Фан Клуб: Италија

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Германија,Шпанија,Бразил...

Па јакинта и џилардињо а? Двајца чекачи заедно у напад? Кој тим игра така бе баце? Го имаш гледано Амброзини? Пошто го немаш,нека ти кажат другарчињава што пратат Сериа А,да не испадне јас го фалам оти сум за Милан...
Амброзини лол ... ајде бе дечко одмори оди напи се кафе. ГЕрманија беше поразена од Србија , Шпанија ос Шварцарија . Бразил едвај со Северна Кореа ! веројатно ти не гледаш фудбал , или само звезди гледаш кај шо има
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Бориело истото дрво ке беше тука како и Иакинта Џила, КАсано рековме дека нема да игра за репрезентација не само шо е преценет ама има и темперамент на ретардирано куче ! сантон не изигра ни 5 меча ! , Матераци ....мислам нема потреба да објаснам зошто, Антонини и Абијати ти се пристрасни пошто си навивач ама ни капка не заслужија репрезентација
Then tell me with what this people deserved to play for Italy no in this world cup for ITALY :

Domenico Criscito
Fabio Cannavaro овој па и капитен :icon_lol:
Simone Pepe
Vincenzo Iaquinta
Alberto Gilardino
Morgan De Sanctis
Mauro Camoranesi
Fabio Quagliarella
Gennaro Gattuso


????????????????????????
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Jas sum malce postar i da znaes deka togas udarna cetvrka bea Toti,Nesta,Pirlo i Luka Toni,a ne sega se bara,od Jakinta,Kanavato,Kamoranezi i Zambota da osvojat prventvo....stramota e od zamislete koj napad bi bil so Mikoli,Borielo,Baloteli i Kasano,sredina De rosi i Pirlo,i odbrana santon,kielini,Materaci Antonini,a golmani storari i Abijati
Да бе да, тие биле ударна четворка а каде ти се Канаваро, Буфон и Замброта кои ја држеа цела одбрана. Кај го најде Неста кој на почетокот се повреди и не виде игра до крајот.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ве победија со вашe оружје. How cool is that!

78-ми на фифа ранкингот, Македонија е 20 места боље.:toe:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.092
Јебига, со Италија ништо не може да биде како подмачкано. Мора се да се замрси до крај
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Then tell me with what this people deserved to play for Italy no in this world cup for ITALY :

Domenico Criscito
Fabio Cannavaro овој па и капитен :icon_lol:
Simone Pepe
Vincenzo Iaquinta
Alberto Gilardino
Morgan De Sanctis
Mauro Camoranesi
Fabio Quagliarella
Gennaro Gattuso


????????????????????????
Си ги регулирале договорите со Тимовите па нема да се фокусираат на трансфер маркетот (вакви дрва ни ја не би ги земал за маалски фудбал)


Шала на страна ....

Каморанези го глеам 2 меча - ДУПКА
Канаваро го глеам 2 меча - ДУПКА
Јакинта го глеам 2 меча - ДУПКА
Џилардињо го глеам 2 меча - ДУПКЕТИНА
Замброта - Дупка
Кришито -Дупка
Монтоливо - Ок
Буфон - стандард(јбг повреден е)
Маркизио - ХАХАХАХАХ
Ди Натале - Ист ко другите
Пацини - Ист ко другите
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Then tell me with what this people deserved to play for Italy no in this world cup for ITALY :

Domenico Criscito
Fabio Cannavaro овој па и капитен :icon_lol:
Simone Pepe
Vincenzo Iaquinta
Alberto Gilardino
Morgan De Sanctis
Mauro Camoranesi
Fabio Quagliarella
Gennaro Gattuso


????????????????????????
а шо сакаш да ми докажиш сега дека требаше да го земи Матерази ?
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.675
Поени од реакции
6.097
Не ме чуди резултатот коа ке видам дека за Италија играат само играчи на Јуве и Милан
 
Член од
7 септември 2008
Мислења
828
Поени од реакции
35
абе точно е тоа дека сите се изнакурназија и научија како да стигнат до резултат, тоа барем на ова светско се гледа.
нормално дека е тешко да дадеш гол кога сите се набутале у D, али нов зеланд братеее, дефинитивно ако постои потфрлање тоа е кај липи.
неочекувано.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Посекако ќе поминат групи, на Парагвај не му одговара да и пушти на Њу Зеланд пошо може да отпаднат они,

1. Paraguay 2 1 1 0 3 1 2 4
2. Italy 2 0 2 0 2 2 0 2
2. New Zeal 2 0 2 0 2 2 0 2
4. Slovakia 2 0 1 1 1 3 -2 1

Шо ќе се седи ако завршат нерешено следнте два меча? Италија или Зеланд? На пример при ист резултат.
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Си ги регулирале договорите со Тимовите па нема да се фокусираат на трансфер маркетот (вакви дрва ни ја не би ги земал за маалски фудбал)


Шала на страна ....

Каморанези го глеам 2 меча - ДУПКА
Канаваро го глеам 2 меча - ДУПКА
Јакинта го глеам 2 меча - ДУПКА
Џилардињо го глеам 2 меча - ДУПКЕТИНА
Замброта - Дупка
Кришито -Дупка
Монтоливо - Ок
Буфон - стандард(јбг повреден е)
Маркизио - ХАХАХАХАХ
Ди Натале - Ист ко другите
Пацини - Ист ко другите
Ама не ми е јасно зошто е толку тврдоглав ...зошто и сите знаеме дека овие напаѓачи кои што во моментов се во Африка се на исто ниво и се дупки! Измените што ги направи со убацувањето на Пацини и на Ди Натале беа тотална грешка... незнам колку беше опоравен Пирло но како што видов трењирал последните тренинзи и на клупа беше па не ми е јасно како во ваков меч каде што цел тим е без идеа не го става него... Се чудам само да не се случеше пеналот што ќе се десеше!

а шо сакаш да ми докажиш сега дека требаше да го земи Матерази ?
Па да ти кажам знаеш дека сега кога ќе си го разбистрам мозокот после минатата сезона МАтераци би бил паметна опција или во најмал случај ДАЛЕКУ ПОПАМЕТНА ОД КАНАВАРО!

И сега уште неможам да ги сватам вашите постови „ Да вие повеќе знаете од Липи“.... Морам да признаам јас вакви грешки како него не би направил ниту во најлошиот сон!

И уште нешто што неможам да сватам е како можете уште да го оправдувате?
 

Apash

Od kol na kol, kolot vo gazot!
Член од
10 март 2007
Мислења
567
Поени од реакции
15
Седи Димче жити се , еве реално ке земиме ! дали ти можиш да си замислиш каков пропаст би бил Касано ?! па мизерија ке е , Балотели сам си мана клоца за репрезентацијата со то шо праеше проблеми нормално каков пример би бил тој за кој и да е млад потенцијален фудбалер во Италија ? ... ЕДИНСТВЕНА грешка на Липи е шо не зеде + уште еден креативец а можеше и 2та по пола утакмица кој и да е можи да изигра било Дел пиеро било Тото .... доволно да освежи и да ја растури одбраната на противникот! А дека ги зел искусните играчи вервај ми нема ПОЈАК заради то , јас сум убеден дека со било кој друг состав би било полошо. Значи Пирло се повреди ! и фали креативец реков пропустот на Тоти и Дел пиеро е грешка барем 1 требаше да земи и ке имаше растурена одбрана на противникот , па и слеп да беше Џилардињо ке даеше гол.
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Боби[Мкд];3629909 напиша:
Ве победија со вашe оружје. How cool is that!

78-ми на фифа ранкингот, Македонија е 20 места боље.:toe:
Zolt ne ne pobedija tuku nereseno zavrzi,pobeda e nesto kako Srbija sto i napraj na Germanija hahaha

--- надополнето ---

Не ме чуди резултатот коа ке видам дека за Италија играат само играчи на Јуве и Милан
Pa kogo da zemaat od Imter be Zamenik- Fizioterapevtot edino toj e zabar
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Ај обасни ми убаво што сакаш да кажеш за Касано дали јас неможам да разберам или ? Еј неможе трењер да се прави џек и да кажува гачки тука да бидеме на чисто.... Гледаш што се случи со искомплексираниот Фоменех кој пати од комплекси кон се што е италјанско а покрај овоа не зема играчи французи кои играат во италија! Епа сега неможеш да ми кажеш дека Касано е единствениот кривец!

Ај кажи ми што има Балотели згрешено кон репрезентацијата? Или вашите бедни кретеноиди од навивачи неможат да се помират што Интер има италјанец со светла иднина а вашето џуџе игра сони во соблекувална?
 
Член од
29 април 2010
Мислења
1.123
Поени од реакции
170
Седи Димче жити се , еве реално ке земиме ! дали ти можиш да си замислиш каков пропаст би бил Касано ?! па мизерија ке е , Балотели сам си мана клоца за репрезентацијата со то шо праеше проблеми нормално каков пример би бил тој за кој и да е млад потенцијален фудбалер во Италија ? ... ЕДИНСТВЕНА грешка на Липи е шо не зеде + уште еден креативец а можеше и 2та по пола утакмица кој и да е можи да изигра било Дел пиеро било Тото .... доволно да освежи и да ја растури одбраната на противникот! А дека ги зел искусните играчи вервај ми нема ПОЈАК заради то , јас сум убеден дека со било кој друг состав би било полошо. Значи Пирло се повреди ! и фали креативец реков пропустот на Тоти и Дел пиеро е грешка барем 1 требаше да земи и ке имаше растурена одбрана на противникот , па и слеп да беше Џилардињо ке даеше гол.
dada uste Delpiero falese,brat ti ili nemas pojma od fudbal ili ti smrdat corapite,otcenkata na Dim4e e OK
 

Kajgana Shop

На врв Bottom