Фан Клуб: Италија

F

FuckYouAll

Гостин
Дека се трудат - се трудат

Дека не се враќаат назад - Не се враќаат ...

пс:Сигурен си дека Бориело и Џилардињо не се караат ако не им подадат/утнат нешо ?

Не следиш Серија а на телма м ? :D
Ај нема врска,вака можеме до сабајле да се расправаме:smir:
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Липи од играч кој не видел топка во животот знае да направи играч за највисоки дострели , таков е неговиот начин на работа , менталитет и победнички дух ... со какви беди од играчи и да работи пак ќе го покори светот ... Едноставно респект за тој човек ... Јувентус на Липи од 90тите беше пример за Фергусон и неговиот Манчестер , впрочем и самиот Ферги призна дека му се восхитува на Липи и неговиот начин на работа ...

Исто и во 2006 претрпе огромни критики за изборот на играчи , па месец дена подоцна беше прогласен за национален херој ...
И покрај тоа што Липи го освои светското, и покрај тоа што Липи го прероди бедниот тим од Донадони едноставно сите му завидуваат на тој успех и поради фактот што е симбол на Јувентус. Чоекот е најдобриот тренер шо сум го прател но едноставно не можиш да се расправаш со некои луѓе. Сите викаја дека Липи ќе се потпира на старците шо го освоија светското пред четири години ама кај се Неста, Тоти, ДелПјеро, Тони... Неста сам се откажа ДелПјеро се трудеше да се избори за прв тим, Тоти болен ќе падни оти пола година се лижеше по весници за да го земат во Африка. Некој спомна дека Италија има просечен напад. Па добро бе знајте нападот пред 4 години колку гола даде? Мислам најдоброит стрелец на италија на то светско имаше 2 гола, и едно 10тина различни играчи дадоја голој. Еве ви сега свежа крв како Бориело :pos2:
 

Stara dama

Luciano Moggi fan
Член од
1 октомври 2008
Мислења
1.336
Поени од реакции
95
Официјалните 23 патници во Јужна Африка :

PORTIERI: Buffon Marchetti De Sanctis
DIFENSORI: Zambrotta, Cannavaro, Chiellini, Criscito, Maggio, Bonucci, Bocchetti
CENTROCAMPISTI: Camoranesi, De Rossi Gattuso, Marchisio, Montolivo, Pirlo, Palombo, Pepe
ATTACCANTI: Gilardino, Di Natale, Quagliarella, Iaquinta, Pazzini
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
342
Поени од реакции
63
ненормална работа!!! јакинта земен шо не изигра ни една салам утакмица ваа години дали и гол има дадено а бориело дома остана.срамота!!!за италија сум ама липи почна на нерви да ми оде!!!
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
ненормална работа!!! јакинта земен шо не изигра ни една салам утакмица ваа години дали и гол има дадено а бориело дома остана.срамота!!!за италија сум ама липи почна на нерви да ми оде!!!
Јакинта изигра повеќе од салам на почеток на сезона постигна доста голови ама после подолгата пауза си го направи своето и така ќе биде резерва шо рипате нека го земе Инзаги ае сите сте попаметни од Липи глеам сите сте менаџери од дома па знаете
 
F

FuckYouAll

Гостин
ненормална работа!!! јакинта земен шо не изигра ни една салам утакмица ваа години дали и гол има дадено а бориело дома остана.срамота!!!за италија сум ама липи почна на нерви да ми оде!!!

Навивај за Јувентус и нема да се нервираш. :)
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Навивај за Јувентус и нема да се нервираш. :)
абе ич не се нервиравме сезонава беше злато :)
мој тим:Буфон Крисито Киелини Бонучи Замброта Пирло Маркизио Монтоливо Де Роси Ди Натале Пацини сепак има некој состав ќе биде интересно
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.644
Поени од реакции
43.506
Па што ке му е уште 1 статик во напад, што поуниверзален напад толку подобро за екипата, доволни се само Џила и Пацини ( не е Липи деген ко наркоманон со Палермо ), останативе колку толку се олраунд играчи што е ок за тимот, и Пепе е поофанзивен, т.е. крило е, и во 433 варијанта ке игра напред. Средината е супер, одбраната за некое чудо со оглед дека станува збор за Италија е мизерна, и бочно се слаби ( и неискусни ) једино голманската позиција и централанта со Киелини се на место, другото е '' боже помогни ми ''.

Како и да е, реално, изненадување ке биде ако освојат али гледајќи го вака тимов, и перспективата за иднина, од наредно ЕП ке имаат истемпирана генерација која ке биде кадарна за највисоките дострели, а и Прандели е избор на место за предводник на истата.
Јебига, прелазот на генерации си го направи своето и е една од причините што добија дигресија во онаа линија наречена '' успех '' од последното ЕП па навака ...
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Па што ке му е уште 1 статик во напад, што поуниверзален напад толку подобро за екипата, доволни се само Џила и Пацини ( не е Липи деген ко наркоманон со Палермо ), останативе колку толку се олраунд играчи што е ок за тимот, и Пепе е поофанзивен, т.е. крило е, и во 433 варијанта ке игра напред. Средината е супер, одбраната за некое чудо со оглед дека станува збор за Италија е мизерна, и бочно се слаби ( и неискусни ) једино голманската позиција и централанта со Киелини се на место, другото е '' боже помогни ми ''.

Како и да е, реално, изненадување ке биде ако освојат али гледајќи го вака тимов, и перспективата за иднина, од наредно ЕП ке имаат истемпирана генерација која ке биде кадарна за највисоките дострели, а и Прандели е избор на место за предводник на истата.
Јебига, прелазот на генерации си го направи своето и е една од причините што добија дигресија во онаа линија наречена '' успех '' од последното ЕП па навака ...
Зашто бе Крисито и не е така лош солидно ја изигра сезонава.Замброта ќе му пресуди искуството.Е сеа ќе биде двоумење меѓу Канаваро и Бонучи.Искуство или експеримент а искуството Канаваро го плаќа со 2 лоши сезони уназат со Реал и со Јуве изигра катастрофа ќе има големи дилеми а може да има место и за Маџо ќе видиме одбранава е малце сумљива ама како што рече познати се по катанаџоа!Мислам дека требал и Касани да го викне како евентуална замена на Замброта а Маџо да игра нешто погоре во средината
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
ненормална работа!!! јакинта земен шо не изигра ни една салам утакмица ваа години дали и гол има дадено а бориело дома остана.срамота!!!за италија сум ама липи почна на нерви да ми оде!!!
Ццц отворам темава и одма поплаки.
Ако за некој не треба да се расправа чоек дека е заслужено остаен дома тогаш тој е Бориело. За дрвово дури и другарчињата шо навиват за Милан му се стемнува кога е на терен а вие притискате за репрезентација.
Да речеше некој да се расправам за Касани или Косу ок. ПА еве дури и Роси и покорај формата сезонава ама Бориело шо немаше 2 години меч за италија изиграно.

Сиригу е со право оставен. Детето е надежно ама Маркети е далеку пред него. Нивно е идното првенство.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.644
Поени од реакции
43.506
Зашто бе Крисито и не е така лош солидно ја изигра сезонава.Замброта ќе му пресуди искуството.Е сеа ќе биде двоумење меѓу Канаваро и Бонучи.Искуство или експеримент а искуството Канаваро го плаќа со 2 лоши сезони уназат со Реал и со Јуве изигра катастрофа ќе има големи дилеми а може да има место и за Маџо ќе видиме одбранава е малце сумљива ама како што рече познати се по катанаџо!
Не е лош де, ама искуство од големи мечеви нула, не осетил ЛШ, знае тоа и те како да е пресудно, не е исто да играш за клуб чиј максимум е Лига Европа и репрезентација, истото пример важи и за Ди Натале, едно е Удинезе кои сезонава се бореа за опстанок, друго е СП.
Замброта е преискусен, али и формата му е опадната ненормално оваа сезона, проблем ке е ако ја прикаже истата слика ко и во Милан оваа година, нејсе, како и да ја вртиш, најслабата алка во моменталниов тим е одбраната, другото е на место, бар на хартија.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom