Фан Клуб: Лацио

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
meazza напиша:
А доколку би заминал Пандев к.. ме боли за Лацио.. :toe:
Влатко_Русин напиша:
Исто и мене друже! Ама мора да го поддржуваме нашиот најдобар фудбалер!
Lazio mi se vtor omilen tim i mene ic ne mi e gajle dali Pandev igra ili ne igra za Lacio. si gi sakam godini. sega mozi nemat zvezdi ama porano imaja nogu jak tim so Mihajlovic, Simeone, Crespo, Stankovic, Veron... i bea unstoppable. sega i posledni da se sekogas za niv ke si navivam, a so navivac si ako ne go sakas tvojo tim vo dobro i vo loso?
Lacio gi ima najakite navivaci vo Italija i toj so ke doj na Olimpiko sekogas kotek jadi. ne da se pram mangup ama fakt e.
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Nikola_MKD напиша:
Lazio mi se vtor omilen tim i mene ic ne mi e gajle dali Pandev igra ili ne igra za Lacio. si gi sakam godini. sega mozi nemat zvezdi ama porano imaja nogu jak tim so Mihajlovic, Simeone, Crespo, Stankovic, Veron... i bea unstoppable. sega i posledni da se sekogas za niv ke si navivam, a so navivac si ako ne go sakas tvojo tim vo dobro i vo loso?
Lacio gi ima najakite navivaci vo Italija i toj so ke doj na Olimpiko sekogas kotek jadi. ne da se pram mangup ama fakt e.
Гледам навиваш за тимови со ѕвезди затоа ли се откажа од Лацио па почна да навиваш за Реал
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
rekov deka mi e vtor omlien tim i ne se otkazav od Lacio.
rekov deka i posledni da se jas pak za niv ke navivam
ne navivam za timoj so zvezdi. Real nisto nemaja osvoeno cetiri godini i jas pak za niv navivam i sekogas ke navivam isto so Lacio
za segasnio tim na Real ne znam dali mojs da gi narecis zvezdi oti drugite golemi timoj imat pogolemi 'zvezdi' kako so gi vikas
jas ako ne navivam dovolno za Lacio, ti mozi navivas
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Nikola_MKD напиша:
rekov deka mi e vtor omlien tim i ne se otkazav od Lacio.
rekov deka i posledni da se jas pak za niv ke navivam
ne navivam za timoj so zvezdi. Real nisto nemaja osvoeno cetiri godini i jas pak za niv navivam i sekogas ke navivam isto so Lacio
za segasnio tim na Real ne znam dali mojs da gi narecis zvezdi oti drugite golemi timoj imat pogolemi 'zvezdi' kako so gi vikas
jas ako ne navivam dovolno za Lacio, ti mozi navivas
Ок грешка те разбрав
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
`TENK` напиша:
Amelia potpisa za Lazio :vozbud:
Дај линк.. Јас прочитав денес само дека би сакал да потпише а ништо официално..
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.129
Одличен голман.. Идеална замена за Перуци.
Еве нешто ново..
Лацио потпишал со некој засега "мистериозен'' играч.. Неговоти име сеуште не се знае.. Лотито изјави дека засега нема намера да го објави неговото име..
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.824
`TENK` напиша:
Amelia potpisa za Lazio :vozbud:

Тооооооооо!!!!

Јас се надевав на Сторари, али уште подобар голман земаа!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Storari ima 40 god da se razbereme odlicen golman dobar poteg Amelia odlicna zamena :)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.824
`TENK` напиша:
Storari ima 40 god da se razbereme odlicen golman dobar poteg Amelia odlicna zamena :)
Greska si, 30 godini ima Storari. Ali, Amelia e dosta pomlad i podobar golman. Samo smetav deka Lazio nemaat sansi da go zemat, mislev deka ke potpise za nekoj od "pogolemite" klubovi.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
dobro be taka ide zborot moze li Amelia da go zameni zverot Peruzzi
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
5.105
Поени од реакции
5.824
Znaci prasanjeto e dali tretiot golman na Italija od Svetskoto 2006 moze da go zameni vtoriot. Ne mozam da odgovoram na ova, zasto ne sum go gledal mnogu Amelia kako brani. Samo mozam da kazam deka mnogu e tesko nekoj da uspee da go zameni Peruzzi. Covekot e legenda.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom