Фан Клуб: Интер

Ако мора да се продаде еден од овие двајца, кого би продале?


  • Вкупно гласачи
    39
  • Гласањето е завршено на .

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.610
Поени од реакции
579
Фрлени сите на ругање во темава, ај и јас да не останам пократок...

Џеко дали сте го приметиле колку често и апсолутно ничим изазвано се повлекува на крило кај Перишиќ/Дамфриз... тотално нејасно зошто.

1. Нема шут
2. Нема дриблинг
3. Нема брзина
4. Нема пас/центаршут...

Што побогу бараш таму Едине шабане...

Заковај се у 16ик и чекај топка.

Ова го имам приметено задњи неколку утакмици.

Многу лош процент на реализација све у свему има Интер.
На 5 (полу)шанси ја ќе дадат 1, ја нема да дадат гол.

Барела го поприми од Броз мафтањето со рачиња. Иритира крајно тоа

Алексис е очаен, вчера мајки шајки со Перишиќ си отераа 2 мин откако влезе и не проигра во празно. Не ми се верува како некој погоре посакува 1ва постава да играл место Џеко...

Броз беше разочаран што го вадат, ама подобро боранијата што изигра тие последни 30 "викторија-минути" отколку да се трошеа првотимците.

Мислам дека е до тука годинава ЛШ, една ГОЛЕМА скала погоре од последни сезони. Треба да сме свесни за ова. Реално и првиот шешир си го направи своето. На Конте тоа му е алиби сеа у маало:) лесна група ради носители што сме биле

Има драстична разлика во квалитет кај 3-4 екипи и останатите во ЛШ годинава.

Посакувам да нема блам и петарди, и вториот дуел да не е ревијален туку да има каква-таква неизвесност.

Форца!
 

Ibrakadabra

Wimoweh, wimoweh...
Член од
17 јуни 2007
Мислења
1.610
Поени од реакции
579
Го избегнавме Челзи, ок... фала Зенит.

Сити, Ливерпул и Баерн ќе ни се изнае*ат ако ни паднат, со другите 3 можни противници (Ајакс, Јунајтед и ќе видиме кој е третиот) би имале неизвесен дуел, бар на папир така делува :)

50-50% шанса другари...
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
731
Поени од реакции
1.082
Го избегнавме Челзи, ок... фала Зенит.

Сити, Ливерпул и Баерн ќе ни се изнае*ат ако ни паднат, со другите 3 можни противници (Ајакс, Јунајтед и ќе видиме кој е третиот) би имале неизвесен дуел, бар на папир така делува :)

50-50% шанса другари...
Бегајте од Ајакс , ке ве растртат како мали деца.
Ја ги пратам веќе 2 месеци во ЛШ секоја текма , ги подгледнувам чат пат и во холандска лига
Огин и пламен се , имаат предобар тренер и млади , многу брзи и експлозивни играчи.
Кога ке ја нагазат топката , ко да ги гледаш Сити Баерн и Ливерпул у едно.

минимум 2 пати се појаки од оној ајакс што ги избаци Јуве и Реал.

5 : 0 ги удрија ПСВ дома , Дортмунд ги шинаа у двете утакмици
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.142
Поени од реакции
14.146
Бегајте од Ајакс , ке ве растртат како мали деца.
Ја ги пратам веќе 2 месеци во ЛШ секоја текма , ги подгледнувам чат пат и во холандска лига
Огин и пламен се , имаат предобар тренер и млади , многу брзи и експлозивни играчи.
Кога ке ја нагазат топката , ко да ги гледаш Сити Баерн и Ливерпул у едно.

минимум 2 пати се појаки од оној ајакс што ги избаци Јуве и Реал.

5 : 0 ги удрија ПСВ дома , Дортмунд ги шинаа у двете утакмици
Секако подобро Ајакс отколку Ливерпул, Сити или Баерн. Овие три екипи заедно со ПСЖ се најголеми фаворити за освојување.
Тоа што си ги гледал во холандско не е никакво мерило. Ферски е да се каже дека избушија и во групата нивна ама не е дека играа против топ екипи. Дортмунд е слаб сезонава а Спортинг не се ништо посебно. Бешикташ распад систем, не се вредни за коментирање. Малме и Шериф делуваа поозбилно.
 
Член од
6 ноември 2014
Мислења
2.421
Поени од реакции
4.547
Вака да сумираме, со Лил, Јунајтед и Ајакс имаме реални шанси.
Со Ливерпул и со Сити имаме можда теоретски шанси да се надеваме на некое чудо.
Со Баерн немаме шанси.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
3.989
Поени од реакции
7.747
Брат немој не пишувај вакви ствари, ќе ни се смеат. Какви црни шанси со ливерпул и сити, нема да знаеме кај се наоѓаме. Дајте го лил да се истуриме и после лагано да си испаднеме во четврт финале. Кога е ждрепка?
 
Член од
16 април 2014
Мислења
5.920
Поени од реакции
8.129
Претерувате малце. НИКАКВИ шанси?
Па еден куп примери имате во минатото, каде слаб поминал јак противник.
Шансите се мали, ама не е 0% како што сакате да прикажете. И 90-10 да е соодносот, пак имаш шанса.
Што ако ни паднат Ливерпул и им се повредат 2ца од побитните играчи? Нема шанса да имаме?
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
731
Поени од реакции
1.082
Секако подобро Ајакс отколку Ливерпул, Сити или Баерн. Овие три екипи заедно со ПСЖ се најголеми фаворити за освојување.
Тоа што си ги гледал во холандско не е никакво мерило. Ферски е да се каже дека избушија и во групата нивна ама не е дека играа против топ екипи. Дортмунд е слаб сезонава а Спортинг не се ништо посебно. Бешикташ распад систем, не се вредни за коментирање. Малме и Шериф делуваа поозбилно.
Добро ни бундес не е мерило па Баерн ги буши сите.Ти кажувам од неутрална страна како изгледа , дечките огин и пламен се , нека ви паднат па после утакмиците ке дискутираме дали сум у право или не.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom