Фан Клуб: Интер

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
hmmm.... а со двајца десни бекови ќе играме??? јас мислам занети супер се снајде во новата улога па Маикон би дошол на својата природна позиција офанзивен десен бек, Максвел од утакмица до утакмица игра се подобро и подобро, најдобар ќе беше да не ја имаше таа повреда 2 год. па топка не можеше да шутни чоекот, после на централните позиции Матераци(има уште година две во него...) и го имаме Самуел оваа година беше повреден бааги време иначе е супер, летачкиот колумбиец Кордоба како изигра со Аталанта, браво... еве почнаа да му даваат шанса и на помладите го имаме Андреоли супер е редовен во младинската репрезентација на Италија ќе го биде за година две и тоа супер ни е одбраната.... среден ред едно две засилувања и опет Чемпионс :)
 

Marso

Io sono INTERISTA!
Член од
22 јануари 2006
Мислења
1.456
Поени од реакции
311
Еве кои промени треба да се направат во тимот за да се кркне тој фамозен трофеј - Лига на Шампиони:


ГОЛМАНИ
Голманчето Хулио Иглезиас ни е ѕверка, го имаме Толдо грее клупа, Карини мислам дека следната сезона ке има шанса да облече ракавици во една-две куп утакмици, да видиме како ќе се снајде на голманската позиција!

ОДБРАНА
Јас сум презадоволен од настапите на Маикон и Максвел! Тие ќе бидат најдобри бекови за 2 сезони слушајте ми го зборот. Ист стил на игра имаат и двајцата офазивни бекови! Ни треба еден ѕвер-Тери(Челзи) да стои покрај Матрикс и нешто ново,свежо од одбрана (покрај Андреоли) еве да го кркнеме Пепе(Порто) ако не оди никаде, за година-две ќе го замени Матрикс, многу е јак дечкото! Треба да се шитне под итно Гросо, додека уште можеме, џабе толку пување не покажа ништо!

СРЕДИНА
Од средина што ни треба?! Централни ги имаме Виера, Шишка (Камбијасо), Тракторот (Il capitano ќе тера уште многу сезони со оглед на тоа во каква форма е!Како да е пак во 20-тите години,само да не го преебе некоја повреда). Ни останува некој офанзивно што игра, без разлика дали ќе си одат Кинезот и Фиго (тие се постари и се повредуваат почесто) па ни треба некој како Кварезма(Порто), Нани(Спортинг), Мутињо(Спортинг), Диего(Вердер), Пато(Интернационал). Ни треба некој што ќе креира играта да не треба Ибракадабра да се враќа назад да почне акција! Секоја почит према Дејо Мајсторе, ѕверка е, се труди, дава 110% на секоја утакмица, ама треба некој што е брз, што ќе знае памет да ти сврти, ама да не е себичен, некој асистент добар, па може и Деко(Барса) да се земе ќе тера сезона или две! Да се шитнат Солари и Мариано Гонзалез се гледа и тие се трудат, жалам ама, едноставно нема место за нив во новиот шампионски тим на Интер!

НАПАД
Ништо да не се чепка! Ибракадабра со Императорот следнава сезона има да бидат убијци!! Послушајте ме за ова! Креспо прочитав останува во Интер и другата сезона, 99% и Градинарот Il Jardinero останува и со тоа ништо не ни треба!

Ако се направат овие промени што ги споменав, шансите за да НЕ ОСВОИМЕ ТРОЈНА КРУНА се 1:1000000000000000000000000



!!!FORZA INTER!!!FORZA RAGAZZI!!!
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
ЛОЛЛЛЛ!!!! Идиот ЛОЛЛ!!!!!


What do you think of Silvio Berlusconi's proposal to play a friendly derby at the start of next season?
(Smiles) "It would be better not to, otherwise they would lose two instead of three. This is clearly a joke..."

еве нешто и за Суазо

What do you think of David Suazo, who has been linked to Inter in recent days?
"There's certainly nothing official. Suazo is a player with characteristics that we don't have in attack. He's very fast and he's a great counter-attacker. I think he can improve even more by going to play for a big club. If Suazo arrives, fine. If not, we will need another one with the same characteristics."

И запрашан за Ето

Could there be an Inter interest in Barcelona striker Samuel Eto'o?
"Who knows? I think that Inter should follow all the big players who could move during the transfer window, like every big team. But just as I said about Ronaldinho a few months ago, Eto'o plays for Barcelona and I don't think they'll let him go."




хм....
и btw нов дрес имаме за следната година специјално дизајниран за 100 годишнината барам слика и постирам...
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
lele преубав е новиот дрес еве најдоФ фотографии(од црвен крст ги украдиле униформите)... браво за nike немам видено поубав :)

тхе Матрих Релоудед



кој сум јас а???



Волшебникот од Милано - Ибракадабра!!!!!



ДеЖан тхе Грејт




Спартанците....


 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Шо е ова Англија бе мамата нивна! :pos:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
не англија, на црвен крст униформата LOL море ич не ти текнува бе МаC

по демек да ја заебат Барса со Уницеф ние со Црвен крст LOL LOL LOL
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Еј една акција сеа...сите женски на мсн шо ви се ќе ги напраиме за Интер да се...
давајте линк од странава и коа ќе видат колку секси фудбалери има Интер :)pos:) одма ќе почнат за нас да се :zlo:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
ииии педерс LOL секси ај ќе му речам демек и Бекам игра во Интер лол и одма ќе ни рипни репутацијата....

ЛОЛ ама кажи позата на Матераци па и Дежан како за фешн позираат :)
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
кАО Џек од Лост...башка уморената фаца.
Него ја викнав некои женски иаме плус две навијачки :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Mac)) напиша:
кАО Џек од Лост...башка уморената фаца.
Него ја викнав некои женски иаме плус две навијачки :)

јес и јас , кип ап вит д гуд ворк, само keep it secret да не дознаат модераториве на Фудбал lol lol lol

а да речи му на женските да гласаат на анкетата во Италијанско првенство за најдобар клуб, оти втори сме :) :) :)
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Ало џаци, доста муабетење! :)
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
lol lol ВО ТЕЖОК филм влеговме ах...не :)

он топик:

Има на inter.it во живо од прославата на скудетото

YESSSSSSS!!!! finally ин аур хендс


лол сликата цeла експедиција на Црвен Крст LOЛ





за сите Интер фанс

http://www.inter.it/aas/news/reader?N=26598&L=en

и на линкот таму во живо прославата во Милано
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
еве само НЕКОЕ рекордче срушивме годинава....

хмммм.... да почнам

вкупно постигнати голови 107 рекорд

вкупно освоени поени во шампионатот 97 од можни 114(не ја скинавме 100ката ама догoдина :)

ова особено ме радува поздрав до фановите на Милан
36 поени разлика меѓу Интер и Милан YEEEEEEEEEESS!!!!!

33 меча со ред без пораз рекорд

првите 31 утакмици без пораз опет рекорд

30 победи во една сезона рекорд

17 победи со ред пак рекорд

15 победи на гостински терен пак рекорд...аман бе шостори :)

Скудето освоено на 5 меча пред крај рекорд

само Еден пораз во шампионат рекорд

0 порази на гостински терен знаете што.....РЕКОРД

една слика, за паметење на оваа најубава сезона одкако знам и навивам за ИНТЕР!!!!!

ForZa NERAZZURRI

:cuc::cuc::cuc::cuc: :eek:lee: :cuc::cuc::cuc::cuc:

после ова...не знам, треба да си ќутат и да ни се поклонуваат
слаби сме на маса ни ги даваат титулите LOL LOL LOL
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
armin06 напиша:
Mislam decko .Mislam so ima da mislam korigiraj se.

Hahahhahahahh zezam

peeer не сфаќаш тоа маркетиншки трик да рипни репутацијата на Интер кај женскиот пол :) Нема врска


ааааа ај кажете ми тим со толку срушени рекорди во ЕДНА сезона....????


а да btw добиф информејшн од Марсо дека прошталната утакмица на Дамбо, Синиша де... ќе ја даваат на Пинк


pozdraFFF.....
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom