Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.663
Поени од реакции
6.017
Со ваква игра Милан следно коло тешко дека ке ги тепа Наполи,сигурен сум дека Хамшик ке им збрца гол и ке ги врати во реалноста дека 2 место за нив е зацртано:toe:
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
Дечки јас мислам нема што да плукаме по судиите бидејќи така смешни стануваме..Ние пред се САМИТЕ сме криви што дојдовме на ова а не дека милан победувал со помош на судии или на среќа..Ако ги победевме Џенова и Катанија тогаш немаше овај муабет да го правиме тука демек судиите му помагале на милан....глупости на квадрат(Јавна тајна е дека судиите му помагаат на големите екипи во секое првенство:toe:)..Ако изгубиме скудето пред се самите ќе сме криви :toe:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.663
Поени од реакции
6.017

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.766
Дечки јас мислам нема што да плукаме по судиите бидејќи така смешни стануваме..Ние пред се САМИТЕ сме криви што дојдовме на ова а не дека милан победувал со помош на судии или на среќа..Ако ги победевме Џенова и Катанија тогаш немаше овај муабет да го правиме тука демек судиите му помагале на милан....глупости на квадрат(Јавна тајна е дека судиите му помагаат на големите екипи во секое првенство:toe:)..Ако изгубиме скудето пред се самите ќе сме криви :toe:
А ние каква eкипа сме? :)

Не одете во крајности да му се невиди. Сами сме биле криви. Не сме сами криви. 50/50 е. :)
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
А ние каква eкипа сме? :)

Не одете во крајности да му се невиди. Сами сме биле криви. Не сме сами криви. 50/50 е. :)
Па поради тоа ни помагаја и лани и оломнани(исто и на Јуве и на Милан)...Да се разбериме НИКОЈ не ни е крив освен самите НИЕ што онаква НИКАКВА екипа да ни диши за врат..страмота од наша страна СТРАМОТА:toe:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Па поради тоа ни помагаја и лани и оломнани(исто и на Јуве и на Милан)...Да се разбериме НИКОЈ не ни е крив освен самите НИЕ што онаква НИКАКВА екипа да ни диши за врат..страмота од наша страна СТРАМОТА:toe:
Ама на кого повеќе:smir:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.766
Добро де да не испадне сега дека се жалиме на судиите само, само дајте малку баланс, многу фактори има за резултатите не е така просто.

Инаку ако продолжи судењево како на последниве натпревари нема да има никаков проблем.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.622
Поени од реакции
43.469
Па поради тоа ни помагаја и лани и оломнани(исто и на Јуве и на Милан)...Да се разбериме НИКОЈ не ни е крив освен самите НИЕ што онаква НИКАКВА екипа да ни диши за врат..страмота од наша страна СТРАМОТА:toe:
Једино што може да и се замери на екипата е нерешениот со Парма и оној меч со Џенова, со Сампдорија играа со 2 играча помалце, со Бари уз 2 пенали се вратија во игра и по сите судиски стандарди последни 15 мин требаше да ги играат со играч повеќе, со Наполи и они и ние имавме шанси но и чист недосуден пенал во корист на Интер. Влијаат овие работи деструктивно врз екипата, и во случајов, и деморализирачки, плус додај на ова и немање на тренер и суспензија на дел од играчите на неколку меча, едноставно се создаваат и те како добри услови за лоши резултати. :toe:

Али пак, Парма ја играа со играч повеќе и Џенова дома, ете ти добри 4 бодови, за тоа им замерувам многу, другово беше сплет на околности кој во никој случај не одеа во прилог на екипата, но пак ке кажам, Интер е сеуште на пол позиција у во моментов е екипата со најголеми шанси за Скудетото.
 

Ibracadabra

Волшебник
Член од
21 септември 2008
Мислења
1.299
Поени од реакции
65
Дали нешто не ми е во ред со видов, или Ибракадабра пријатно ме изненадува со последните постови? :)

Друже без навреда, вакви постови подобро ти стојат. :)
Во каква смисла изненадува? :smir:
Сеуште мојот став е ист.. Не сум од оние кои менуваат мислење после натпревар..
Во моментов немаме конкуренција никаква, за првенството никогаш не сум бил песимист..
Сеуште мислам (ако на тоа целиш) дека е грешка што Златан замина за 50 милиони + Ето..
Ама тоа не значи дека не сакам Ето да им даде 2 гола вторник..
Впрочем што би рекол Syn.. Ето беше доведен токму за оваа утакмица.. Некни изигра добро со Катаниа.. Одлична асистенција.. Обично кога не некој не му оди тој е себичен и сака да даде гол.. Некни токму спротивното.. Ето очи во очи, а притоа асистира.. Тој е голем фудбалер, поентата е до Интер не до него.. до средниот ред..
Али вторник осеќам дека ќе се бори како лав.. :pipi:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.766
Во каква смисла изненадува? :smir:
Сеуште мојот став е ист.. Не сум од оние кои менуваат мислење после натпревар..
Во моментов немаме конкуренција никаква, за првенството никогаш не сум бил песимист..
Сеуште мислам (ако на тоа целиш) дека е грешка што Златан замина за 50 милиони + Ето..
Ама тоа не значи дека не сакам Ето да им даде 2 гола вторник..
Впрочем што би рекол Syn.. Ето беше доведен токму за оваа утакмица.. Некни изигра добро со Катаниа.. Одлична асистенција.. Обично кога не некој не му оди тој е себичен и сака да даде гол.. Некни токму спротивното.. Ето очи во очи, а притоа асистира.. Тој е голем фудбалер, поентата е до Интер не до него.. до средниот ред..
Али вторник осеќам дека ќе се бори како лав.. :pipi:
Не ти вика ништо за менување на мислења него стварно пооптимистички и попозитивно звучиш денес :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Ај веќе кога почнав со лоши статистики за нас, да продолжам:
Еве кога ни судел Wolfgang Stark како сме играле:

Inter - Barcelona 0-0
Manchester Utd - Inter 2-0
Valencia - Inter 0-0
Ajax - Inter 2-2
Inter - Arsenal 1-5

:smir:
 
Член од
18 јули 2009
Мислења
6.663
Поени од реакции
6.017
Па поради тоа ни помагаја и лани и оломнани(исто и на Јуве и на Милан)...Да се разбериме НИКОЈ не ни е крив освен самите НИЕ што онаква НИКАКВА екипа да ни диши за врат..страмота од наша страна СТРАМОТА:toe:
Друже ти за срамота ги сметаш овеи 2 кола?по што ја само од Џенова и Катанија ги сметам за киксови,претходно со Наполи и Самдорија не уништи судијата:toe:.Види прво Милан колку утакмици заеба оваа сезона и колку само ги пцуеа своите играчи по поразите дома од Цирих 0-1,Палермо 0-2 и.т.н Ако тоа за нив не било срам тогаш ти од 3 порази на Интер кажуваш дека е срам.:toe:
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.486
Поени од реакции
58.766
Ај веќе кога почнав со лоши статистики за нас, да продолжам:
Еве кога ни судел Wolfgang Stark како сме играле:

Inter - Barcelona 0-0
Manchester Utd - Inter 2-0
Valencia - Inter 0-0
Ajax - Inter 2-2
Inter - Arsenal 1-5

:smir:
Да ама не памтам нешто да не оштетил :)
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.299
Поени од реакции
15.535
Ни јас не паметам, али сакав да кажам дека лоши се бројките :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom