Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
С

Спенсер

Гостин
Ајдеее чекамееее... мислам дека конечно,со Мурињо ке го прејдеме ова 1/8 финале... со среќа нека ни е!!!:vozbud:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Добро бе дечки чоекот не кажува ништо лошо само си дава мислење..не провоцира прочитајте го убаво тоа е негово лично мислење за Мурињо(иако и според мене мур не е ништо посебно)..И duman и chombe тоа го тврдеа па никому ништо:toe:..
Читни го Syn два три поста погоре,наброја скоро се што има постигнато Мурињо за 8 сезони од кога е менаџер воопшто ???

Што к** сакате сите бре,не знам андроид да стаиме за тренер,да не греши воопшто на утакмици со тактики,сите утакмици да ги тепаме по 5-0,да немаме кризи во текот на сезоната,и тоа пазете мали кризи,да не сакате,да немаме повредени играчи воопшто...тоа ни Чак Норис не може да го стори,затоа оладете...:smir:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Испадна го завртевте муабетот на заебанција али ок нема гајле :smir: Не беше тоа целта нели арно ама така излезе :toe:

И погоре кажав треба да не игра ЕТО , да го постави Пандев како втор полушпиц, и Кордоба да не игра. Повеќе слобода на Дејан во средината и никако стриктен чувар на Дрогба.


Пак ќе кажам , сакам да помине Интер ама ми се гнаси од помислата дека сметате дека Мурињо е добар тренер за вас :toe:
Не е заебанција, ма да се смешно ти и јас од дома да знаеме работи што тренерот што е секој ден со играчите не ги знае :)

Прво, Кордоба е ризичен потег. Ама на првиот натпревар се покажа дека таму кај што игра Занети во средината дуваше промаја. Сакал - нејќел, Мурињо мора да го враќа Занети на таа позиција. Од друга страна, се најавува дека Жирков ќе игра таму, за разлика од Малуда во првиот натпревар. Ова значи дека ќе бидат опасни во офанзива и мора да се покрие таму, ама уште повеќе значи дека таму ќе им биде најголемата дупка во одбраната, па Маикон и Занети ќе треба да продираат како што знаат најдобро.

Така да, тоа е горе-долу она што сите го знаат околу тоа.

Понатаму, Дрогба беше одлично чуван од Лусио и нема причина да не биде пак така. Ањелка е безопасен, само да не му дадат некој одпадок.

Ето и Милито во шпицот, ако разбрав добро очекуваш да играат во линија, или Ето да биде поистурен? Кај Мурињо, едниот од напаѓачите секогаш се враќа во средина да покрие. Не очекувај чуда тука.

И да, Мурињо е катастрофа од тренер за цел свет. За среќа, навивачите на Порто, Челзи и Интер не го делат ова мислење. Освен Думан, со него можете да си се дружите :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.993
Добро бе дечки чоекот не кажува ништо лошо само си дава мислење..не провоцира прочитајте го убаво тоа е негово лично мислење за Мурињо(иако и според мене мур не е ништо посебно)..И duman и chombe тоа го тврдеа па никому ништо:toe:..
И за тебе истово важи

Наброј ми 3 тренери што во први 8 години од својата кариера освоиле Куп на Уефа, ЛШ, 5 национални првенства, 4 национални купови, 2 национални Супер Купови, кои биле прогласени еднаш од УЕФА за менаџер на годината, кои во три наврати од УЕФА биле поставени за тренер на нивниот најдобар тим, во 2 наврати прогласувани за светски менаџер на годината од IFFHS, во 2 наврати прогласени за менаџер на годината во Англија, во еден наврат во Италија .... да продолжам сакаш ?

А до тогаш, до моментот кога ке ми набориш 3 тренери во светот кој успеале за само, повторувам, само 8 години да стигнат до вакви достигнувања ке те замолам да не се бламираш, со тоа дека Мурињо бил лош тренер. Жити сФе, делуваш комично. :wink:
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
И за тебе истово важи
Ај пошо тие што тераат инает ми се преку полов орган,ке им помогнам јас во набројувањето...

1.еден и единствен-Чак Норис
2.Брус Ли
3.Стивен Сигал

Ај...:back:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.993
Еве, рок ке им дадам, 2-3 дена, да најдат 3 тренери што во први 8 години од своја кариера имале такви врвни достигнувања, не мора денес да одговорат зашто ко што глеам, без текст останаа, прекинаа да ја шират својата '' експертиза '' наеднаш. :tv:
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Ја незнам шо се замарате да му докажете на овој Мики, само се бламира човекот. Бар ти Syn памтам 100 пати си им објаснувал и докажувал на доста форумџии околу проблемот Мурињо со факти и остало, не вреди да се замараш со овој, сите ги знаеме успесите. Мурињо е тип на чоек шо или го сакаш или не го сакаш, очигледно он е у тие вторите па и замижува покрај успесите и фактите, дали намерно или ненамерно незнам али не вреди да му докажуваш, бетер од баже е :)
 
M

mercenary

Гостин
Плус,да освоиш ЛШ со Порто и не е мала работа.Ретко кој го може тоа(никој,освен он?)
И тоа,еве со кој состав:

Витор Баиа
Пауло Фереира
Жорге Коста
Рикардо Карваљо
Нуно Валенте
Педро Мендес
Костиња
Маниче
Деко
Дерлеи
Карлос Алберто
 

Слепо Црево

Оџачар Грла
Член од
26 мај 2007
Мислења
1.196
Поени од реакции
223
Мики е пратен од Моџи, да шири негативна енергија, да врши притисок и да ствара тензија пред натпреварот :star:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Еве, рок ке им дадам, 2-3 дена, да најдат 3 тренери што во први 8 години од своја кариера имале такви врвни достигнувања, не мора денес да одговорат зашто ко што глеам, без текст останаа, прекинаа да ја шират својата '' експертиза '' наеднаш. :tv:
Еве сум..не останав без текст се трудам да му објаснам на јувенташите да не летаат толку високо....
Он:јас не замижувам пред фактите и пред титулите на Мур едноставно човекот е кома во секоја смисла на зборот,ништо лошо не реков:toe:..Едноставно мурињо можи и 1000 пати да биди прогласен за мене (да надоврзам) и не е нешто посебно..И можите колку сакате да ја спомнувате титулата со Порто во 2004 АМА во тој тим играја..Деко,Костиња,Маниче,Карлос алберто,Дерлеј,Фереира и уште куп работници и тоа исфрлија еден јак противник (манчестер) и тоа со среќен гол на крајот..а другите противници до финалето???..ај да не забегувам за мене со Манчини 1000 пати бевме подобри ама не мисли никој како мене и ќе почни да докажува(титули,признанија итн..)..ДОБРО АЈДЕ МУРИЊО Е НАЈДОБАР И ВЕЧЕР ДА ТЕПАМЕ FORZA INTER

Плус,да освоиш ЛШ со Порто и не е мала работа.Ретко кој го може тоа(никој,освен он?)
И тоа,еве со кој состав:

Витор Баиа
Пауло Фереира
Жорге Коста
Рикардо Карваљо
Нуно Валенте
Педро Мендес
Костиња
Маниче
Деко
Дерлеи
Карлос Алберто
Другар овие играчи кој од кој поквалитетни беа не заебавај ..не беа слаб тим:toe:
 
M

mercenary

Гостин
Пред да освојат ЛШ,тие играчи беа никој и ништо.И славата му ја должат на Мур.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.734
Поени од реакции
43.993
Малце ја знаат приказната на Мур и Порто, пред доаѓањето на Мур, Порто неможеа да освојат и титула во својата лига, а не па во Европа, Мурињо при самото доаѓање им ветил, значи ветил, успех на сите полиња почнувајќи од домашното првенство со тоа што истата година освои и Куп на Уефа, а година подоцна и Лига на Шампиони. :toe:
Ретко кој успеал во оваа декада да освои 2 последователни европски титули, ако добро памтам тоа му успеа само на Рафа, со Валенсија освои Куп Уефа, година подоцна и ЛШ но со Ливерпул.

И како покрај сите ФАКТИ, сакате да сватите некој сериозно ко овој доле
Пак ќе кажам , сакам да помине Интер ама ми се гнаси од помислата дека сметате дека Мурињо е добар тренер за вас :toe:
3 години да му даде човек рок, нема да најде 3 тренерски имиња кои имале таков феноменален старт на своја менаџерска кариера, ама не, тој бил лош тренер, иако на два пати бил прогласуван за најдобар во Светот. Вие бирајте на чие мислење ке се потперете, и пред Се, чие мислење ке го исперцепирате зашто ваквите се за еден добар игнор, не вредат.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.504
Поени од реакции
58.913
Syn, не се замарај бе. Јас искрено се изненадив колку негативни постови читам деновиве пред се од наши фанови. Денов го чекав како празник, а ние се замараме за тоа кој што мислел. Си има резултати и тие си се мерило, и на крај краева, нека мисли кој што сака, негово право.

Челзи - Интер, можни формации
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Ozbilno Cordoba e LB be ? :D Хуху ке биде весело =) Ваљда наркосот нема да ја усере ;)

Као и да е , ако им брани Турбуљ , примаат гол од 30метра па Деко да не се викам ако не примат =)
 
G

Gray Foxx

Гостин
OK ЗНАМ дека не можам да ве побијам дека е тапа тренер:smir: затоа ќе се потрудат екипите противници на Интер (За вечер верувам во неговата среќна звезда само за понатака).

ПС и САФ е далеку од рангот на еден Липи, Капело, Анчелоти, Гус и слично.

И освен тоа кај тоа дека САФ го сака за наследник :pos2:

Мислам дека после црвениот болд не треба да се замарате со едноклеточниов.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom