоа е само спекулации...
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.828
Дали тоа Муслера сварно ќе си оди и тоа во Галатасарај или тоа е само спекулации...
Лацио го бара Лорик Цана од Галатасарај, така да една од опциите Муслера да оди во спротивен правец, бидејќи тие го бараат него.. Е сега, не знам дали баш ќе оди во Галатасарај бидејќи според мене тоа би му бил чекор назад во кариерата, ама можно е да оди ако се полакоми за пари. А дека ќе си оди од Лацио, тоа е 99% сигурно, бидејќи не сака да потпише нов договор.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.242
Поени од реакции
21.582
Со среќа нека ви е Мирослав Клосе. Одличен играч зедовте.
 
Член од
26 март 2011
Мислења
592
Поени од реакции
79
Albanskiot Internacionalec LORIK CANA vo slednite 3 denovi se ocekuva da potpisa za Lazio , od sigurni izvori....
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.828
За Муслера се поизвесно е дека ќе си оди, а замена за него се бара во Маркети.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
а зошто муслера да си оди? јас мислам дека е супер голман
а лацио кој и да го земе од маркети и сторари нема да згреше, пошто се многу добри голмани и двајцата, само што маркети е помлад
 

Kajgana Shop

На врв Bottom