Фан Клуб: Кливленд Кавалирс

Ф

Фил Ајви

Гостин
atanase некоја информација за повредата на Џејмисон?

Еве вечер шанса да ги гледам момциве без Џејмс против Индиана.
 
Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Cleveland Cavaliers 96 - 83 Chicago Bulls


32 24 17 23
18 23 19 23


би требало да ги минеме со 4:0 :)
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
atanase некоја информација за повредата на Џејмисон?

Еве вечер шанса да ги гледам момциве без Џејмс против Индиана.
Не видов дека си пишел.Ништо страшно ете го денеска здрав прав си играше едно од посолидните изданија за него од како дојде кај нас...

Cleveland Cavaliers 96 - 83 Chicago Bulls


32 24 17 23
18 23 19 23


би требало да ги минеме со 4:0 :)
Па да би требало освен ако не се случи нешто непредвидливо...
Натпреварот го одбележа неспортскиот однос на кошаркарите на Чикаго.Пред се Денг и еден од најгрдите кошаркари Ноа...
Неможам да разберам какви идиоти има.Ем крив ем рака му подава еден од најдобрите кошаркари (ЛеБрон), Денг не ја прифати.Тежок идиот.Како да забораваат тие кошаркари дека се во плејоф благодарение на Кливленд.Прво Џејмс настапи со Торонто и ги победивме.Второ Џејмс не настапи со Чикако во регуларниот дел и им заврши голем дел од работата.И трето и можеби клучно Џејмисон го повреди Бош.Да не беа овие случки сега ќе гледавме Кливленд:Торонто.Треба да се благодарни а не да се тепаат со кошаркарите на КАВС...

Се врати Шек и сосема солидно.Докажува дека е вреден и корисен и на 38 години.Ајде мора да земе уште еден прстен и за петиот прст на раката а ЛеБрон да почни да ги реди
 

ЛеБрон

Сведок
Член од
3 април 2010
Мислења
60
Поени од реакции
1
Ќе тепаме 4-0 тоа сигурно.
А Шек мора да биде во форма за конф. финалето со орландо, мора да му се парира некако на хоуард,

Според мене со орландо ќе биде најтежок дуел.

Отом потом.
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Кој деген е оној Ноа тоа е страшно ме нервира играчот до максимум. Го повлекувам секој лош збор за Варежао, добро изигра а и се гледа дека се труди човекот. Шекил неможат да го сопрат, на моменти ми личи на Хауард само со послаба реализиција. Бош ни правеше проблеми мамата незнам како успеавме од 23/4 на 7 разлика ама добро според мене клучниот момент кога пак се одвоивме е соло продород на кралот и поентирање преку Бош. Не би ме изненадило и да изгубиме една така да 4-1 е мојата прогноза.
 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Ќе тепаме 4-0 тоа сигурно.
А Шек мора да биде во форма за конф. финалето со орландо, мора да му се парира некако на хоуард,

Според мене со орландо ќе биде најтежок дуел.

Отом потом.
Имаме многу центри.Ќе се игра сонего агресивно ќе мора да врати и тој а знаеме дека лесно прави лични грешки.Не е толку страшен колку што беше Шек во неговите најдобри времиња...

Шек,Зи,Варежао,Хиксон,Поув,Џејмисон има високи кошаркари за извоз
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Знаев дека ќе изгубиме една ама тоа е, утре мора да ја добиеме па полека да се фокусираме на дуелот со Бостон.

Еве пар слики












колку ме нервира кретенов








да исплакнеме малку очи хаха


 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
На натпреварот ем нашиве влегоа ептен релаксирано ем овие се што шутнаа погодија.Подоцна се покажа нашата вистинкска игра но судиите и Мајк Браун не ни дозволија да победиме.Првите поради смешните одлуки а тренерот поради тоа што на 3,5 сек до крајот заборави да остави тајмаут за да почнеме од центар и Паркер мораше да шутира од далеку.Јебига едвај чекам утакмиците со Бостон.Кралот на нив е посебно разигран и очекувам од него просек во таа серија околу 35 поена.Ќеги победиме 4:2
-------------------------------------------------------------------------------
Вејд,Коби,Кармело,Дурант можат во секое време до 30+ поени.Хауард во секое време до 15+ скока,Кид и Неш во секое време до над 15 асистенции.Проследени со форсирање и шутирање од секаде.Но само еден е кралот...
Со само 17 упатени шута и 37 мин минати на паркет...
37 поени
12 скока
11 асистенции
2 украдени
1 блокада

11/17 од поле, 6/9 за три и 9/10 од слободно
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Ќе ги ебат Бостон, а после Орландо педерите ќе го јадат и у финале кој сака нека е...троната КИНГОТ ќе ја крене :toe::vozbud:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
280
Поени од реакции
5
Ќе ги мачкаме? :tv:

И те како ќе ги мачкаме само да му појде на ЏЕЈМС да залепи 3-4 банани:tv::tv::tv:
Само добар линк да се најде зашто МТВ ќе ги даваат Јута утре мислат дека уште игра Карл Мелоун:tapp::tapp:
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
И те како ќе ги мачкаме само да му појде на ЏЕЈМС да залепи 3-4 банани:tv::tv::tv:
Само добар линк да се најде зашто МТВ ќе ги даваат Јута утре мислат дека уште игра Карл Мелоун:tapp::tapp:
Таков им е распоредот батка,петок и недела вечер да даваат јебига...
Многу јака утакмица очекувам,едвај чекам да почне :)

Mo Williams first career dunk:vozbud:
 
Ф

Фил Ајви

Гостин
Ај честито нека му е на кралот па следна година пак. :)





Оној Рондо ненормален какви асистенции прави неможеа да му најдат лек. Ален не уби со шутот, а и на Валас кај баш сега му појде. Изгледа на кралот му удри во глава наградата па почна да забушава хаха (шала).

Ај сега малку одмор па следи шоу во Бостон. Верувам во момците.

 
Член од
2 март 2008
Мислења
3.803
Поени од реакции
66
Го гледав сега пресот на Џејмс после поразот синоќа...
''И самиот сум изненаден од играта на Бостон.Ова беше нивната најдобра партија оваа сезона.Продолжуваме понатаму.Ваквите серии се долги.Оваа ќе биде и тоа како долга.Дали сум депримиран?Тоа е многу тежок збор.Не,воопшто не сум.Не е ништо загубено.До Петок ќе ги средиме работите.Ќе се вратиме од Бостон најмалку со нерешено..."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom