Фан Клуб: Кливленд Кавалирс

Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Изгубија Каваљерите по првиот меч. Ама ништо не мора да значи, Кливленд губеа против Детроит 2-0, па излегоа како победници на крајот:helou:
 
Член од
2 април 2007
Мислења
2.875
Поени од реакции
4
am asan antonio se mnogu jaki
toa e razlikata .
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Детроит слаби да не се? Знаеме дека Спарси се јаки, ама и Кливленд не се далеку. Се може да се случи!
 

Billa Bong

I love Basketball
Член од
14 август 2006
Мислења
6.590
Поени од реакции
11
Се е можно!
Спарс според мене имаат предност заради формата во која се наоѓа Данкан Џинобили и Паркер...пеколната тројка....од Кливленд никој не му дава подршка на Леброн само Гуден и Гибсон во последно време....така да видете зошто Сан Антонио победува и води со 1-0 моментално...
Леброн ако го фатат добро во одбрана како овој претходен меч...Спарс гарантирам дека ке бидат шампиони бидејќи нема кој да преземе одговорност...од Кливленд ако не работи Леброн не работи ни Кливленд
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ајт, започнува мечот! НАПРЕД КАВАЉЕРИ!!!!!!!!!!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
abe idetroit vodea 2-0 pa se vide ne se otkazuvame
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ништо не е готово, ништо не се знае!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
хммм.... да не должам многу повеќе објаснив во темата НБА само ќе повторам Кливленд мора да победи барам еден меч да докажи дека не случајно стигна до ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
jove_bt напиша:
хммм.... да не должам многу повеќе објаснив во темата НБА само ќе повторам Кливленд мора да победи барам еден меч да докажи дека не случајно стигна до ГОЛЕМОТО ФИНАЛЕ.
Кливленд можи да победи и два меча ама тоа ќе биди така ако спарси сакаат да ја промовираат титулата на домашен терен. Според она што го видов вчера Кливленд се недораснат противник за Спарси. Како и секој друг тим од истокот во споредба со западот.
Се надевам дека грешам.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Ќе ги победиме следниве четири утакмици, ја ви викам!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
епа чим Влатче така вика значи обратно :) не шала на страна кливленд ме разчара ама сепак мноГУ МНОГУ подобро изиграја од редходните 2утак. значи следната ја тепаат и толку од кливленд теше добро дур траше....rip Кливленд :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
tesko deka ke napraat nesto poveke ne veruvam deka ke gi dobijat slednite cetiri utakmici toa sega ali svaka cast i ova im e mnogu :)
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Абе ова е кошарка! Претходниве три победи на Сан Антонио нема НИШТО да значат, ако Кливленд се мотивираат и се нафатат убаво да играат и да победуваат! Во кошарката ништо не е готово, додека тимот не ја оствари четвртата победа! Победа по победа, ќе се насоберат четири и ете титула! Само треба мотивација и самодоверба. Нешто што недостасуваше во редовите на Кливленд последните три натпревари!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Дали досега се има некој вратено по негатива од 3-0 ?

Патем сега е моментот за да воскреснат и да докажат зошто се во финале. Се надевам ќе ми го попрат впечатокот од првите 3 утакмици.

(Патем спарси можи да се заебават 2 меча за да ја промовираат титулата дома, ова можи да е добар фактор да се намалат 2 победи, а после ќе биди јакото во сан антонио)
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Pocna 4 mec
Go go go Cavaliers!!!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom